Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wyremontują Lodową: będą nowe chodniki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wyremontują Lodową: będą nowe chodniki
12-08-2010 01:10   Janusz Ludwiczak
1 września rozpocznie się dwumiesięczny remont na ulicy Lodowej. W tym czasie drogowcy wymienią stare płyty chodnikowe na nową kostkę brukową.

Za trzy tygodnie rozpocznie się remont na ulicy Lodowej. 1 września drogowcy rozpoczną wymianę starych płyt chodnikowych na nową kostkę brukową.

22 lipca Zarząd Dróg Miejskich wyłonił w przetargu firmę, która przeprowadzi remont chodników na ulicy Lodowej. Wymianę chodników przeprowadzi Przedsiębiorstwo Budowy Dróg Roman Dyba sp. z o.o.

Ruch dla pieszych będzie dostępny z dużymi utrudnieniami, postaramy się jednak je zminimalizować - powiedział Roman Dyba z Przedsiębiorstwa Budowy Dróg.

Przedsiębiorstwo Budowy Dróg Roman Dyba sp. z o.o. przeprowadziło już kilka remontów chodników na Łazarzu, ostatnio na ulicy Niegolewskich i na Lejku Łazarskim, a w roku ubiegłym na ulicy Stablewskiego.

Remont potrwa do drugiej połowy października. Część środków na inwestycje pochodzi z budżetu Rady Osiedla Świętego Łazarza, która przeznaczyła 100 tysięcy złotych z budżetu na 2010 rok.


Komentarze (9)

16-08-2010 09:44:26
Mieszkaniec Kolejowej
Może dobry pomysł ze sprowadzeniem telewizji na miejsce tej niezwykłej "wizytówki miasta"czyli ul Kolejowa i komuś otworzą się oczy na nasz problem. W telewizji regionalnej funkcjonuje program "Sprawa do załatwienia' może pomogą
13-08-2010 10:21:10
z Kolejowej
Koresponduję z ZDM od 2007r odnośnie naprawy nawierzchni i chodników na ul.Kolejowej. Cały czas odpowiadają ze remont Kolejowej jest w planach. Wszystkie ulice dookoła doczekały się wymiany chodników, a Kolejowa to chyba trzeci świat zapomniany przez wszystkich , a moze nie mieszka tutaj nikt ważny dla którego trzeba zadbać. Na ulicy Łukaszewicza każdego roku wymieniana jest nawierzchnia, nie wiadomo dlaczego. Domyślać się nalezy , że ma w tym ktoś swój udział. Może jedynym ratunkiem na remont Kolejowej jest sprowadzenie TVN?
13-08-2010 07:03:02
Mieszkaniec Kolejowej
Panie Sławku, po co dyskusje z tymi, których problem nie dotyczy. "Gat "zapewne nie ma nic wspólnego z tą zdewastowana ulica w centrum miasta, w pobliżu MTP. Ot piękna wizytówka miasta, którym tak chełpi się Pan Prezydent Grobelny i Państwo Radni. Ale w sumie dla tych najbardziej potrzebujących zmiany miejsc nic nie robią. Tylko pogratulować.
12-08-2010 20:40:09
Adrian
Na ul. Kolejowej wg rozmowy na czacie www.lazarz.pl/?menu=2&NR=1853 remont ma być/miałby być w 2014roku, ale nie wspomniano ile wyniesie opóźnienie w jego rozpoczęciu...
12-08-2010 15:43:06
Sławek
nudne to jest pisanie przez miasto w 1994 że dolna głogowska jest priorytetem, zapisywanie że ruch samochodowy ma spaść z 53% do 40% w polityce transportowej i robić takie jaja że obecnie wynosi 57%. jak mieszkasz na kolejowej to się wypowiedz, że hałas Ciebie nie tyka. I w świetle ostatnich badań Harvard Medical School w Bostonie powiedz jak generujesz impulsy z wzgórza że "Okazuje się, że osoby zapadające w głęboki sen posiadają zdolność blokowania przeszkadzających im w trakcie drzemki odgłosów". Chętnie się nauczę i nie będę Ciebie zanudzał problemem z jakim pewnie nie masz styczności, a go dyskredytujesz.
12-08-2010 15:16:18
qaf
Też ekspert się znalazł. Sławek nudzisz.
12-08-2010 15:05:02
Sławek
odnośnie kolejowej - to dlaczego tam ciągle jest kostka brukowa na jezdni? MKZ macza w tym palce czy jest jakiś inny powód upamiętniania historii bez względu na niedogodności akustyczne dla mieszkańców, 1 linii zabudowy w szczególności?
12-08-2010 14:54:56
Mieszkaniec Kolejowej
Czy może ktoś ma informację kiedy podobny remont będzie dotyczył ulicy Kolejowe? Z góry dziękuje za informację
12-08-2010 14:36:27
Sławek
a jest jakaś szansa by idąc od Lodowej do Niegolewskich, na wysokości tego przesmyku przez lejek walnąć pasy? Bo do tych co są teraz w pobliżu Dmowskiego nie mogę się dostać, bo zawsze stoją tam jakieś pojazdy i chodzę jezdnią. Kamera na rynku jest, parę największych zawalidróg dałoby się usunąć, co do innych to poczekać, aż przyjdzie strefa i zrobi się luźniej bo tak to nie mam pomysłu co należałoby zrobić ze wszystkimi autami, które parkując przy lejku nie zostawiają 1,5 metra. No, ale wiadomo, parking podziemny się nie opłaca pod rynkiem, RG to obliczył, bardziej się opłaca dać białą kostkę, pod parking i jej nie czyścić(tak samo gratuluję Głogowskiej). A lejek mógłby być całkiem ładny, z ławkami, mini fontanną i bez tych aut, które schowałyby się pod ziemię...się rozmarzyłem.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: