Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przystanku "Stadion" nie będzie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przystanku "Stadion" nie będzie
22-09-2010 00:55   Janusz Ludwiczak
Tramwaje linii nr 1, 6, 13 i 15 oraz autobusy linii nr 50, 63, 91, A, 240 i 251 nie będą zatrzymywać się na przystanku "Stadion".

Pod koniec kwietnia w artykule: Przystanek "Stadion"? zaproponowaliśmy, aby istniejący przystanek o nazwie "Bułgarska", na którym zatrzymują się tramwaje linii nr 1, 6, 13 i 15 oraz autobusy linii nr 50, 63, 91, A, 240 i 251 przemianować na przystanek o nazwie "Stadion", dzięki czemu kibice (nie tylko Lecha i Warty) mogliby bez problemów dojechać na otwarty oficjalnie w poniedziałek Stadion Miejski przy ulicy Bułgarskiej.

Nie ma wątpliwości. Stadion Miejski jest jednym z najważniejszych już obiektów w Poznaniu. A skoro swoje przystanki mają już centra handlowe Poznań Plaza i M1 czy większość poznańskich uczelni (AWF, Politechnika, Uniwersytet Przyrodniczy czy Uniwersytet Ekonomiczny). Swój przystanek posiada też "Kinepolis".

Propozycja portalu lazarz.pl nie spotkała się jednak z pozytywnym odzewem. W piśmie otrzymanym od Zarządu Transportu Miejskiego na odpowiedź e-mail redakcji portalu lazarz.pl na czytamy:
"Wprowadzenie takiej zmiany uznaliśmy jednak za niecelowe z uwagi na fakt, że pochodząca od pobliskiej ulicy nazwa"Bułgarska" na trwałe już funkcjonuje w świadomości kibiców nie tylko w Poznaniu, ale w całym kraju".

ZTM pociesza jednak: "Do tematu być może warto natomiast powrócić z chwilą, gdy stadion uzyskałby oficjalną nazwę własną, która okazałaby się rozpoznawalna oraz zaistniałby w świadomości szerokiego grona mieszkańców Poznania a także kibiców i turystów".

Pomysł ciekawy, wart rozważenia. Opinie - jak widać po komentarzach - są jednak różne. Pod uwagę trzeba też wziąć koszty związane ze zmiana nazwy na mapach i w pojazdach (tablice, informacja głosowa i wizualna). Obawiam się że to nie my decydujemy o nazwie przystanków. Osobiście, jako z krwi i kości poznanianka żywię wielki sentyment do tego miejsca - powiedziała Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK Poznań Sp. z o. o.


Fot: Janusz Ludwiczak, archiwum lazarz.pl

ZOBACZ TAKŻE: Przystanek "Stadion"?

Komentarze (1)

29-09-2010 14:52:14
kibic
Szkoda. Ale jeszcze bardziej podobał mi się pomysł z wyborczej, aby powstały przystanki w kształcie bramki.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

09

lip

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

16

lip

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: