Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W szkołach będą nowe boiska. "Dziewiątka" przechodzi kompleksową termomodernizację - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W szkołach będą nowe boiska. "Dziewiątka" przechodzi kompleksową termomodernizację
24-08-2010 10:49   Janusz Ludwiczak
Już za tydzień początek roku szkolnego, tymczasem w łazarskich podstawówkach trwają jeszcze remonty. Do końca października zakończy się kompleksowa termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 9 przy zbiegu ulic Łukaszewicza i Calliera. Już widać pierwsze efekty. Natomiast w szkołach podstawowych nr 26 i 77 kończy się remont boisk. Nawierzchnia asfaltowa szkolnych podwórek została zastąpiona kostką brukową, co ma podnieść bezpieczeństwo uczniów i poprawić estetykę szkolnych podwórek.

Przez całe wakacje prowadzony był remont nawierzchni boisk na Szkoły Podstawowej nr 26 przy ulicy Berwińskiego oraz na terenie Szkoły Podstawowej nr 77 przy ulicy Dmowskiego.

Asfaltowa nawierzchnia boisk została zastąpiona kostką pozbrukową, co ma podnieść bezpieczeństwo uczniów i poprawić estetykę szkolnych podwórek. Remont boisk kosztował łącznie 200 tys. zł (po 100 tys. zł w każdej szkole).

Do końca października zakończy się kompleksowa termomodernizacja fasady budynku Szkoły Podstawowej nr 9 przy zbiegu ulic Łukaszewicza i Calliera. Prowadzone prace obejmują ocieplenie budynku i wykonanie elewacji, remont pokrycia dachu i schodów zewnętrznych. Ponadto wymienione zostaną wszystkie drzwi zewnętrzne i okna.

Jedno z wejść do szkoły dostosowane zostanie dla osób niepełnosprawnych, co ułatwi dostęp do lokalu wyborczego.

Koszt inwestycji sięga ok. 1,5 mln zł, a środki te pochodzą z budżetu Miasta Poznania.

To nie koniec dobrych wiadomości. W ramach programu "Radosna szkoła" współfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji na terenie Szkoły Podstawowej nr 9 powstanie plac zabaw dla sześciolatków i "zerówkowiczów". Wartość tej inwestycji sięga 180 tys. zł, a projekt będzie realizowany w sumie w dziewięciu poznańskich placówkach oświatowych.


Komentarze (1)

08-09-2010 21:48:43
Absolwent
Więc to co zrobili z boiskiem szkoły 77 to jest paranoja..do kabaretu z osobą odpowidzialna za przebudowe boiska. Zrobili to nieestetycznie..brak jakiego kolwiek pomysłu..wczesniej to wyglądało lepiej. Jeden wielki MINUS dla osób odpowiedzialnych za tą inwestycje!!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: