Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Arenie i na Targach policja obchodziła swoje święto - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Arenie i na Targach policja obchodziła swoje święto
24-07-2011 01:52   Janusz Ludwiczak
Najpierw wielkopolskie na Targach, a później miejskie w Arenie - obchody święta policji odbyły się w miniony czwartek i piątek. W trakcie uroczystości przyznano też tytuły "Najlepszy Dzielnicowy Miasta Poznania 2011", który otrzymał m.in. sierż. Błażej Szubstarski, dzielnicowy z Komisariatu Policji Poznań - Grunwald, który patroluje m.in. łazarskie ulice.

24 lipca przypada Święto Policji, ustanowione przez Sejm w 1995 roku w rocznicę powołania w 1919 roku polskiej Policji Państwowej.

Regionalne obchody Święta Policji zostały zainaugurowane już w środę, kiedy to przy ul. Taborowej otwarta została Izba Tradycji i Historii Policji. Pisaliśmy o tym w artykule: "Przy Taborowej powstało policyjne muzeum".

W czwartek, w iglicy Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się wielkopolskie obchody Święta Policji. W uroczystości udział wzięli m.in.: nadinsp. Waldemar Jarczewski, zastępca Komendanta Głównego Policji, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, wielkopolscy parlamentarzyści, kapelan policjantów i służby mundurowe, w tym goście z zagranicy.

W trakcie uroczystości wręczone zostały odznaczenia państwowe i resortowe oraz nominacje na wyższe stopnie policyjne. Na stopień inspektora policji awansowani zostali Komendanci Krzysztof Jarosz i Romuald Miling. Ponadto kom. Romulad Miling otrzymał złotą, a kom. Romuald Głowacki srebrną odznakę "Zasłużony Policjant". W sumie na wyższe stopnie policyjne awansowanych zostało 2087 wielkopolskch funkcjonariuszy.

Natomiast w piątek, w hali Areny odbyła się uroczysta akademia garnizonu poznańskiego. W miejskich obchodach udział wzięli: insp. Krzysztof Jarosz - Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, insp. Zbigniew Hultajski - Komendant Miejski Policji w Poznaniu, funkcjonariusze w Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, przedstawiciele władz samorządowych, w tym m.in. Przemysław Pacia - wicewojewoda wielkopolski i Tomasz Kayser - zastępca prezydenta Poznania.

W trakcie uroczystości wręczone zostały medale, odznaczenia i akt mianowania na kolejne stopnie policyjne. Galę uświetniły występy Grodziskiej Orkiestry Dętej, która zagrała takie utwory jak "Chłopcy radarowcy" czy muzykę z filmu "07 zgłoś się". Na zakończenie przyznano tytuł "Najlepszy Dzielnicowy Miasta Poznania 2011", który otrzymał st. sierż. Janusz Forszpaniak, dzielnicowy z Komisariatu Policji Poznań - Nowe Miasto. Równocześnie przyznano drugie i trzecie miejsce.

Drugą nagrodę "Najlepszy Dzielnicowy Miasta Poznania 2011" otrzymał sierż. Błażej Szubstarski, dzielnicowy z Komisariatu Policji Poznań - Grunwald, który patroluje m.in. łazarskie ulice. Dzielnicowego Błażeja Szubstarskiego spotkamy m.in. na Osiedlu Hetmańskim, fragmencie ulicy Głogowskiej i Hetmańskie, na Dmowskiego, Góreckiej, Drobnej, Dusznej czy Dwatory.


R E K L A M A

Komentarze (1)

24-07-2011 08:54:43
Amiq
Arena juz tylko do tego sie nadaje
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: