Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Biedronka, ach biedronka - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Biedronka, ach biedronka
03-08-2009 21:41   Janusz Ludwiczak
Dwie nowe hipermarkety "Biedronka" powstały w ostatnich tygodniach na Łazarzu. Jedna z tego typu placówek powstała przy ulicy Łukaszewicza 43, gdzie jeszcze niedawno mieściły się biura i magazyny.

16 lipca otwarty został hipermarket sieci "Biedronka". Mimo iż market działa od połowy lipca to jego budowa trwała ponad miesiąc. 17 marca Urząd Miasta wydał pozytywną decyzję o warunkach zabudowy. Już dwa miesiące później, 19 maja inwestor otrzymał pozwolenie na budowę i zmianę charakteru i przeznaczenia obiektu.

O powstającej "Biedronce" informowali nas nasi Czytelnicy:
Na ulicy Łukaszewicza pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Potockiej i Stablewskiego w budynku, w którym miała miejsce firma "Constructa Plus" trwa wielka przebudowa, jednocześnie został zamknięty parking, który znajdował się obok tego budynku. Niektóre osoby mówią, że powstanie tam sklep "Biedronka", wskazuje też na to zamurowywanie okien w budynku i położenie nowego żółtego tynku. - taką informacje otrzymaliśmy od naszego Czytelnika, Piotra Grześkowiaka.

W połowie czerwca aż czterokrotnie portal lazarz.pl kontaktował się z rzecznikiem firmy Jerenimo Martins Dystrybucja S.A. Mimo to nie uzyskaliśmy odpowiedzi w sprawie budowy marketu przy ulicy Łukaszewicza. Informacje o prowadzonych procedurach udzielił nam jedynie Wydział Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta Poznania.

"Biedronka" przy ulicy Łukaszewicza 43 otwarta została 16 lipca i jest 3065 sklepem tej sieci w Polsce.
To nie jedyna nowa "Biedronka" w dzielnicy. Od paru miesięcy nowa "Biedronka" mieści się na Dworcu Głównym PKP.
Od kilku lat Łazarzanie mogą robić zakupy także w hipermarkecie "Biedronka" przy ulicy Matejki 62.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
11

lut

do 14-02-2025
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury

15

lut

Szkoły katolickie ul. Głogowska 92 (budynek dawnego VIII LO)
Biała sobota - bezpłatne konsultacje lekarskie, badania i porady medyczne
w godz. 10:00-13:00

14:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

16

lut

13:30
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Światowy Dzień Chorego - msza św. dla chorych z błogosławieństwem lourdzkim pod przewodnictwem bp. Grzegorza Balcerka

18

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spotkanie z Marcinem Kostrzyńskim - miłośnikiem przyrody, twórcą filmów, edukatorem, autorem książek
- "PrzyRoda przyKręgu"
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: