Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wyrwy pod torowiskiem - tramwaje nie jeździły Głogowską - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wyrwy pod torowiskiem - tramwaje nie jeździły Głogowską
07-04-2010 12:37   Janusz Ludwiczak
Na Głogowskiej znów zapadła się ziemia. Z tego powodu tramwaje linii nr 5, 8, 14 i 18 nie jeździły ulicą Głogowską. Przyczyny awarii aż do późnej nocy badali ekipy Aquanetu i pracownicy MPK.

Na ulicy Głogowskiej znów zapadła się ziemia. Na odcinku pomiędzy ulicami Śniadeckich, a Berwińskiego znaleziono puste miejsca pod torowiskiem. Możliwe, że były to dziury wskutek obniżenia się gruntu.

We wtorek, od godziny 18, aż do końca dnia tramwaje linii nr 5, 8, 14 i 18 nie jeździły ulicą Głogowską w kierunku Centrum. MPK bimby skierowało objazdem przez Hetmańską, Reymonta, Rondo Jeziorańskiego i Grunwaldzką. W kierunku przeciwnym, w stronę Górczyna tramwaje kursowały już bez zmian.
Od skrzyżowania ulic Głogowskiej i Hetmańskiej do Ronda Kaponiera kursowały trzy autobusy zastępcze "za tramwaj". O zmianach tras pasażerów MPK na przystankach Głogowska/Hetmańska i przy Dworcu Zachodnim informowali na bieżąco pracownicy Nadzoru Ruchu MPK.

Od godz. 18:30 aż do późnych godzin nocnych przyczyny awarii badały ekipy Aquanetu i pracownicy MPK, którzy sprawdzili spoistość podłoża oraz badali kamerą kanalizację, znajdującą się pod ulicą Głogowską.

Awaria na szczęście została usunięta i od godz. 4 w środę tramwaje już normalnie kursują ulicą Głogowską. Pytanie na jak długo?

Awarie na Głogowskiej:

  • 14 stycznia 2007 – pod zwrotnicą przy skrzyżowaniu Głogowskiej i Hetmańskiej powstała dziura na głębokość dwóch metrów. Dziura powstała wskutek pęknięcia rury. Przez trzy dni ulicą Głogowską nie jeździły tramwaje, a mieszkańcy Łazarza musieli korzystać z autobusów zastępczych.
  • 15 kwietnia 2008 – wskutek intensywnych opadów deszczu zapadła się jezdnia i torowisko na ulicy Głogowskiej przy Dworcu Zachodnim. Pod torowiskiem powstała dziura o głębokości 1,5 metra i szerokości ponad 2 m. Następnego dnia kilka metrów dalej koparka przysypująca naprawiona fragment dziury zaczęła opadać. Parę metrów dalej pojawiła się jeszcze głębsza dziura. Przez prawie tydzień znów ulicą Głogowską zamiast tramwajów kursowały autobusy.
  • 14 lipca 2008 – powtórka z rozrywki. Przy Dworcu Zachodnim znów pękła rura. Tym razem zawiodła kanalizacja deszczowa. Pęknięta magistrala pochodzi jeszcze z przed II wojny światowej (z 1920 roku), dlatego Aquanet postanowił wymienić całą kanalizację od Mostu Dworcowego do ul. Załęże przy zastosowaniu nowoczesnej metody rękawem "Aarseleff". Aż do 30 sierpnia tramwaje linii nr 5, 8, 14 nie jeździły przez Łazarz, a ulicą Głogowską kursowały często zapełnione i za krótkie autobusy "za tramwaj".
  • 7 listopada 2008 – po trzech miesiącach spokoju w piątkowy poranek przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Wyspiańskiego pękła rura wodociągowa o średnicy 450 mm. Na szczęście mieszkańcy mieli wodę w kranach. Jedynie przez dwa dni kierowcy jadący w stronę ulicy Hetmańskiej musieli jechać objazdem przez Berwińskiego, Matejki i Kasprzaka, bo tyle trwało usuwanie skutków awarii.
  • 6 stycznia 2009 - we wtorek, w nocy pękła rura ciepłownicza na ulicy Głogowskiej w pobliżu ul. Gąsiorowskich. W wyniku awarii przez cały dzień ciepła nie mieli mieszkańcy kamienic przy ul. Głogowskiej, Zachodniej i Kolejowej. Zamknięte dla ruchu kołowego były obydwie nitki w stronę Centrum na wysokości ulicy Śniadeckich. Ruch tramwajowy odbywał się bez zmian.
  • 8 lutego 2009 - na Głogowskiej na wysokości Magnolii, pomiędzy Parkiem Wilsona, a ulicą Śniadeckich pojawiła się kolejna dziura pod torowiskiem. Na miejscu pojawiły się specjalistyczne pojazdy techniczne, które sprawdziły wyrwę około metra głębokości. Aquanet sprawdził przy pomocy specjalistycznej kamery kanał sanitarny. Po przeprowadzeniu badań okazało się, że w rurze nie ma dziury. Co więcej rura kanalizacyjna nie prowadzi bezpośrednio pod torowiskiem.
  • 3 sierpnia 2009 - na przystanku "Sielska" zapadł się chodnik. Na szczęście ruch tramwajowy nie został wstrzymany.
  • 15 sierpnia 2009 - kolejna dziura pod torowiskiem. Tym razem na wysokości Parku Wilsona. Od godz. 19:30 do końca dnia w kierunku Centrum nie kursowały tramwaje linii nr 5, 8 i 14, które zostały zastąpione autobusami "za tramwaj".


Komentarze (17)

07-04-2010 12:52:15
max
"Pytanie na jak długo?" - dobre pytanie ;-)
06-04-2010 23:46:08
max
Na stronach MPK podają: "W związku z awarią wodociągową na ul. Głogowskiej..." A więc wszystko wiadomo - AQUANET!!!! jak zawsze!!!
06-04-2010 23:26:24
kiwi
ciekawe jak dlugo beda ryc na tej glogowskiej? swoja droga ciekawe co nawali podczas euro2012. wystarczajaco wstydu sie najemy z dworcem pkp i zapchana bukowska
06-04-2010 22:43:03
Slawek
mam nadzieje ze Pan Redaktor pozwoli to ja zrobie ctr-c i ctr-v i przesle ta lianie do PINB. innych tez zachecam do zainteresowania sprawa Głogowskiej, urzedow, radnych - kto im tam do glowy przyjdzie. tu http://bip.city.poznan.pl/bip/public/bip/uchwaly.html?co=print&uc_id_uchwaly=25401 o hałasie tramwajowym, ktorego normy na lazarzu sa przekroczone najbardziej(15dB), a ten bierze się z drgań gdyz po nieizolowanym wibroakustycznie torowisku bez dylatacji porusza sie zlom z niemiec i holandii, a drgania te powodują uszkodzenia infrastruktury podziemnej i spekania w mieszkaniach. to moja diagnoza laika, nie mam nic przeciwko by ktos dysponujacy odpowiednia aparatura udowodnil mi ze sie myle
06-04-2010 22:41:52
misiu pysiu
Co za kretyn wymyślił ZDM, ZTM jeden pies. Można się pomylić. Było MPK tyle lat było dobrze. No cóż, mozemy podziękować elicie Grobelnego.
06-04-2010 22:31:57
max
Nie ZDM, tylko ZTM. ZDM to jest Zarząd DRÓG Miejskich, który odpowiada za drogi, ulice, a ZTM - Zarząd TRANSPORTU Miejskiego - odpowiada za komunikację miejską - bilety i trasy tramwajowe i autobusowe. Niestety, za młody byłem i nie pamiętam, ale słyszałem o tym wybuchu. No i tak wyremontowali to skrzyżowanie, że dosłownei 3-4 lata temu znów je remontowali. Pytanie teraz na ile lat?
06-04-2010 22:26:49
kasia
Do maxa: nie nie mam pełnego rozeznania w tej sprawie, kiedyś było tylko MPK, teraz jest MPK i ZDM i Aquanet oczywiście. Odpowiedzialność dla szarego obywatela - rozmyta. Nie wiem czy pamiętasz remont z końca lat 80, po wybuchu gazu na skrzyżowaniu. Wydawało się wtedy że remont był tak olbrzymi, że starczy na 100 lat ;) Nie wiem czy nie wylali betonu wtedy, słabo pamiętam szczegóły. Pamiętam opinie mojego taty, który projektował kanalizację w Miastoprojekcie, o tych rurach. Była miażdżąca. Oszczędzało się wtedy na wszystkim (najpierw racjonalizacja socjalistyczna, potem kryzys..) (Ciekawe jaką teraz mają wymówkę...)
06-04-2010 22:12:14
madzia
Włączając się do dyskusji powiem tak - wynika, że średnio na Głogowskiej zdażają się 4 dziury rocznie. A więc sezon rozpoczęty.
06-04-2010 21:48:16
max
PS: Po za tym w żadnym mieście, nei ma tyle awarii co w Poznaniu. Owszem zdażają się w Szczecinie, Warszawie czy Wrocławiu, ale nawet w tym poniemieckim mieście nie zdarza się tyle dziur co w Poznaniu i to zwłaszcza na Głogowskiej.
06-04-2010 21:46:15
max
A skąd Kasiu wiesz, że to wina ZDM? Widziałaś tak ekipy ZDM? Odpowiedzialni za to są wszyscy - Aquanet - który nie umie porządnie zrobić kanalizacji, MPK - które nie umiało porządnie wyremontować torowiska. "Rozsądny obywatel" ma całkowicie racje - potrzebna jest gruntowna przebudowa Głogowskiej, taka jak miała miejsce pod koniec lat 90. od Hetmańskiej do Ściegiennego, gdzie wymieni się całą instalacje podziemną, ułoży nowe warstwy ziemi i podłoża oraz wymieni torowisko.
06-04-2010 21:35:26
kasia
"Roboty utrzymaniowe", teraz rozumiem skąd te ciągłe nawracające prace przy torowisku. Niestety w 2002 nie byłam dość bystra, żeby dokumentować co się działo. Ponieważ nie robią tego raz a dobrze, tylko po trochu i bez przerwy, życie mieszkańców Głogowskiej upływa w hałasie nie tylko za dnia, ale ZDMu to nie obchodzi oczywiście.
06-04-2010 21:28:56
miasto hał hał
Poznań to jedna wielka DZIUUURA!
06-04-2010 20:59:07
Slawek
mi mpk napisalo ze to nie byl remont torowiska, ale roboty utrzymaniowe. gdyby byl remont to by musieli spelnic normy odnosnie halasu i wibracji i torowisko mialoby dylatacje, maty wibroakustyczne itd. tak wlasnie dziala miasto poznan, az w koncu aquanet (bo go bedzie stac) pozwie zdm za uszkodzenia powodowane przez wibracje i tam oblowi sie firma, zamiast zrobic cos od razu dobrze. p.s. ma ktos moze fot z remontu tego rotowiska? bo bym chcial udowodnic ze nie byly to tylko roboty utrzymaniowe
06-04-2010 20:52:32
rozsądny obywatel
Czy oni nie mogą raz a porządnie wyremontować tej Głogowskiej? Już bodajże w 2002 roku było remontowane gruntownie torowisko. Albo zrobi się generalny remont jak na Winogradach czy na Głogowskiej od Hetmańskiej do Górczyna, albo sytuacja będzie się co chwilę powtarzać. I jeszcze jedno: dlaczego autobusy "za tramwaj" w drugą stronę wracają puste????
06-04-2010 18:13:11
eee
Coś pechowa ta Głogowska
06-04-2010 17:58:50
max
Znowu Głogowska? Który to już raz? Za co my płacimy Aquanetowi???? Mhhh.... co ja mówiłem, to była tylko kwestia tygodni kiedy na GŁogowskiej znów pojawią się dziury. Cóż, ale dalej wybierajcie sobie "grobelizm"
06-04-2010 17:50:32
alibaba
Dziś Rysiu miał imieniny w Urzędzie Miasta Więc takie dziury go nie obchodzą . Zresztą grobelny ma miasto Poznan gdzieś .......
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: