Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prezydent Grobelny otworzył plac zabaw w Parku Wilsona - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prezydent Grobelny otworzył plac zabaw w Parku Wilsona
11-05-2011 13:39   Janusz Ludwiczak
W sobotę, w trakcie otwarcia obchodów 100-lecia Palmiarni Prezydent Poznania, Ryszard Grobelny wraz z Radnymi Miasta Poznania i Radnymi Osiedla Święty Łazarz otworzył plac zabaw, jaki powstał w Parku Wilsona.

Prezydent przecinając biało-czerwoną wstęgę otworzył plac zabaw, jaki powstał w Parku Wilsona. W uroczystości udział wzięli Radni Miasta Poznania: Wojciech Wośkowiak, Krzysztof Skrzypinski, Andrzej Bielerzewski oraz Radni Osiedla Święty Łazarz: Maria Łazarz, Filip Olszak, Tomasz Wojciechowski, Anna Nawrot i Bartosz Nowak.

Plac zabaw na pewno był tutaj konieczny. Place zabaw się przydają, widać z resztą jakim zainteresowaniem się cieszy. Jest tylko jedna metoda by sprawdzić czy plac zabaw jest przydatny. Trzeba przyjść i zobaczyć czy dzieci z niego korzystają - powiedział dla portalu lazarz.pl Ryszard Grobelny, Prezydent Miasta Poznania.

Utworzenie placu zabaw w Parku Wilsona kosztowało 50 tys. zł. W ubiegłym roku ówczesne Rady Osiedli: Świętego Łazarza i Targowego przeznaczyły łącznie na to zadanie 14 tys. zł (9 tys. zł - Rada Osiedla Świętego Łazarza, 6 tys. zł. - Rada Osiedla Targowego). Pozostałe środki pochodzą z tegorocznego budżetu samorządów (z czego 30 tys. zł pochodzi będzie ze środków Rady Osiedla Targowego, a 9 tys. zł z Rady Osiedla Św. Łazarza).

ZOBACZ TAKŻE: Przyczyniliśmy się do powstania placu zabaw z prawdziwego zdarzenia w Parku Wilsona {GALERIA ZDJĘĆ}


R E K L A M A

Komentarze (3)

22-05-2011 10:21:51
Slawek
Zrobiłem eksperyment i osobie z poza Poznania opowiedziałem jakie boje były o plac zabaw, jacy to notable przyjechali go otwierać i po tym co zobaczyła stwierdziła, że na pewno się z niej nabijam...
19-05-2011 22:11:09
Wojciech z Lazarza
Musze powiedzieć że jestem zażenowany mierną skalą i zupelnym brakiem wybrazni tego przedwzięwzięcia. Cały pomysł powstania "placu" był dosc glosno oglaszany jako wyraz aktywnej, swiadomej na potrzeby mieszkancow postawy wladz miasta, reagowania na potrzeby dzielnicy, itd. Czytajac zapowiedzi o powstaniu "placu" mialem nadzieje ze na Grunwaldzie powstanie w koncu jeden prawidziwy, duży plac zabaw, taki, jakich Poznaniowi bardzo brakuje. Widze na zdjeciach zamontowane na odwał jedną zjezdzalnie, drabinki i 3 koniki na sprężynkach oraz stare piaskownice. Pomijając fakt ze wladze potraktowaly te sprawe zlewacko zupelnie, to jeszcze groteskowo chcialy sie wypromowac przez przecięcie wstęgi. Wyszla żenada, w Warszawie, Wrocławiu powstają prawdziwe place zabaw i prezydentom tych miast do łba nie przyjdzie lansowac sie na ich otwarciu. Kolejny wielki minus dla Wąsacza. Wstyd!!!
14-05-2011 15:13:02
łazarzanka
haha, tam jest jedna zjeżdżalnia i drabinki! i piaskownice, które stoją od 30 lat. trzeba było jeszcze wojewodę, albo jakiegoś ministra zaprosić na to huczne otwarcie :)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: