Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

37 imprez dla mieszkańców - rozpoczyna się największe i najstarsze dzielnicowe święto - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
37 imprez dla mieszkańców - rozpoczyna się największe i najstarsze dzielnicowe święto
08-06-2011 12:34   Janusz Ludwiczak
Parada Łazarska maszerująca główną ulicą dzielnicy, Festyn Łazarski w Parku Wilsona, wycieczki do schronu przeciwlotniczego i szlakiem łazarskiej secesji, III Otwarty Bieg Łazarski w Parku Wilsona czy turniej darta, kopa i w tysiąca - to tylko niektóre imprezy, które odbędą się w ramach 22. Dni Łazarza, jakie rozpoczynają się już w czwartek.

Warto wziąć udział w Dniach Łazarza, ponieważ jest to święto dzielnicy, w której mieszkamy i którą kochamy. Jest to zapewne najlepsza z dzielnic. Warto pójść z nami w czwartek o 17:00 na Paradę Łazarską i wspólnie radować się z tego, że umiemy się bawić i że ta dzielnica jest dla nas najważniejsza - zachęca Janusz Heller, z Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza i kierownik Klubu Osiedlowego "Krąg".

22. Dni Łazarza rozpoczną się w czwartek. O godz. 9:00 w II LO przy ul. Matejki odbędzie się Łazarski Turniej Piłki Siatkowej. Godzinę później w Szkole Podstawowej nr 9 rozpocznie się Łazarski Turniej Piłki Nożnej Chłopców z udziałem reprezentacji ze szkół podstawowych nr 9, 26, 69 i 77.

O godz. 17:00 z boiska Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych przy zbiegu ulic Jarochowskiego i Wyspiańskiego wyruszy Parada Łazarska, która po raz szósty przejdzie główną ulicą dzielnicy pod budynek VIII LO, gdzie zaplanowano koncert. W Paradzie wezmą udział uczniowie szkół, harcerze, zaproszeni goście. Na jej czele pojadą zabytkowe samochody z Automobilklubu Wielkopolskiego, a towarzyszyć będzie im akompaniament Orkiestry Dętej ze Swarzędza.

To dopiero początek. W piątek na XVII Festyn Rodzinny zaprasza Szkoła Podstawowa nr 26 z ul. Berwińskiego, a w samo południe odbędzie się kolejny Łazarski Omnibus - turniej wiedzy o Łazarzu dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Popołudniu na dzień otwarty i warsztaty na temat lokalnej aktywności zaprasza Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty".

Po raz pierwszy do Dni Łazarza przyłącza się Pub "Samo Zło", który mieści się przy zbiegu Lodowej i Rynku Łazarskiego. W piątek o godz. 18 odbędzie się w nim turniej kopa, w sobotę turniej darta, a w niedzielę także o godz. 18 I Łazarski Turniej w Tysiąca.

W sobotę o 10:00 rozpocznie się Festyn Łazarski w ramach VI Festiwalu Aktywności Społeczności Lokalnych. Imprezę otworzy sam prezydent Poznania, Ryszard Grobelny. Równocześnie przewodnicy PTTK zaproszą chętnych na wycieczkę do schronu przeciwlotniczego i szlakiem łazarskiej secesji.

Czwartego dnia dzielnicowego święta o godz. 9:00 w Parku Kasprowicza rozpocznie się III Otwarty Bieg Łazarski. Zawodnicy zmierzą się w pięciu dyscyplinach: biegu dla dzieci, biegu Nordic Walking na dystans 1,25 km, biegu na łyzworolkach oraz w biegach na dystans 2,5 km oraz 4,8 km.

Na sam koniec Dni Łazarza przyznana zostanie statuetka Człowieka Roku Łazarza 2011, nagrody im. Stanisława Strugarka i Przyjaciela Łazarza, a także dyplomy i nagrody dla laureatów innych konkursów.

A co takiego ma do zaoferowania Łazarz, czego nie mają inne dzielnice?
Łazarz jest to dzielnica, gdzie ceni się przywiązanie do tradycji, gdzie istnieją te prawdziwe przymioty poznaniaka. Myślę, że wbrew temu co się mówi jest tu i czystość, i oszczędność oraz kultywuje się naszą gwarę poznańską - mówi Janusz Heller, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza.

Portal lazarz.pl już po raz szósty jest patronem medialnym Dni Łazarza. Z okazji 22. Dni Łazarza przygotowujemy dla Państwa już po raz kolejny konkurs z nagrodami "Krzyżówka Łazarska".

Szczegółowy program Dni Łazarza można znaleźć na stronie www.22dni.lazarz.pl


Na zdjęciach ubiegłoroczne, 21. Dni Łazarza

Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum lazarz.pl

Szczegółowy program Dni Łazarza można znaleźć na stronie www.22dni.lazarz.pl

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

21

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: