Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nowa komenda policji odzyskuje elewację dawnych koszar z końca XIX wieku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nowa komenda policji odzyskuje elewację dawnych koszar z końca XIX wieku
18-10-2010 01:50   Janusz Ludwiczak
Co prawda nowa siedziba Komendy Miejskiej Policji działa od lipca, to trwa jeszcze ostatni remont budynku przy ul. Szylinga. Już za kilkanaście dni zakończy się remont elewacji, dzięki czemu przywrócony zostanie wygląd z końca XIX wieku.

23 lipca, w przededniu Święta Policji po trzech latach budowy uroczyście otwarto nową siedzibę Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu w budynku koszar 6. Pułku Grenadierów V Korpusu Armii Pruskiej pochodzącego z 1880 roku.

Mimo iż policjanci w budynku przy ul. Szylinga pracują od lipca to obecnie trwają jeszcze ostatnie prace remontowe. Prowadzony jest remont elewacji, który polega na przywrócenie wyglądu z końca XIX wieku.

Policja otrzymała budynek po dawnych koszarach w 2004 roku. Trzy lata temu rozpoczął się generalny remont przyszłej siedziby poznańskiej policji. W tym czasie stary drewniany dach został zastąpiony nowym, oszklonym, z którego widać panoramę praktycznie całego miasta. Stare drewniane stropy zostały zastąpione żelbetowymi. Zbudowane zostały też nowe ściany działowe i wymieniono okna. Przeprowadzona została także kompleksowa termomodernizacja budynku. Ponadto zbudowane zostały zewnętrzne, przeszklone windy oraz zamontowano podnośniki dla osób niepełnosprawnych. Inwestycja kosztowała ponad 60 mln zł.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024
►więcej: www.34dni.lazarz.pl

17

cze

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

18

cze

do 19-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej - Historia mówi przez pokolenia

19

cze

17:00
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki 17
1. sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

20

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert na Powitanie Lata w wykonaniu Eugeniusz Cołty i Piotra Jurkiewicza

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: