Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Muzułmanie z Biedrzyckiego potępiają ataki terrorystyczne w Brukseli - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Muzułmanie z Biedrzyckiego potępiają ataki terrorystyczne w Brukseli
24-03-2016 00:29   Janusz Ludwiczak
Poznańscy wyznawcy islamu z Biedrzyckiego razem z Ligą Muzułmanów w RP potępiają ataki terrorystyczne, do których doszło we wtorek na lotnisku i stacjach metra w stolicy Belgii.

We wtorek, 22 marca ok. godz. 8 doszło do dwóch wybuchów w hali odlotów portu lotniczego w Brukseli. Zginęło 14 osób, 92 osoby zostały ranne. Godzinę później doszło do eksplozji w jednym z wagonów metra w centrum stolicy Belgi, w wyniku której zginęło co najmniej 20 osób, a 106 zostało rannych. W wyniku wtorkowych zamachów terrorystycznych zginęły 34 osoby, ponad 300 zostało rannych, z czego 61 osób jest w stanie ciężkim. Do zamachów przyznali się dżihadyści z Państwa Islamskiego ISAS.

"Z wielkim oburzeniem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o atakach terrorystycznych w Brukseli. Jako instytucja reprezentująca środowisko muzułmanów w Polsce stanowczo i bezwzględnie potępiamy wszelkie akty terroru. Pozostajemy w nieustannej modlitwie o pamięć ofiar oraz o to, aby ta ciemna karta historii się zamknęła i zapanował pokój. Pragniemy przekazać najszczersze wyrazy współczucia poszkodowanym i ich rodzinom. Jednoczymy się solidarnie z narodem belgijskim.
Bez względu na doktrynę w imię której działali sprawcy, ich tożsamość oraz interes, którymi nimi kierował, wyrażamy kategoryczny sprzeciw wobec takich zachowań.
Wzywamy do zaprzestania instrumentalnego wykorzystania Islamu do destabilizacji sytuacji w Europie"
– czytamy w oświadczeniu Ligi Muzułmańskiej w RP, pod którym podpisało się również Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe przy ul. Biedrzyckiego w Poznaniu.

Na świecie jest 1,5 miliarda wyznawców Islamu. W Polsce szacuje się ich liczbę na 30 do 50 tysięcy osób. W Wielkopolsce mieszka ok. tysiąca muzułmanów. Natomiast w Poznaniu przebywa ok. 300 muzułmanów, z czego w piątkowych modlitwach Dżummuah w Muzułmańskim Centrum Kulturalno-Oświatowym, które mieści się w willi przy ul. Biedrzyckiego 13 uczestniczy ponad 80. Okazuje się, że muzułmanie przybyli do Poznania z wielu różnych krajów.


Komentarze (1)

24-03-2016 16:36:03
norbi
Jak przyjadą uchodźcy do nas to dopiero będzie jazda. Trzeba chyba kupić kamizelki kuloodporne żeby zwiększyć szanse przeżycia.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: