Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Lodówki, stare telewizory, łóżka i meble leżą na ulicach – powraca problem z wywozem odpadów? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Lodówki, stare telewizory, łóżka i meble leżą na ulicach – powraca problem z wywozem odpadów?
16-03-2016 08:44   Janusz Ludwiczak
Stare meble na Głogowskiej, porzucona pralka na Palacza, stary telewizor zostawiony na Jarochowskiego – tak wyglądają łazarskie ulice.

Nasz Czytelnik spacerując po Łazarzu zauważył, że w wielu miejscach leżą sterty śmieci. Na ulicy Głogowskiej w pobliżu Śniadeckich leżą stare łóżka i tapczany. Z kolei na Jarochowskiego ktoś porzucił zużytą lodówkę, monitor komputera i ekspres do kawy. Natomiast na chodniku przy Palacza wystawiona została lodówka, szafy i telewizor.

Być może ma to związek ze zbiórką odpadów wielkogabarytowych, dlatego mieszkańcy pozostawili zużyty sprzęt RTV, AGD i inne przedmioty przed swoimi ulicami. Tymczasem z harmonogramu firmy FB Serwis, która zajmuje się wywozem śmieci na Grunwaldzie wynika, że wywóz odpadów wielkogabarytowych w tym roku został zakończony.

Do sprawy wrócimy.


Fot: Karol Kroll
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (8)

17-03-2016 16:42:20
M.
Faktycznie śmieci wystawione na chodniku przed budynkiem zostały zabrane, te przy śmietniku pozostały. Nie do końca jestem pewna czy to jest zła wola firmy wywożącej odpady. Regulamin GOAPu dość jasno precyzuje tę sprawę. Jak już napisałam, u nas gabaryty nie zostały zabrane. Samochód FB Serwis nie wjedzie na podwórze, bo samochód jest zbyt wysoki. Pracownicy musieliby przenosić meble (a wyrzucono ich całkiem sporo) na całkiem sporym dystansie. Z drugiej strony, Spółdzielnia z dbałości o lokatorów "uporządkowała" ten cały bałagan tak, że mieszkańcy jednej z kamienic nie mogą dojść do śmietnika. Z jednej strony ogranicza ich ponad metrowy mur, z drugiej sterta starych mebli. Wczoraj zobaczyłam starszą panią, która na czworakach przedzierała się przez te odpady, żeby dostać się do śmietnika. Niestety byłam zbyt daleko i nie zdążyłam jej pomóc.
17-03-2016 13:38:48
NINA
Dzwoniłam do Spółdzielni i jest problem z firmą wywożącą odpady - nie wszystkie zostały zabrane, bo np. były zgromadzone przy śmietnikach, a nie na... ulicy. Jeśli nie uda się osiągnąć porozumienia, Spółdzielnia zajmie się wywozem.
17-03-2016 11:31:33
albin
Z Głogowskiej dziś o świcie wywiezione. Na Jarochowskiego też już nie widziałem.
16-03-2016 18:20:40
albin
Jedno ze zdjęć jest spod mojego domu. Gabaryty zostały wystawione dzień przed terminem wywozu podanym przez FB/GOAP. Do wywozu nie doszło. A Dzielny Detektyw p. KK w listopadzie odkryje, że liście zaśmiecają chodniki w parku, zaś po wiosennej burzy jezdnie są mokre. Pomyśleć, sprawdzić, potem pisać.
16-03-2016 10:53:40
dadada
zapraszamy na Kuźniczą tu tak jest od zawsze
16-03-2016 09:22:34
Kokos
Teraz to trzeba zgłosić straży miejskiej jako nielegalne wysypisko śmieci .
16-03-2016 09:08:28
Milk
U mnie w klatce wisiało ogloszenie, że do 6 marca proszę wystawiać śmieci - no i zaczęli wystawiać na podwórko, przejście całe zagracili, nie ma się jak to auta dostać i tak już to leży drugi tydzień. Pozostaje komuś tylko pogratulować.
16-03-2016 09:00:27
M.
Wywóz został zakończony, ale w niektórych miejscach odpady nie zostały odebrane. Sterta mebli zalega od dwóch tygodni koło śmietnika naszej kamienicy. Obawiam się jednak, że w tym przypadku winę za ten stan może ponosić Spółdzielnia. W przypadku odpadów wielkogabarytowych należy zgłosić ten fakt do GOAPu (ostateczy termin to 3 tygodnie przed zbiórką) oraz podać szacunkową ilość odpadów. Przypuszczam, że Spółdzielnia zapomniała o tej konieczności - na mojej ulicy, we wskazanym terminie FB Serwis wywiózł odpady ze wszystkich kamienic z wyjątkiem tych należących do SM Grunwald.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: