Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Rzeź" drzew pod Areną - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Rzeź" drzew pod Areną
06-04-2011 01:31   Janusz Ludwiczak
Kilka drzew, rosnących przy hali widowiskowo-sportową Arena zostało wyciętych.

Pseugoogrodnicy łumaczyli, że wycieli trzy drzewa: mirabelki i antonówkę. Tylko komu one przeszkadzały? Obcinali gałęzie wchodzące w okna parteru, co jest nieprawdą - bo wycinali gałęzie gdzie się dało, z drzew zrobili kaleki.
Już naprawdę nie mogę patrzeć na to miasto - ja poznanianka, łazarzanka w czwartym pokoleniu kombinuję jak na emeryturze wynieść się poza Poznań. W tym mieście porostu chce się rzygać. Przepraszam ale nie mogę inaczej. Syf na ulicach, drzewa wycinane, chodniki krzywe - gdzie są władze?
- irytuje się Pani Małgorzata, która na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl) poinformowała nas o wycince drzew pod Areną.

Jak poinformowała nas Jolanta Szymczak, inspektor Zarządu Zieleni Miejskiej Poznań-Grunwald teren ten należy do POSiRu i to on jest odpowiedzialny za wycinkę drzew. O odpowiedź poprosiliśmy POSiR. Czekamy na odpowiedź.


Fot: internautka Małgorzata
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

ZOBACZ TAKŻE: Klon i brzoza poszły pod topór. Na Kasprzaka nie ma już ani jednego drzewa

Komentarze (8)

07-04-2011 10:51:11
haha
i bardzo dobrze... przy Arenie ma być ładnie a nie rosnące krzaki i zarośla dla ochlapusów , nie se pani Małgorzata sadzi mirabelki na parapecie
06-04-2011 17:57:49
ptyś
Ale mamik nie wszyscy głosowali na Grobelnego. Po za tym 4 grudnia była 2 tura. Więc w grudniu, a nie listoopadzie.
06-04-2011 13:14:43
Małgorzata
Witam - przepraszam za może mało eleganckie określenia na otaczającą nasz rzeczywistość - ale naprawdę chodząc ulicami Łazarza takie słowa bardzo pasują. Jest wiele przykładów zaniedbań, bezwładu organizacyjnego, braku poszanowania i bardzo złego pielęgnowania resztek zieleni, która jeszcze nam została na Łazarzu. Gdzie są dozorcy i administratorzy domów ?, do dzisiaj nie są pozamiatane ulice po zimie - jak wygląda posesja po dawnym komisariacie policyjnym na narożniku Wyspiańskiego i Matejki? jak wygląda teren po dawnej stacji CPN - pomimo wielu artykułów i programów TV - zagospodarowanie ca 100 m2 zajmie miastu pewnie dwa lata ( bo przetargi i konkursy itp) czy nie wstyd urzędnikom UM i członkom rady Św. Łazarza przechodzić codziennie obok pustych od wielu betonowych mis przy Matejki - bo nagle miasta nie stać na groszowego w skali miejskiego budżetu kosztu jednorocznych lub wieloletnich roślin. Dla niektórych są to może nieistotne przykłady ale to czasami małe i drobne z pozoru sprawy składają się na obraz całości - naszej dzielnicy i miasta.
06-04-2011 12:59:18
De.
Akurat właśnie ja na niego nie głosowałem.
06-04-2011 12:38:57
pyruś
Wybraliście w listopadzie Grobelnego to teraz macie.
06-04-2011 11:34:56
mamik
a pomyslec, ze tak zle w tym miescie bedzie jeszcze przez najblizsze 3 lata. hał hał
06-04-2011 10:00:56
De.
Pani Małgorzata ma rację i ją popieram. W naszym mieście zamiast być lepiej od jakiegoś czasu jest coraz gorzej.
06-04-2011 07:59:56
kasia
No to rezygnuję ze spacerów koło Areny, dobrze że mnie ostrzegliście. Kikuty drzew działają na mnie depresyjnie. Tylko czy będzie gdzie chodzić na spacery, jeśli takie akcje mają się powatarzać?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

do 03-02-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury "Windoor-Tech" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad

03

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż Wystawy "Prac Malarskich Mieczysława Hofa"
Wstęp wolny

07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: