Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Krąg" świętował 30-lecie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Krąg" świętował 30-lecie
30-11-2010 01:51   Janusz Ludwiczak
30-lecie swojej działalności obchodził w poniedziałek Klub Osiedlowy "Krąg", który nieprzerwanie działa na Łazarzu od 1980 roku.

W poniedziałek swoje 30. urodziny świętował Klub Osiedlowy "Krąg", który nieprzerwanie od jesieni 1980 roku działa przy ul. Dmowskiego 37.

Na jubileuszu nie zabrakło zaproszonych gości, wśród których znalazł się m.in. honorowy patron, Ryszard Grobelny, prezydent Poznania. Pojawili się także radni miejscy (Lidia Dudziak i Wojciech Wośkowiak), były europoseł Marcin Libicki, przedstawiciele Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald", Rady Osiedla "Łazarz" oraz Rady Osiedla Świętego Łazarza i inni.

Podczas akademii z okazji 30-lecia "Kręgu" nie zabrakło wspomnień i podsumowań.

Mnie się nie chce wierzyć, że to już jest tyle czasu. Kiedy zaczynałam byłam mamą dwóch małych chłopców. Teraz jestem babcią małych dwóch małych wnuków - mówi Izabela Wysocka, która w "Kręgu" pracuje najdłużej, bo już od 26 lat.

Tyle spotkań, koncertów, poznawania tyle, wspaniałych ciekawych ludzi. Czas przebiega błyskawicznie i bardzo ciekawie. Gościła u nas m.in. Piwnica pod Baranami czy Stare Dobre Małżeństwo. - dodaje Izabela Wysocka.

W ramach jubileuszu w poniedziałek odbyła się także premiera komedioopery w jednym akcie z udziałem artystów scen operowych Wrocławia i Poznania w reż. Andrzeja Wizy.

Na zakończenie wszyscy spotkali się przy symbolicznym kawałku tortu i lampce szampana.

Z okazji 30-lecia Klub "Krąg" przygotował także Poznański Przegląd Piosenki Pozytywnej pod patronatem festiwalu Bazuna i koncert "Loranc śpiewa Jakubczak". W minioną sobotę seniorzy z klubu "Bamberka" bawili się na Balu Trzydziestolecia Klubu "Krąg".

Klub Osiedlowy "Krąg" jest jedną z czterech placówek kulturalnych Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" (tuż obok klubów: "Rondo", "Raszyn" i "Kopernik"). Działają w nim różnego rodzaju sekcje m.in. Klub Seniora "Bamberka", zespół "Wiosenne Krokusiki", Formacja Taneczna "Tropical", Szczep harcerski "Łazarz" czy kluby turystyczne "Piechur" i "Grań". Oprócz tego w "Kręgu" odbywają się liczne zajęcia taneczne, plastyczne, muzyczne, karate, jogi i aerobiku. Cyklicznie spotykają się także członkowie Koła Emerytów przy MPK Poznań Sp. z o.o., Dziennikarskiego Klubu Seniora, Klubu Miłośników Astronomii Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej, Klubu Radiestetów czy kółka robótek ręcznych.

Od wiosny Klub "Krąg" organizuje także warsztaty komputerowe dla seniorów, podczas którego kursanci nauczą się podstaw obsługi komputera, pisania tekstów oraz korzystania z internetu. Najstarsi uczestnicy warsztatów są powyżej 70. roku życia.

O jubileuszu 30-lecia Klubu Osiedlowego "Krąg" powiemy także w najbliższej audycji "Lazarz.pl w Radiu 33", podczas której nie zabraknie okazji do wspomnień i podsumowań. Premiera w niedzielę 5 grudnia o godz. 22:30, powtórka w poniedziałek o 19:30.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

18

lip

do 22-07-2022
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Międzykulturowe zajęcia wakacyjne "Eco World"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: