Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Chrzest i wykład o końcu świata zakończył czterodniowy Kongres Świadków Jehowy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Chrzest i wykład o końcu świata zakończył czterodniowy Kongres Świadków Jehowy
19-07-2009 23:13   Janusz Ludwiczak
Przez cztery dni ok. 23 tysiące osób z Francji, Szwecji, USA, Czech, Słowacji i Polski uczestniczyło w Międzynarodowym Kongresie Świadków Jehowy.

Międzynarodowy Kongres Świadków Jehowy rozpoczął się w czwartek o godz. 13. W spotkaniu, które tym razem odbyło się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich uczestniczyło około 23 tysiące osób m.in. z USA, Francji, Szwecji, Stanów Zjednoczonych, Czech, Słowacji i Polski.

Wstęp na Kongres był wolny i każdy mógł w nim uczestniczyć, niezależnie od wyznania. W pawilonach 3A i 5 obradowali polscy Świadkowie Jehowi, zaś w pawilonach 6A goście mówiący w języku francuskim. W sąsiednim pawilonie nr 6 można było spotkać Świadków Jehowy z Czech i Słowacji. W pawilonie 4 znajdowało się pomieszczenie dla matek z dziećmi, punkt informacyjny i medyczny.
Świadkowie Jehowi to społeczność, która wywodzi się z różnych religii i jesteśmy otwarci na wszystkie religie. Tutaj oczywiście bramy otwarte są dla każdego uczestnika, także ludzi niewierzących. Ten kongres poprzedziła kampania informacyjna. Roznosiliśmy zaproszenia, by każdy mógł skorzystać ze zgromadzenia. Wstęp jest wolny, nie pobiera się opłat - powiedział Janusz Werner, rzecznik prasowy zgromadzenia.

Świadkowie Jehowi przez cztery dni wspólnie się modlili, śpiewali pieśni, wysłuchiwali relacji z innych krajów oraz uczestniczyli w sympozjach i wykładach. Jeden z tematów wykładów publicznych brzmiał: "Jak przeżyć koniec świata?".
Większość słysząc koniec świata mówią w ten sposób: glob ziemski zginie, ludzie nie wiadomo gdzie będą; niektórzy pójdą do nieba, a niektórzy do piekła. Koniec świata to nic innego jak koniec systemu rzeczy. Nie wyobrażamy sobie, że to będzie jakiś kataklizm w postaci np. klęski nuklearnej. Absolutnie niepowiedział Kazimierz Jakubowski, z Biura Prasowego Kongresu, Świadek Jehowy.

Kulminacyjnym punktem zgromadzenia był chrzest, który odbył się w sobotę. Jest to najważniejsze wydarzenie w życiu Świadków Jehowy.
Świadkowie Jehowi uważają, że jest to symbol oddania się Bogu i chrzest wiążą z dużą odpowiedzialnością i przemyśleniem.
Osoba, która podejmuje decyzję usymbolizowania swego oddania chrztem zgadza się z wymogami, które są wyłuszczane w oparciu o Pismo Święte. Zadawane są trzy pytania. Jeżeli osoba nie widzi przeszkód i uporządkowała swoje życie zgodnie z zasadami podejmuje wtedy decyzje o przyjęciu chrztu.
Chrzest jest niczym innym jak takim publicznym usymbolizowaniem zgody z tym wszystkim, co poznaliśmy co mówi Pismo Święte
wyjaśnia powiedział Kazimierz Jakubowski, z Biura Prasowego Kongresu, Świadek Jehowy.

Chrzest przyjęło w sumie 119 osób. Nowoochrzczeni Świadkowie Jehowi zanurzani byli w dwóch basenach – osobnym dla mężczyzn i kobiet. Przyjmujący wchodzili osobno, w asyście drugiej osoby. Ochrzczonym mogły zostać tylko osoby dojrzałe, dlatego w ceremonii tej biorą udział osoby najwcześniej po ukończeniu 10. roku życia, gdyż jak twierdzą Świadkowie Jehowi, ich wybór musi być świadomy.

Tegoroczny Kongres Świadków Jehowy odbył się wyjątkowo w halach MTP. Dotychczas spotkania odbywały się na Stadionie Lecha przy Bułgarskiej, jednak ze względu na jego remont zgromadzenie zostało przeniesione na Targi.

Jak się okazuje historia znów zatoczyła koło. W czerwcu 1948 roku odbyła się pierwsza w Poznaniu Konwencja Świadków Jehowy, także w pawilonie 3A Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W Poznaniu jest 5 tysięcy Świadków Jehowy, w Polsce 127 tysięcy, a na całym świecie ruch liczy ponad 7 milionów członków. Ruch Chrześcijańskiego Zboru Świadków Jehowy został zapoczątkowany w 1872 roku przez Charlesa T. Russella.
Świadkowie Jehowi wystrzegają się jakiegokolwiek używania krwi pełnej. Są przeciwnikami przetaczania krwi. Potępiają związki homoseksualne. Nie biorą udziału w życiu społecznym i politycznym, gdyż uważają to za zdradę wierności wobec Królestwa Bożego. Prowadzą działalność kaznodziejską. Dwa razy w tygodniu w grupach około 100-osobowych spotykają się wspólnie w Salach Królestwa, a raz w roku w masowych spotkaniach zwanych kongresami lub zgromadzeniami.


Komentarze (4)

03-01-2018 11:15:50
Zakonnica Karolina
Witam, co mam zrobić gdy Bug mnie opuścił ?
18-10-2012 22:29:35
a co to jest jehwa?
Bos, a co oznacza jehwa?
09-12-2011 06:46:39
Seeb
Nie wiem kim są Świadkowie Jehowi ale wiem kim są Świadkowie Jehowy. Troszkę jęz. polskiego. 1. (M.) mianownik - Kto? Co? - Świadkowie Jehowy 2. (D.) dopełniacz - Kogo? Czego? (Czyj?) - Świadków Jehowy 3. (C.) celownik - Komu? Czemu? - Świadkom Jehowy 4. (B.) biernik - Kogo? Co? - Świadków Jehowy 5. (N.) narzędnik - Kim? Czym? - Świadkom Jehowy 6. (Ms.) miejscownik - O kim? O czym? - Świadkach Jehowy 7. (W) wołacz - (O!) - Świadkowie Jehowy W tekście znajdują się treści, których autor najwyraźniej nie rozumie ale to nie temat na komentarz.
20-07-2009 10:30:38
bos
ta czarna jehwa z 2 zdjecia w 2 rzedzie od dolu calkiem calkiem
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: