Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Święto Zmarłych 2009 - SERWIS SPECJALNY - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Święto Zmarłych 2009 - SERWIS SPECJALNY
29-10-2009 00:00   Janusz Ludwiczak
Specjalnie dla Czytelników wybierających się na poznańskie cmentarze przygotowaliśmy serwis specjalny, a w nim informacje jak dojechać na cmentarze, informator o dyżurach aptek i otwartych sklepach w dniu 1 listopada, informacje jak znaleźć grób swoich bliskich i wiele więcej. Nasz serwis specjalny aktualizowany będzie na bieżąco.

Nie ma już ich wśród nas... - wspomnienia
Jerzy Jaskier, Maciej Zawieja - to tylko niektórzy odeszli od nas w minionym roku. Wspominamy tych wszystkich, którzy zmarli w latach ubiegłych. Zasłużeni i zapomniani, pamiętajmy o nich zwłaszcza w dniu Wszystkich Świętych i w Zaduszki.
>> W I ę C E J


Gdy coś zaboli lub zabraknie chleba - INFORMATOR
1 listopada wielu z nas wybierze się na cmentarze, aby odwiedzić groby bliskich. Możemy jednak tego dnia potrzebować dyżurnej apteki lub czynnego sklepu, bo zabrakło nam chleba lub napoju do picia. Przedstawiamy szczegółowy informator o dyżurnych aptekach, czynnych sklepach, a także godziny sprawowania mszy świętych w łazarskich kościołach.
>> W I ę C E J

Na cmentarz (naj)lepiej tramwajem
Na cmentarz najlepiej dojechać komunikacją miejską - tramwaj nie stoi w korku i sprawia, że nie musimy martwić się ze znalezieniem wolnego miejsca parkingowego.. Już od czwartku do Junikowa wydłużone zostały tramwaje linii nr 6 i 15, a do Miłostowa dojeżdża ponadto "jedynka". W weekend uruchomione zostaną dodatkowe linie tramwajowe nr 22 i 24.
>> W I ę C E J

Od czwartku zmiany i udogodnienia dla wybierających się na cmentarze
Od czwartku ZTM oraz MPK uruchomią dodatkowe tramwaje do poznańskich nekropolii, a przy Cmentarzu Górczyńskim - na ulicy Arciszewskiego możliwe będzie parkowanie w pasie rozdziału.
>> W I ę C E J


Nie wiesz gdzie spoczywają Twoi bliscy? Zajrzyj do wyszukiwarki grobów
Wybierając się na cmentarz nie raz zwątpiliśmy gdzie znajduje się miejsce spoczynku naszych bliskich. Z pomocą przychodzi Miejski Informator Multimedialny. Na stronie www.poznan.pl działa wyszukiwarka grobów wszystkich poznańskich cmentarzy, m.in. junikowskiej i górczyńskiej nekropolii.
>> W I ę C E J

"93" powróci, ale tylko na cztery dni. "64" we Wszystkich Świętych co 20 minut - będzie tłok?
Dobra wiadomość dla pasażerów oraz mieszkańców Łazarza i Górczyna. W piątek na swoją stałą trasę czyli z dworca na Górczynie ulicami Arciszewskiego i Reymonta powrócą autobusy linii nr 93. Niestety po Wszystkich Świętych autobusy linii nr 93 znów będą kursować tylko do Ogrodów.
>> W I ę C E J

Ścisku nie będzie? Na "64" pojawią się autobusy przegubowe
Po naszej publikacji, ZTM i MPK na trasę autobusów linii nr 64 skierują tabor przegubowy. W zeszłym roku nie dość, że autobusy jeździły rzadko - co 20 minut, to w dodatku linia nr 64 obsługiwana była krótkimi autobusami. Sytuacja ta powodowała, że w autobusach "64" w ciągu całego dnia panował ścisk i tłok...
>> W I ę C E J

Cmentarne kooorki
Zmotoryzowani poznaniacy jeżeli już koniecznie muszą wybrać się na cmentarz samochodem mogą sprawdzić aktualną sytuację na drogach za pomocą kamer dostępnych na stronie internetowej ZDM oraz w specjalnych audycjach drogowych.
>> W I ę C E J


Słynny podróżnik ma już swoje miejsce pamięci {WIDEO}
W 72. rocznicę śmierci został odsłonięty głaz pomnik, upamiętniający miejsce spoczynku Kazimierza Nowaka, który samotnie przemierzył rowerem Afrykę. Do tej pory na Cmentarzu Górczyńskim nie było grobu słynnego podróżnika.
>> W I ę C E J


Grill i rogale obok zniczy przy cmentarzach
Obok zniczy i kwiatów w święta zmarłych na Junikowie można było kupić gofry, lody, rękawiczki, owoce i krówki, a przed cmentarzem na Górczynie rogale świętomarcińskie, rury i pierniki. Czy zatem sprzedawcom nie pomyliły się święta? A może to już coraz bardziej wkrada się w nasze życie komercja?
>> W I ę C E J

Odwiedziliśmy cmentarze i groby bliskich – FOTOREPORTAŻ
W święta zmarłych wielu z nas odwiedzało groby najbliższych na poznańskich cmentarzach. Na szczęście nie doszło w Poznaniu do wypadków śmiertelnych, za to kierowcy musieli nawet godzinę stać w korkach.
>> W I ę C E J


Górczyńska nekropolia
Wielu mieszkańców Łazarza ma groby swoich bliskich na Górczynie. A czy będąc na Cmentarzu Górczyńskim zastanawialiśmy się nad jego historią?
>> W I ę C E JRabin Ekiva Eger nie będzie już zapomniany
W czerwcu zeszłego roku przy ulicy Głogowskiej 26a odsłonięto uroczyście Miejsce Pamięci z grobem słynnego rabina Akivy Egera. W uroczystości uczestniczyli Żydzi z całego świata.
>> W I ę C E J
Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: