Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Autobusy "T1" są przepełnione, jeżdżą stadami i mają przystanek "widmo" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Autobusy "T1" są przepełnione, jeżdżą stadami i mają przystanek "widmo"
06-04-2016 16:12   Janusz Ludwiczak
Od trzech dni mieszkańcy Grunwaldu i osoby dojeżdżające na Junikowo muszą zmagać się z paraliżem komunikacyjnym. W związku z remontem torowiska ulicą Grunwaldzką kursują autobusy zastępcze "za tramwaj", które nie dość, że są przepełnione, to niekiedy pasażerowie muszą czekać nawet 15 minut na kolejny pojazd. Co więcej autobusy linii T1 mają przystanek "widmo". W rozkładzie jazdy i na wyświetlaczach w pojazdach podany jest przystanek "Wojskowa n/ż", okazuje się, że takiego przystanku nie ma, również klienci tPortmonetki muszą dokonywać opłaty za ten przystanek.

Od poniedziałku MPK prowadzi pilny, awaryjny remont przejazdu przez torowisko na ul. Grunwaldzkiej, w rejonie ul. Promienistej. Tramwaje linii nr 1, 6, 13 i 15 kursują tylko do ronda Jeziorańskiego - jeżdżą objazdem przez Głogowską.

Do Junikowa kursują w zamian autobusy zastępcze "za tramwaj" linii T1, które w dni robocze, w godz. od 6 do 19 mają jeździć co 5 minut. Tak jednak nie jest.

We wtorkowe popołudnie na "T1" na przystanku "Rondo Jana Nowaka-Jeziorańskiego" w kierunku Junikowa trzeba było czekać aż... 23 minut. Wypadło przynajmniej 5 kursów (o godz. 15:00, 15:05, 15:10, 15:15 i 15:20). Autobus przyjechał dopiero o godz. 15:23, tuż za nim nadjechały trzy kolejne. "Za tramwaje" notują tak duże opóźnienia, gdyż stoją one w korkach - na Reymonta, Wyspiańskiego (również przy Arenie w oczekiwaniu na możliwość skrętu w lewo w Wojskową) a także na ul. Grunwaldzkiej, przed rondem Jeziorańskiego. Czy nie byłoby więc lepszym rozwiązaniem, by autobusy "za tramwaj" zawracały bezpośrednio na rondzie Jeziorańskiego zamiast jechać na około przez Reymonta, Wyspiańskiego i Wojskową.

Gdyby tak było, autobus musiałby zatrzymywać się 200 metrów przed rondem, pasażerowie zmuszeni byliby pokonywać dłuższą drogę do przystanku tramwajowego. A tak wysiadają sobie zaraz po skręcie. Po za tym autobusy linii T1 mogą zabrać pasażerów z przystanku "Wojskowa", którzy mogą wcześniej przesiąść się z tramwaju jadąc w kierunku Junikowa – tłumaczy Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego.

Okazuje się również, że autobusy linii T1 mają na swojej trasie przystanek "widmo". W rozkładach jazdy oraz na wyświetlaczach podany jest przystanek "Wojskowa n/ż", który powinien znajdować się na ul. Wojskowej, za skrzyżowaniem z ul. Wyspiańskiego. Przystanku tego jednak nie ma!

No i gdzie jest przystanek na żądanie Wojskowa ?hm można szukać i d... A autobus przy Grotkowskiej raz wjeżdża na przystanek innym razem trzeba iść na drugą strone. Kiepska organizacja – zauważył nasz Czytelnik, pat 1234.

Przystanek ten nie cieszył się zainteresowaniem. Wykorzystujemy przystanek "Wojskowa" na ul. Grunwaldzkiej dla linii nocnej, umożliwiając przesiadkę z tramwaju – wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski z ZTM.

Pozostaje więc pytanie dlaczego pasażerowie wprowadzani są w błąd, skoro przystanek "Wojskowa n/ż" fizycznie nie istnieje. Jednak pasażerowie opłacający przejazd tPortmonetką w ramach karty PEKA muszą również ponieść dodatkową opłatę za przystanek, którego defakto nie ma.

Dodajmy również, że rozkład jazdy linii T1 dla przystanku "Wojskowa" ekipy ZTM umieściły w niewłaściwym miejscu - zamiast na przystanku w kierunku Junikowa, znalazł się na przystanku owszem przy ul. Wojskowej, ale w stronę Bałtyku (na którym autobusy linii T1 na pewno się nie zatrzymują).

Na szczęście tramwaje linii 1, 6, 13 i 15 na Grunwaldzką do Budziszyńskiej i Junikowa mają powrócić w poniedziałek.

ZMIANY W KOMUNIKACJI OD 4 DO 10 KWIETNIA:

Linia nr 1:
FRANOWO - … - Hetmańska – Reymonta – RONDO JANA NOWAKA JEZIORAŃSKIEGO - Grunwaldzka – Roosevelta – Głogowska – Hetmańska - … - FRANOWO

Linia nr 6:
MIŁOSTOWO - … - Grunwaldzka – RONDO JANA NOWAKA JEZIORAŃSKIEGO - Reymonta – Hetmańska - Głogowska – Most Dworcowy – Matyi – Królowej Jadwigi - … - MIŁOSTOWO

Linia nr 13:
STAROŁĘKA - … - Św. Marcin - Most Uniwersytecki – Rondo Kaponiera - Roosevelta – Głogowska – Hetmańska- Reymonta – RONDO JANA NOWAKA JEZIORAŃSKIEGO - Grunwaldzka – Roosevelta – Rondo Kaponiera – Most Uniwersytecki – Św. Marcin - … - STAROŁĘKA

Linia nr 15:
OS.SOBIESKIEGO – trasa PST - Roosevelta – Grunwaldzka - RONDO JANA NOWAKA JEZIORAŃSKIEGO – Reymonta – Hetmańska - Głogowska – Roosevelta - trasa PST - OS.SOBIESKIEGO.

Autobus "za tramwaj" - linia T1:
JUNIKOWO – Grunwaldzka – Reymonta – Wyspiańskiego – Wojskowa – Grunwaldzka – JUNIKOWO.
Częstotliwość kursów:
• dni robocze, w godzinach: 6.00-19.00 co 5 minut, do godz. 6.00 i po godz. 20.00 co 7/8 minut
• sobota i niedziela: co 7/8 minut przez cały dzień

Aktualizacja 08.04.2016: Wyświetlacze w autobusach T1 i czytniki kart Peka nie pokazują już przystanku "Wojskowa n/ż", dzięki czemu pasażerowie nie płacą już za przystanek "widmo".


Komentarze (7)

08-04-2016 20:03:11
M.
Zdaje się, że w przypadku Bajońskiego powodem nie była sama karta Peka, ale niewydolny system ją obsługujący. Kiedy miasto rizliczyło już dotację unijną, nagle okazało się że trzeba system rozbudować i stworzyć infrastrukturę pod drugi serwer zapasowy. Całość będzie nas kosztować 17 mln. Oczywiście systemy informatyczne trzeba rozwijać, tylko głupotą było rozliczenie projektu bez uwzględnienia tych kosztów i dlatego te 17 mln. w całości zapłacimy my. Co do samej linii T1, na szczęście korzystałam poza godzinami szczytu, więc poza kilkunastomi minutami czekania (a żeby zastąpić 4 linie autobus powinien pojawiać się co 2-3 minuty) nie mogłam narzekać. Jedyny plus, że ZTM zapewnił właściwą informację. Niestety niektórzy informatorzy nie do końca przemyśleli co robia - informowanie osób już znajdujących się w autobusie, że na tej trasie nie jeżdżą tramwaje nie miało wielkiego sensu :)
08-04-2016 16:47:15
Hania
@Negatyw, Peka wystartowala w lipcu 2014, teraz juz jest marzec 2016, troche dlugo odbywalo sie to "bekanie" idac tokiem twojego myslenia. Ja musze powiedziec, ze akurat Peka jest dla mnie super sprawa, oszczedzam sporo i nie mialam nigdy problemow.
08-04-2016 15:19:04
Negatyw
@ Hania: Dlaczego nie? Za Pekę już beknął i to nie byle kto...
06-04-2016 21:51:14
Marta
Wczoraj musiałam wezwać taksówkę, bo nie zdążyłabym do lekarza. Ponad 20 minut czekałam na autobus, nie przyjechał... W drugą stronę jechały 4.
06-04-2016 21:28:49
Grunwaldzianin
Przypomina się 2012 i 2013 rok... znów paraliż Grunwaldzkiej... ZTM - dziękujemy
06-04-2016 19:03:53
Hania
Nikt nie beknie. Co za BAJZEL ! Biora za to pensje i to nie male.
06-04-2016 17:46:45
Negatyw
Mam nadzieję, że ktoś beknie za ten stan.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: