Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Złodziej i rozbójnik w rękach policji, sukces funkcjonariuszy komisariatu targowego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Złodziej i rozbójnik w rękach policji, sukces funkcjonariuszy komisariatu targowego
22-09-2008 17:14   Janusz Ludwiczak
W weekend w ręce funkcjonariuszy trafiło dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże. To nie jedyny sukces policjantów z komisariatu targowego.

W ręce policjantów z komisariatu Poznań-Targi z ul. Śniadeckich trafiło dwóch mężczyzn zatrzymanych w trakcie pościgu. Mężczyźni zostali zatrzymani za dokonane kradzieże.

Pierwszy ze sprawców dokonał włamania do siedziby jednej z firm przy ulicy Marcelińskiej. Jedna z pracownic podczas powrotu do domu zorientowała się, że z jej samochodu zniknęła torebka, w której oprócz dokumentów i pomiędzy znajdowała się kolekcjonerskich monet i kilku telefonów komórkowych. Po powrocie do firmy zorientowała się, że przy samochodzie kręcił się podejrzany mężczyzna. Szukając zguby kobiecie udało się odnaleźć pustą torebkę, bez jej zawartości. Pokrzywdzona o zaistniałej sytuacji powiadomiła policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze rozpoczęli przeszukiwanie pomieszczeń. W jednej znaleźli jeden z kradzionych telefonów komórkowych i monety. Policjantom udało się zatrzymać 22-letniego Tymoteusza M., który zakopał pozostałe telefony. Udało się tez odzyskać skradzione pieniądze. Zatrzymanemu postawiono dwa zarzuty. Młodemu mężczyźnie grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Natomiast w miniony piątek ok.godziny 17, w okolicach ulicy Grunwaldzkiej przed jednym ze sklepów spotkało się dwóch mężczyzn, którzy później postanowili iść na piwo do domu jednego z nich. Po spotkaniu gość zapytał się czy znajomy byłby wstanie pożyczyć mu 10 złotych. W chwili kiedy Stefan M. zauważył, że u kolegi w portfelu znajduje się spora liczba gotówki, sprawca wyrwał portfel i zaczął uciekać. Poszkodowany zaczął krzyczeć i w ten sposób zaalarmował przebywającą piętro wyżej swoją żonę. Oboje natychmiast ruszyli w pogoń za złodziejem. Kiedy kobieta dogoniła przestępcę, ten zaproponował, że podzieli się z nią skradzionymi pieniędzy. Ta jednak wyrwała z jego ręki część gotówki.
Całą sytuację zauważył przejeżdżający tamtędy mężczyzna, który powiadomił policjantów z komisariatu targowego. Policjanci ruszyli w pościg za złodziejem, którego zatrzymali chwilę później na ulicy Grunwaldzkiej.
Po przewiezieniu na komisariat zatrzymany podał dane swojego brata. Po weryfikacji danych okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest za nie płacenie alimentów. Stefan M. już wcześniej figurował w policyjnej kartotece. Mężczyźnie za rozbój grozi do 10 lat więzienia.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

19

sie

do 20-08-2022
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni z występem artystycznym zespołu DuetWhiteNight i pokazem świetlnym
w godz. 20:00-2:00

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

21

sie

Park Wilsona Muszla Koncertowa
XVI Światowe Spotkania z Kulturą Romską

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: