Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rano w "ósemce", wieczorem przy kościele - dwa pożary na Głogowskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rano w "ósemce", wieczorem przy kościele - dwa pożary na Głogowskiej
25-11-2008 17:12   Janusz Ludwiczak
Przed południem ok. godz. 11:00 w VIII LO, a wieczorem ok.18:30 w kamienicy przy ulicy Głogowskiej 95 wybuchł pożar. Aż dwa pożary w tym samym rejonie Łazarza miały miejsce w poniedziałek.

Aż dwa pożary miały miejsce w poniedziałek w pobliżu kościoła Matki Boskiej Bolesnej. Ok. godziny 11:00 w szatni VIII Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Głogowskiej 92 wybuchł pożar. Na szczęście nikomu nic się nie stało, jednak ewakuowanych zostało ponad 700 uczniów i pracowników szkoły. W wyniku pożaru spłonęły trzy kurtki i płaszcz.

Na miejsce pojawiło się siedem jednostek straży pożarnej, a akcja gaśnicza trwała kwadrans. Po 20 minutach uczniowie powrócili już do zajęć lekcyjnych.

Ogień w szatni zauważył Janusz Stańczyk, dozorca VIII LO, który sam gaśnicą jako pierwszy zaczął gasić pożar. Woźny wskutek zatrucia dymem trafił do szpitala, następnego dnia powrócił już do pracy. Dzięki woźnemu udało się uratować kurtki pozostałym 700 uczniów, bowiem spłonęły tylko trzy kurki i jeden płaszcz.

Natomiast wieczorem, ok. godz. 18:30 po przeciwnej stronie ulicy wybuchł pożar w kamienicy przy ulicy Głogowskiej 95. W pożarze ucierpiało 9 osób, sześć z nim w tym 12-letnie dziecko trafiły do Szpitala Wojskowego przy ulicy Grunwaldzkiej oraz im.Raszei.

Przyczyną wybuchu pożaru w kamienicy przy ul. Głogowskiej 95 był prawdopodobnie niesprawny piec. W akcji gaśniczej uczestniczyło siedem zastępów straży pożarnej, kilka karetek, pogotowie gazowe i energetyczne. Przez ponad pół godziny Głogowską nie jeździły tramwaje. Ulica została też zamknięta dla ruchu kołowego.

Mieszkanie, w którym wybuchł pożar zostało doszczętnie spalone.

To nie pierwszy pożar w ostatnim czasie na Łazarzu. Pod koniec października 30 mieszkańców zostało ewakuowanych w wyniku pożaru na klatce schodowej w kamienicy przy ulicy Matejki 47. Natomiast na początku sierpnia płonęło mieszkanie w kamienicy przy Rynku Łazarskim 9, dzień wcześniej zginął w niej w wyniku upadku ze schodów 49-letni mężczyzna.
Groźny pożar wybuchł też w zeszłym roku w kamienicy przy ulicy Kanałowej. Wtedy na początku czerwca 2007 roku ewakuowanych zostało 60 osób, a dwie trafiły do szpitala. Kamienica przez kilka miesięcy była remontowana, bo Inspektor Budowlany nie dopuścił jej do użytku.


Komentarze (1)

25-11-2008 19:08:15
qba
Kurcze co się dzieje na tym Łazarzu, pożar za pożarem. Najpierw Matejki, a wczoraj w jednym dniu ósemka i Głogowska.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: