Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przebudowę Głogowskiej czas zacząć? Gdzie podziali się drogowcy? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przebudowę Głogowskiej czas zacząć? Gdzie podziali się drogowcy?
22-07-2008 23:51   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek miała rozpocząć się przebudowa ulicy Głogowskiej. Miała. Przez dwa dni na placu budowy nie pojawiła się ekipa remontowa. Czy zatem uda się przeprowadzić remont jezdni, chodników i budowę nowych świateł?

Już w maju zapowiadany był kompleksowa przebudowa ulicy Głogowskiej. Prace przewidują remont jezdni i chodników (od budynku nr 72 do 95), montaż nowych sygnalizacji świetlnych na ulicy Głogowskiej przy skrzyżowaniach z Limanowskiego, Sczanieckiej oraz Rynku Łazarskim. Wymienione mają zostać też stare sygnalizatory przy Strusia i Berwińskiego.

Największa rewolucja przewidziana jest na skrzyżowaniu Głogowskiej i Sczanieckiej, które zostanie przebudowane. Przystanek tramwajowy "Rynek Łazarski" zostanie przesunięty bliżej Centrum, czyli przed skrzyżowaniem z ul.Sczanieckiej. Na samej Głogowskiej pojawi się około cztery tysiące metrów kwadratowych, tzw. "cichej nawierzchni", która zredukuje hałas o kilku decybeli. Taka nawierzchnia jest już na Reymonta i Hetmańskiej.

Tymczasem wykonawca przedsięwzięcia – konsorcjum firm Elmont i Pol-Dróg nie rozpoczęło prac. Zarówno w poniedziałek, jak i wtorek na ulicy Głogowskiej nie było ani jednego pracownika, a teren nie został nawet odgrodzony i przygotowany do prac.

Wykonawca ma czas na przeprowadzenie remontu do końca października i z tego będzie rozliczany.


Fot: Janusz Ludwiczak

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: