Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jesteśmy już 5 lat - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Jesteśmy już 5 lat
19-08-2010 11:24   Janusz Ludwiczak
Wszystko zaczęło się 19 sierpnia 2005 roku. Dokładnie tego dnia narodził się Łazarski Internetowy Informator Dzielnicowy, dziś jako Łazarski Portal Internetowy lazarz.pl. Nasz portal ma już 5 lat.

Tak naprawdę nasza historia rozpoczyna się 12 sierpnia 2005 roku, kiedy zrodził się pomysł powstania strony internetowej poświęconej Łazarzowi i która służyć będzie mieszkańcom dzielnicy. I stało się. Po tygodniu, dokładnie 19 sierpnia 2005 roku powstał Łazarski Internetowy Informator Dzielnicowy, w skrócie ŁiiD. Z czasem zainteresowanie stroną zaczęło być coraz większe. Strona miała coraz więcej odwiedzić, coraz więcej zaczęło przychodzić maili na adres strony. O ŁiiD (a później lazarz.pl) pisały i mówiły m.in. "Gazeta Wyborcza Poznań", "Głos Wielkopolski", Radio Merkury czy Radio Emaus.

Już rok później, z okazji 1.urodzin odbyła się wycieczka dla internautów i mieszkańców do bunkra (schronu) pod Parkiem Wilsona. Nie spodziewaliśmy się wtedy wizyty ponad 200 gości. We wrześniu przeprowadzamy kolejną wycieczkę pokazując Łazarz od kuchni - tym razem do zajezdni tramwajowej przy Głogowskiej. Tu także przyszło więcej osób niż się spodziewaliśmy. To jednak nie jedyne zorganizowane przez nas wycieczki po dzielnicy. 2 czerwca 2007 roku z okazji 18.pełnoletnich Dni Łazarza po raz pierwszy w historii było można zobaczyć panoramę Poznania z wieży kościoła Św.Anny.

Po dwóch latach działalności strony w kwietniu 2007 roku ŁiiD - Łazarski Internetowy Informator Dzielnicowy przekształcił się w lazarz.pl. Powodów było kilka - mylenie nazwy strony z jedną z sieci handlowych (Lidl) oraz partii politycznych (LiD - Lewica i Demokraci). Po za tym nazwa lazarz.pl była prostsza do zapamiętania. Czy wyobrażają sobie Państwo dziś, aby nasz portal miał aż tak długą nazwę?

5 lat to jakiś kawałek historii. Przede wszystkim zwykła strona poświęcona Łazarzowi stała się dużym portalem i serwisem informacyjnym, co nas cieszy. Od samego początku serwis miał integrować mieszkańców, być przydatnym źródłem informacji, w którym znaleźć można wszystko: od bieżących wydarzeń w dzielnicy, aż po wykaz mszy świętych, rozkład jazdy czy dyżury aptek.

W ciągu pięciu lat udało się nam wspólnie z Państwem - uczestnikami konkursów oraz mieszkańcami i internautami głosującymi w konkurach wyłonić Herb i Logo Łazarza (które w późniejszym okresie stało się oficjalnym logo naszego portalu), przeprowadzić wiele wycieczek (wspomnianych wcześniej do schronu pod Parkiem Wilsona, zajezdni MPK przy Głogowskiej czy na wieżę kościoła Św.Anny, a także do Centrum Sterowania Ruchem ZDM, Muzeum Introligatorstwa oraz zabytkowej lokomotywowni przy ulicy Kolejowej).

Swego czasu cyklicznie organizowaliśmy spotkania w ramach Klubu Dyskusyjnego "Łazarski Fyrtel", podczas którego mieszkańcy Łazarza mogli na żywo zadawać pytania zaproszonym gościom: dzielnicowym, radnym, urzędnikom.

Co roku z okazji Dni Łazarza przeprowadzamy konkurs "Krzyżówka Łazarska", w tym roku odbył się już po raz piąty. Pod koniec roku przygotowujemy ilustrowany "Kalendarz Łazarski". Na ten rok ukazała się już jego czwarta edycja.

Rok temu przeprowadziliśmy dwa plebiscyty, podczas których mogli Państwo głosować na "TRZY PEREŁKI ŁAZARZA" oraz "BIAŁEGO i CZARNEGO ŁAZARKA". Na wzór Siedmiu Cudów Świata i Polski wyłoniliśmy Trzy Perełki Łazarza - mamy wiele miejsc, którymi możemy się pochwalić także wśród turystów. Najwięcej głosów otrzymały: Park Wilsona, Palmiarnia, Kościół Matki Boskiej Bolesnej, secesyjne kamienice przy ulicy Matejki, Rynek Łazarski oraz Targi. Miejsce pierwsze przyznaliśmy ze względu na zbliżoną liczbę głosów i lokalizacje po równo Parkowi Wilsona z Palmiarnią, a dwoma pozostałymi Perełkami Łazarza zostały według Państwa głosów Kościół Matki Boskiej Bolesnej oraz secesyjne kamienice wzdłuż ulicy Matejki.

W lutym zainaugurowany został cotygodniowy czat z zaproszonymi gośćmi. W każdą środę od 16:00 do 17:00 mogli Państwo zadawać pytania, poruszać interesujące tematy, wyrażać opinie. Do czerwca przeprowadziliśmy w sumie 17 czatów, którego gośćmi byli m.in. Prezydent Poznania Ryszard Grobelny, dyrekcje MPK i ZDM, Radni Miasta Poznania: Michał Wiśniewski, Wojciech Wośkowiak, Lidia Dudziak, Rady Osiedli: Świętego Łazarza i Targowego, a także goście z ZHP, Inea, Stowarzyszenia "Inwestycje dla Poznania" czy przedstawiciele Straży Miejskiej.

Z okazji 110.rocznicy przyłączenia Łazarza do Poznania od marca do maja zorganizowaliśmy akcję zbierania pamiątek: starych zdjęć, pocztówek, map i nie tylko. Wypożyczone eksponaty zostały zaprezentowane na wystawie, która odbyła się podczas XXI Dni Łazarza i trwała do połowy czerwca.

Największym naszym sukcesem jest przyczynienie się do powstania tak oczekiwanego przez wielu mieszkańców, szczególnie najmłodszych placu zabaw dla dzieci w Parku Wilsona.
Odpowiadając na oczekiwania mieszkańców portal lazarz.pl wyszedł z inicjatywą zbierania podpisów pod petycją z prośbą o utworzenie na terenie Parku Wilsona placu zabaw dla dzieci. W sumie udało nam się zebrać prawie 900 podpisów (dokładnie 877), które przekazaliśmy na ręce Prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego.

Od samego początku przez minione już pięć lat łazarski serwis internetowy prowadzony jest praktycznie przez jednoosobową skromną redakcję przy wsparciu, pomocy i współpracy kilku osób i instytucji. Miejmy nadzieję, że lazarz.pl będzie nadal niezbędnikiem każdego "Łazarzanina", bo to serwis stworzony właśnie z myślą o mieszkańcach Łazarza. Portal lazarz.pl jest jednym z najbardziej prężnych działających serwisów w mieście

5 lat to jednak spory kawałek czasu. Największe podziękowania należą się Państwu, bo dzięki Wam istnieje ten portal. Od dwóch lat mogą Państwo sami współredagować portal lazarz.pl dzięki Kontaktowej Platformie Czytelników (24@lazarz.pl). Od sierpnia 2007 roku otrzymaliśmy od Państwa kilkadziesiąt informacji i zdjęć o wypadkach, zdarzeniach i innych wydarzeniach w dzielnicy. Tworząc razem z nami, pomagamy innym. Redakcja portalu lazarz.pl pragnie podziękować też wszystkim instytucjom i partnerom za dotychczasową współpracę i ułatwienie pracy przy tworzeniu serwisu.

I na koniec jeszcze krótka nasza krótka statystyka:

  • 2000 artykułów i newsów
  • 40 520 zdjęć i materiałów graficznych w INFOaktualnościach
  • prawie 50 materiałów nadesłanych przez Internautów na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl), dzięki czemu mogliśmy poinformować mieszkańców o ważnych wydarzeniach w dzielnicy
  • ponad 2 miliony wejść na stronę www.lazarz.pl
  • 3474 komentarzy Internautów do artykułów
  • ponad 4 500 otrzymanych maili na redakcyjne skrzynki e-mailowe
  • średnio 45 500 odsłon (wyświetleń strony) i prawie 700 wejść (wizyt) na stronę dziennie
  • średnio ponad 800 tys. odsłon (wyświetleń stronie) i prawie 18 tys. wizyt na portal w ciągu miesiąca

Z okazji naszych 5. urodzin przygotowaliśmy dla Państwa konkurs, w którym do wygrania są podwójne wejściówki na koncert wybitnego pianisty jazzowego Leszka Możdżera z okazji otwarcia nowego pawilonu MTP. Więcej w artykule: Na urodziny rozdajemy wejściówki {KONKURS}


R E K L A M A

Komentarze (13)

24-08-2010 14:30:38
CIM Horyzonty
Sto lat Sto lat na 5 lat!!! Całej redakcji życzymy dalszych sukcesow, wytrwalosci, energii pomysłów. Dziękujemy za dotychczasową współpracę, liczymy na jej kontynuację w imieniu zespołu wolontariuszy Stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty Olga
20-08-2010 09:27:23
REDAKCJA
Dziękuje bardzo wszystkim za życzenia :-)
19-08-2010 21:44:50
krzys
Dolaczam sie do zyczen. A jak sie spojrzy na zrzut pierwszej strony, a na obecny wyglad strony to jest ogroooomny postep i to w tak krotkim czasie. Podziwiam i gratuluje.
19-08-2010 21:07:41
mm
No proszę nawet mmpoznan o was napisał: http://www.mmpoznan.pl/12899/2010/8/19/lazarzpl-ma-juz--lat?category=news a przyokazji najlepsze zyczenia urodzinowe.
19-08-2010 18:41:46
kiwi
wszystkiego najlepszego i gratuluję
19-08-2010 17:27:24
Baśka
sto lat!
19-08-2010 16:53:52
Kasia G.
Proszę przyjąć ode mnie najlepsze życzenia. Jeden z lepszych portali, przypomina tuteja. Informacje zawsze na czasie, można sporo się dowiedzieć. No i przede wszystkim portal z kulturą i robiony z dużym zapałem. Widać sporo włożonego serca. No i co ważne, redakcja nie tylko odpowiada na maile, ale zajmuje się sprawami czytelników. Dziękuje, za zajęcie się sprawą przystanku Głogowska/Hetmańsak.
19-08-2010 15:49:54
stokrotka
Super! Wszystkiego najlepszego. Kolejnych 5, a raczej 50 lat.
19-08-2010 14:03:52
mama Patryka
Bardzo gratuluję, to właśnie dzięki lazarz.pl mój syn w końcu doczeka się placu zabaw w Parku Wilsona. Życzę dalszych sukcesów. Robicie wiele dobrego.
19-08-2010 13:59:12
Sławek
100 lat:)! życzę, a tak z ciekawości to kto jeszcze stoi za portalem bo kojarzyłem tylko Pana?
19-08-2010 12:43:43
pati
Moje gratulację. Proszę przyjąć najlepsze życzenia oraz dużych sukcesów dziennikarskich.
19-08-2010 12:04:13
w
tak trzymać! wszystkiego najlepszego! ;)
19-08-2010 11:33:53
qaf
Moje gratulacje i wszystkiego najlepszego, Panie Januszu tak trzymać. Powodzenia i dalszych sukcesów.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: