Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od września "osiemnastką" dojedziemy z Głogowskiej pod Browar i na deptak - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od września "osiemnastką" dojedziemy z Głogowskiej pod Browar i na deptak
01-04-2010 14:14   Janusz Ludwiczak
Po wielu latach oczekiwać, apeli mieszkańców Górczyna i Łazarza, przedstawicieli Rady Osiedla Świętego Łazarska i kilku dzielnicowych szkół podstawowych ZTM w końcu uruchomi bezpośrednie połączenie tramwajowe z ulicy Głogowskiej do dworca PKS i Starego Browaru.

Od ponad 15 lat mieszkańcy Górczyna i Łazarza, przedstawiciele Szkół Podstawowych oraz Rada Osiedla Świętego Łazarza wnioskowali o uruchomienie bezpośredniego połączenia tramwajowego z ulicy Głogowskiej do dworca PKS i ulicy Półwiejskiej. Takie połączenie istniało jeszcze w latach 90, dlatego pasażerowie chcieliby znów dojechać z Górczyna i Łazarza do dworca PKS, Starego Browaru i Multikina. Więcej o sprawie pisaliśmy w artykule: "Bimbą pod Browar".

Zarząd Transportu Miejskiego w końcu wysłuchał apeli mieszkańców i przedstawicieli łazarskich szkół i Rady Osiedla. Od 1 września zmieni się trasa linii tramwajowej nr 18, która będzie nadal kursować z Ogrodów na Starołękę. Jednak z ulicy Głogowskiej będzie można "osiemnastką" dojeżdżać bezpośrednio do dworca PKS i Starego Browaru.

Po apelach mieszkańców Łazarza, wnioskach Rady Osiedla Świętego Łazarza oraz petycjach z podpisami rodziców kilku łazarskich szkół podstawowych ZTM postanowił zmienić trasę linii tramwajowej nr 18, która od 1 września pojedzie nową trasą. Z Ogrodów tak jak dziś pojedzie ulicami Dąbrowskiego, Głogowską i Hetmańską, a następnie zamiast jechać prosto do Ronda Starołęki "osiemnastka" skręci w lewo, w ulicę 28 Czerwca 1956 r., a następnie ulicami Wierzbięcice i Królowej Jadwigi dojedzie do Ronda Rataje, skąd przez Zamenhofa dojeżdżać będzie na Starołękę.

Dzięki temu, już od września Łazarz uzyska bezpośrednie połączenie z dworcem PKS, Starym Browarem, Multikinem i deptakiem. Spełnią się więc apele mieszkańców i nauczycieli łazarskich szkół.

Uruchomienie nowej linii tramwajowej nie wchodziło w rachubę. Ulicą Głogowską już teraz kursują cztery linie tramwajowe, z czego linie nr 5, 8 i 14 z częstotliwością co 10 minut. Średnio na Głogowskiej pojawia się więc co 3 minuty. Po za tym poznańskie MPK nie posiada aż tyle taboru i motorniczych, aby uruchomić nową, całodzienną linię tramwajową. Dlatego ZTM postanowił wprowadzić korektę "osiemnastki", która i tak wzdłuż ulicy Hetmańskiej na Starołękę dublowała się z tramwajami linii nr 1 i 7. Po za tym ZTM chciał, aby mieszkańcy Wildy otrzymali bezpośrednie połączenie z dworcem autobusowym na Ratajach. Ponadto bezpośredni dojazd otrzymają studenci Politechniki Poznańskiej, którzy z Piotrowa (z przystanku "Serafitek" będą mogli dojechać do sekretariatu i kilku wydziałów, które mieszczą się na Wildzie, przy ulicy Marii Słodowskiej-Curie.

Nowa trasa linii tramwajowej nr 18 od 1 września 2010:
OGRODY - Dąbrowskiego - Roosevelta - Rondo Kaponiera - Roosevelta - Głogowska - Hetmańska - 28 Czerwca 1956 r. - Wierzbięcice - Królowej Jadwigi - Rondo Rataje - Zamenhofa - Rondo Starołęka - Starołęcka - STAROŁęKA.
Na ulicy Wierzbięcice przed skrzyżowaniem z ulicą Królowej Jadwigi tylko dla tramwajów linii nr 18 zostanie uruchomiony przystanek "Dworzec PKS".
Równocześnie od 1 września "osiemnastka" w soboty i święta kursować będzie od godziny 7.

Powyższy tekst był żartem primaaprilisowym.
Jak widać udało się nabrać część z Państwa, o czym świadczą komentarze i otrzymane e-maile. Tym, którzy uwierzyli w nasz dowcip gratulujemy poczucia humoru.


Komentarze (1)

01-04-2010 15:20:47
max
Oby ten artykuł nie przypadkowo ukazał się 1 kwietnia. Jeśli faktycznie tak sie stanie to z radości cały dzień spędzę w tym tramwaju i z przyjemnością będę patrzył jak ludzie z Głogowskiej dojeżdżają do Starego Browaru.
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 11:00-18:00

08

gru

Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Kiermasz bożonarodzeniowy
• klasowe kawiarenki pełne pyszności
• stoiska z rękodziełem
• fotobudka
w godz. 17:00-19:00

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: