Zderzenie dwóch samochodów przy Parku Wilsona. Stacja rowerów miejskich została staranowana
11-11-2017 21:41   Janusz Ludwiczak
Jedna osoba została ranna w wyniku zderzenia taksówki i samochodu osobowego na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Berwińskiego. Siła uderzenia była tak duża, że jedno z aut uderzyło w stację rowerów miejskich, która została zniszczona. Co ciekawe dwa dni wcześniej w tym samym miejscu o tej samej porze doszło do podobnego zdarzenia.

Jak powiedział nam dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w wyniku zderzenia jedna osoba została poszkodowana i została przewieziona do szpitala. Strażacy otrzymali zgłoszenie o godz. 13:18. Na miejsce wezwano dwa zastępy.

Na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Berwińskiego taksówka zderzyła się z samochodem marki Ford Focus. Siła uderzenia była tak duża, że jedno z aut uderzyło w stację rowerów miejskich, która została zniszczona.

Dwa dni wcześniej, w czwartek ok. godz. 13 w tym samym miejscu doszło do podobnego zdarzenia. Wtedy kierujący samochodem marki Renault Megane zderzył się z Citroenem. Na szczęście w kolizji nikt nie ucierpiał.

Na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Berwińskiego dochodzi do wielu wypadków. Bezpieczeństwo ma poprawić likwidacja lewoskrętu z ulicy Głogowskiej od strony Górczyna w Berwińskiego.

Ponadto pomimo pasa, umożliwiającego samochodom jazdę prosto oraz w lewo w Berwińskiego wielu kierowców wjeżdża na torowisko blokując przejazd tramwajom. Sytuacje takie powodują wstrzymanie ruchu tramwajowego, przez co niekiedy motorniczowie muszą czekać na kolejne otwarte [zielone - przyp. red.] światło, a pasażerowie tracą kolejne minuty.

O wprowadzenie nowej organizacji ruchu na Głogowskiej apelował kilka tygodni temu miejski radny Tomasz Wierzbicki.

Samochody skręcające wjeżdżają na torowisko, blokując przejazd tramwajów w obydwóch kierunkach. Dodatkowo, sygnalizacja świetlna jest ustawiona w ten sposób, że sygnał dla tramwaju nie jest przedłużany, aby mógł on swobodnie opuścić skrzyżowanie po zjechaniu samochodów i musi czekać do kolejnego cyklu, co wydłuża czas postoju. Tramwaje jadące w kierunku centrum są zatrzymywane na światłach na skrzyżowaniu z ul. Berwińskiego/Kanałową, a w kierunku Górczyna – na kolejnym skrzyżowaniu z ul. Wyspiańskiego – pisał w interpelacji do prezydenta Poznania Tomasz Wierzbicki, Radny Miasta Poznania z Prawa do Miasta.

Zmiany miały wejść w życie do końca października.

Zarząd Transportu Miejskiego oraz Policja pozytywnie zaopiniowali przygotowany przez ZDM projekt stałej zmiany organizacji ruchu, polegający na likwidacji skrętu w lewo z ul. Głogowskiej w ul. Berwińskiego. Wprowadzenie tego rozwiązania w sposób zdecydowany poprawi poziom bezpieczeństwa oraz płynność przejazdu tramwajów na tym odcinku. Ze względu na brak zmiany programu sygnalizacji świetlnej na przedmiotowym skrzyżowaniu, projekt nie został jeszcze zatwierdzony przez Miejskiego Inżyniera Ruchu. W związku z czym Wydział Sterowania Ruchem w Zarządzie Dróg Miejskich wykona konieczną dokumentację i we wrześniu przedłoży ją do zatwierdzenia. Termin realizacji został planowany jest na koniec października – odpowiedział wiceprezydent Maciej Wudarski.

Przeciwna zmianom w organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu jest Rada Osiedla Św. Łazarz. Część radnych uważa, że zmiany spowodują zwiększenie natężenia ruchu w kwartale ulic: Strusia, Małeckiego, Kanałowa.

Problem funkcjonowania lewoskrętu z ul. Głogowskiej w ul. Berwińskiego można rozwiązać podczas realizacji proponowanej modyfikacji organizacji świateł na ul. Głogowskiej. Skrócenie świateł dla samochodów jadących w kierunku Górczyna, wraz z utrzymaniem priorytetu dla tramwajów jadących w tym kierunku, pozwoli na „opróżnienie” skrzyżowania z samochodów skręcających w ul. Berwińskiego i przejazd tramwaju ruszającego z przystanku „Park Wilsona” w kierunku Górczyna. Likwidacja tego lewoskrętu spowoduje zwiększenie natężenia ruchu w kwartale ulic: Strusia, Małeckiego, Kanałowa – czytamy we wrześniowej uchwale Rady Osiedla Św. Łazarz.


Fot: Maciej Antkowiak (1-6), asp. Dawid Gotówka/JRG2 (7-11)
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

Zdjęcia z czwartkowej kolizji (fot. 12-15), Fot. Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Potrącenie pieszego na Wyspiańskiego

ZOBACZ TAKŻE: Tragiczny wypadek przy Parku Wilsona

ZOBACZ TAKŻE: Zderzenie trzech samochodów na skrzyżowaniu Hetmańska/Kolejowa

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (2)

12-11-2017 10:29:42
iwona
Już dawno powinni zlikwidować ten lewoskręt. Ciekawe, dlaczego pozostał w tym miejscu, gdy likwidowali inne, np. w Niegolewskich....
11-11-2017 22:14:20
Negatyw
Nieźle debile musiały zaiwaniać.... (!!!!!).

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

sty

17:00
Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Łukaszewicza 9/13
Konsultacje społeczne dotyczące rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania
► więcej szczegółów

18

sty

do 21-01-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Polagra-PREMIERY - Międzynarodowe Targi Rolnicze

17:00
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
Konsultacje społeczne dotyczące rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania
► więcej szczegółów

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert piosenki instrumentalistyki jazzowej

19

sty

19:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Polska" Alicja Biała/Marcin Świetlicki - wernisaż wystawy

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: