Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nie tylko święci historię Łazarza tworzyli - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nie tylko święci historię Łazarza tworzyli
29-03-2010 21:31   Janusz Ludwiczak
W Szkole Podstawowej nr 26 odbył się Tydzień Tematyczny, który w całości był poświęcony 110.rocznicy przyłączenia Łazarza do Poznania. Dzieci nie tylko poznały historię dzielnicy, ale dowiedziały się o wielu znanych osobistościach, którzy mieszkali na Łazarzu. W ramach Tygodnia Tematycznego uczniowie musieli też wykonać hasło promujące dzielnicę oraz wybrali się na spacer do wyznaczonych miejsc.

W dniach od 22 do 26 marca w Szkole Podstawowej nr 26 przy ulicy Berwińskiego 5 odbył się Tydzień Tematyczny zatytułowany "Nie tylko święci historię Łazarza tworzyli".

Tydzień Tematyczny, w całości poświęcony był 110.rocznicy przyłączenia Łazarza do Poznania. Dzieci nie tylko poznały historię dzielnicy, ale dowiedziały się o wielu znanych osobistościach, którzy mieszkali na Łazarzu. W ramach Tygodnia Tematycznego uczniowie musieli też wykonać hasło promujące dzielnicę oraz wybrali się na spacer do wyznaczonych miejsc.

Tygodnie tematyczne w naszej szkole są organizowane już od sześciu lat. W związku z tym, że w tym roku jest 110-lecie przyłączenie Łazarza do Poznania, lub odwrotnie jak niektórzy mówią postanowiliśmy to uczcić w ten sposób, że cały tydzień uczniowie będą omawiali i będą mieli lekcji związane właśnie z Łazarzem, z tym co tutaj działo się działo przez 110 lat, będą poznawali znane osoby i budowle ważne dla dzielnicy.
Chcemy przybliżyć dzieciom historię tych terenów, tej części Poznania.
Chcielibyśmy, żeby dzieci poznając historię były dumne z tego, że są z Łazarza, na którym się wychowują i mieszkają, że właśnie tutaj mieszkało wiele znanych ludzi i jest wiele znanych budowli, a nie tylko siedlisko przestępczości.
- powiedziała Maria Łazarz, nauczycielka SP26 i Przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Świętego Łazarza.

I tak pierwszego dnia uczniowie poznali krótką historię dzielnicy oraz musieli zaprezentować ważne budowle na Łazarzu - Palmiarnię, Targi, dworzec, kościoły, Arenę czy cmentarze (Górczyński, który obchodzi w tym roku 100-lecie oraz cmentarz żydowski przy ulicy Głogowskiej). Każda klasa w zależności od kryteriów wiekowych i stopnia musiała wykonać na formacie A3 prezentację, opis, rysunek lub zdjęcie.

We wtorek uczniowie musieli wykonać hasło promujące dzielnicę oraz dokonać prezentacji znanych Łazarzan i kulturalnego Łazarza (omówić imprezy i placówki kulturalne).

Trzeciego dnia Tygodnia Tematycznego dzieci wybrały się na spacer do wyznaczonych miejsc i musiały wykonać rysunek lub pracę fotograficzną poświęconą łazarskim kościołom lub cmentarzom.

Na koniec Tygodnia Tematycznego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 26 dowiedzieli się o Świętym Łazarzu - patronie dzielnicy oraz musieli wykonać pracę o znanym Łazarzaninie.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

18

lip

do 22-07-2022
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Międzykulturowe zajęcia wakacyjne "Eco World"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: