Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Biskup z Brazylii zawitał do rodzinnej parafii - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Biskup z Brazylii zawitał do rodzinnej parafii
30-09-2008 16:16   Janusz Ludwiczak
W niedzielę w swojej rodzinnej parafii Matki Boskiej Bolesnej uroczystą prymicyjną mszę świętą odprawił ks.Biskup Romuald Kujawski, przyszły ordynariusz diecezji Porto Nacional w Brazylii.

Ks. Romuald sakrę biskupią przyjął 15 sierpnia, w święto Wniebowzięcia NMP, podczas której pojawił się m.in. Metropolita Poznański, ks.Arcybiskup Stanisław Gądecki, a także ks. abp senior Juliusz Peatz i ks.prof. Bogdan Częsz.

W uroczystości wziął udział także ks.Biskup Geraldo Vieira Gusmão, z brazylijskiej diecezji Porto Nacional. Kazanie wygłosił ks. prof. Jan Kanty Pytel.

Po mszy świętej życzenia i kwiaty nowemu brazylijskiemu biskupowi złożyli przedstawiciele Rad Parafialnych, Rady Osiedla Świętego Łazarza i parafianie.

Ks.Biskup Romuald Kujawski urodził się 24 stycznia 1947 roku. Mieszkał przy ulicy Jarochowskiego 52, na terenie Parafii Matki Boskiej Bolesnej. Absolwent "Marcinka" (I Liceum Ogólnokształcącego). W 1973 roku przyjął święcenia kapłańskie. Piętnaście lat później wyjechał do Brazylii, gdzie był profesorem i rektorem seminarium duchownego w Diamantina. 2 lipca Ojciec Święty Benedykt XVI mianował Księdza Prałata Romualda Kujawskiego na Biskupa Koadiutora (czyli z prawem następstwa) w diecezji Porto Nacional w Brazylii.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: