Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Grill i rogale obok zniczy przy cmentarzach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Grill i rogale obok zniczy przy cmentarzach
05-11-2008 01:57   Janusz Ludwiczak
Obok zniczy i kwiatów w święta zmarłych na Junikowie można było kupić gofry, lody, rękawiczki, owoce i krówki, a przed cmentarzem na Górczynie rogale świętomarcińskie, rury i pierniki. Czy zatem sprzedawcom nie pomyliły się święta? A może to już coraz bardziej wkrada się w nasze życie komercja?

1 i 2 listopada – we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny większość z nas odwiedza groby bliskich. Przed cmentarzami możemy kupić kwiaty i znicze. Jednak jak pokazały tegoroczne i poprzednie święta zmarłych przed nekropoliami możemy kupić już praktycznie mydło i powidło. Czy zatem to dobra okazja do zarobku dla handlowców, a obok Bożego Narodzenia i Wielkanocy także święta zmarłych stają się już świętami komercyjnymi?

Przy cmentarzu junikowskim można było zjeść coś ciepłego z grilla, kupić gofry, lody, rogale świętomarcińskie, krówki, owoce a nawet rękawiczki. Natomiast przy cmentarzu górczyńskim mogliśmy nabyć rury, pierniki i rogale świętomarcińskie.

Zakup przy cmentarzu rękawiczek mógł być przydatny dla tych osób, którym zmarły ręce, a odwiedzenie stoiska z gorącymi posiłkami z grilla pomogło zapewne zmarzluchom. Jednak czy handel rogalami świętomarcińskimi 1 listopada nie był pomyleniem z 11 listopada, a sprzedaż pierników nie pomyliła się sprzedawcom z Bożym Narodzeniem, które dopiero za półtora miesiąca?


Komentarze (1)

06-11-2008 10:05:54
max
Coz moze niedługo zaczną sprzedawać lampki choinkowe.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lis

do 29-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Fit Expo: Fitness & Sport Park" - targi sportoweODWOŁANE

04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: