Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Czternastką" dojedziemy do dworca PKS i pod Browar. Na Piątkowo tylko wahadłem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Czternastką" dojedziemy do dworca PKS i pod Browar. Na Piątkowo tylko wahadłem
15-07-2011 15:55   Janusz Ludwiczak
Przez najbliższe dwa tygodnie spore zmiany czekają pasażerów MPK. W związku z rozpoczętym remontem torowiska na ul. Roosevelta, przy wjeździe na trasę PST swoje trasy zmieniły tramwaje linii nr 4, 9, 10, 11, 14 i 16. Całkowicie zawieszone zostało kursowanie linii nr 12, 15 i 26. MPK uruchomiło tramwaj wahadłowy "21", który kursuje po trasie PeSTki, a mieszkańców Sołacza i Winograd wożą autobusy zastępcze "za tramwaj". Zmiany czekają też pasażerów dojeżdżających z i na Łazarz. Grunwaldzką zamiast "piętnastki" kursują teraz tramwaje linii nr 16, a "czternastka" z Głogowskiej skręca w Most Dworcowy. Dzięki temu, powstało bezpośrednie połączenie do dworca PKS i na deptak.

Aż do 29 lipca potrwa remont torowiska na ul. Roosevelta, pomiędzy Mostem Teatralnym, a wjazdem na trasę PST. Przez najbliższe dwa tygodnie objazdami kursować będą tramwaje linii nr 4, 9, 10, 11, 14 i 16. I tak "czwórka" kursuje tylko do Mostu Teatralnego, gdzie przemienia się w "jedenastkę" i dojeżdża do Zawad. "Dziewiątka" została skrócona do Most Teatralnego, gdzie dalej przez Rondo Kaponiera i Św. Marcin powraca na Dębiec. Natomiast "dziesiątka" z ul. Roosevelta skręca w Most Teatralny i dalej Fredry, Gwarną, Św. Marcin, Mostem Uniwersyteckim wraca na Wildę.

Zawieszone zostały linie nr 12, 15 i 26. Ulicą Grunwaldzką "piętnastkę" zastępują teraz tramwaje linii nr 16, którymi można dojechać do Centrum. Mieszkańcy Górczyna i Łazarza zyskali teraz bezpośrednie połączenie do dworca PKS i Starego Browaru, gdyż "czternastka" z ulicy Głogowskiej skręca w Most Dworcowy, a następnie Królowej Jadwigi, Rondem Rataje i Zamenhofa dojeżdża do Starołęki.

Pasażerowie, którzy chcą dojechać na Piątkowo mają do dyspozycji tramwajową linię wahadłową nr 21, kursującą co 5-6 minut z Mostu Teatralnego (przystanek zlokalizowany jest na trasie PST, tuż za ul. Roosevelta) wzdłuż trasy PeSTki na os. Sobieskiego.

Aby zapewnić ruch tramwajowy na trasie PeSTki poznański przewoźnik wypożyczył od MPK Kraków sześć pojazdów, które mogą jeździć wahadłowo, po jednym torze w obu kierunkach. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule: "Niebiesko-białe tramwaje z herbem Krakowa będą jeździć wahadłowo po PeSTce".

Natomiast mieszkańcy Sołacza i Winograd mogą korzystać z autobusowej komunikacji zastępczej "za tramwaj". Do pętli Piątkowska kursują autobusy linii T1, zaś do Ronda Solidarności pojazdy oznaczone symbolem T2. Oba autobusy kursują średnio co 10-15 minut.

Aktualne rozkłady jazdy - najbliższe odjazdy z przystanków Łazarza można sprawdzić wybierając numer linii i kierunek z prawego menu naszego portalu w rubryce "ROZKŁADY JAZDY".


Komentarze (2)

19-07-2011 07:58:03
kaśka
A czym będziemy dojeżdżać na Piątkowo?
17-07-2011 10:19:28
karol
w sumie ta 14 moglaby zostac na stale na tej trasie. no teraz nie musze sie przesiadac i dojade na 1 bilecie
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 11:00-18:00

08

gru

Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Kiermasz bożonarodzeniowy
• klasowe kawiarenki pełne pyszności
• stoiska z rękodziełem
• fotobudka
w godz. 17:00-19:00

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: