Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Park(ing) Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Park(ing) Kasprowicza
13-03-2016 22:33   Janusz Ludwiczak
W niedzielę wieczorem Park Kasprowicza zamienił się w jeden wielki parking! Kierowcy, którzy przyjechali na koncert Bajm w Arenie samochody parkowali na dopiero co wyremontowanych alejkach, ale również na trawnikach na terenie całego Parku Kasprowicza. Otrzymaliśmy wiele zgłoszeń od Państwa w tej sprawie. Mieszkańcy informowali nas również, że Straż Miejska bagatelizowała problem: "My nie możemy nic zrobić, kierowcy muszą gdzieś parkować" - słyszeli w odpowiedzi po wykręceniu numeru Straży Miejskiej 986. M.in. po naszej interwencji na miejsce zostały skierowane patrole municypalnych i radiowozy drogówki.

To jest nie do opisania co wyrabia się w Parku Kasprowicza. Wyszedłem z psem na spacer, a tu wszystkie alejki zastawione samochodami. Co to ma być? Gdzie jest policja i straż miejska?? Dzwoniłem na 986, ale usłyszałem, że kierowcy nie mają gdzie parkować, a strażnicy nie mogą wystawiać mandatów. A dopiero co niedawno były remontowane alejki. Park zamienił się w jeden wielki parking – poinformował nas telefonicznie zaniepokojony mieszkaniec [imię i nazwisko do wiadomości redakcji].

Niestety po Parku Kasprowicza nie można ani wyjść na spacer z psem, ani pobiegać, ani pojeżdzić na rolkach. Wszystko zastawione samochodami! Czyżby powstał tutaj parking? Tak "kulturalni" ludzie, a kompletnie rozjeżdżają alejki żeby się "odchamić". Przykre to, ale tak jest nie tylko przy dużych imprezach…To parkowanie przenosi się na uliczki wokół Areny. Tak jest bardzo często, wiem, bo biegam… Rozjeżdżane są alejki przez kierowców, którzy nie zwracają uwagi na osoby chodzące i biegające, bo przecież spieszy im się na koncert – zaalarmowała nas na Kontaktowej Platformie Czytelników (24@lazarz.pl) nasza internautka, p. Małgorzata.

Po sygnale od mieszkańca sprawdziliśmy. Park Kasprowicza faktycznie był zastawiony samochodami, które zaparkowane były na alejkach przy pływalni oraz równolegle wzdłuż ul. Jarochowskiego. Po brzegi wypełniony był również parking przy ul. Reymonta, ale również tutaj kierowcy parkowali na trawnikach i ścieżkach dla pieszych!

Kierowcy parkowali również na dopiero co wyremontowanych alejkach w Parku Kasprowicza. Inwestycja, która została zrealizowana dopiero trzy miesiące temu kosztowała budżet Rady Osiedla Św. Łazarz, a tym samym mieszkańców Poznania ponad 210 tys. zł.

Zapytaliśmy kierowców, dlaczego postanowili jeździć samochodem po Parku Kasprowicza i pozostawić w miejscu niedozwolonym swoje samochody.

Niech pan zobaczy nie jestem jedyna, która tutaj zaparkowała. No niestety nie ma gdzie zaparkować, a spieszę się na zajęcia Jogi, na Jarochowskiego brakuje wolnego miejsca – powiedziała jedna z kierujących.

Tak wyszło. Nie było gdzie zaparkować, a tutaj było miejsce – powiedział młody chłopak, który przyjechał autem na koncert Bajmu razem ze swoją dziewczyną.

Okazuje się, że Park(ing) Kasprowicza powstał w wyniku koncertu zespołu Bajm, który odbył się w niedzielę wieczorem w hali Arena.

Postanowiliśmy złożyć interwencję telefoniczną do Straży Miejskiej pod numerem alarmowym 986. Udało się dodzwonić dopiero po trzecim telefonie i w oczekiwaniu 3 minut na połączenie.

Otrzymaliśmy sygnały, wiemy o sprawie. Jestem tam patrol Straży Miejskiej i Policji – powiedziała oficer dyżurna Straży Miejskiej.

Po godz. 19 na miejsce wysłany został jeden radiowóz Policji i patrol Straży Miejskiej Referatu Grunwald.

Na miejscu jest radiowóz Policji i Straż Miejska Grunwald. W drodze są następne patrole. Udrożniamy drogi ewakuacyjne. Usuwamy pojazdy, szukamy kierowców. Będą wystawione wezwania do zapłaty za stanie na trawie i w miejscach niedozwolonych – wyjaśnił nam Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, odpowiedzialny za Straż Miejską i bezpieczeństwo w mieście.

Do sprawy wrócimy.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Asfaltują nowe alejki w Parku Kasprowicza

ZOBACZ TAKŻE: Park Kasprowicza jest rozjeżdżany przez samochody

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (30)

16-03-2016 07:29:23
Alex
Sprawę parkującego w parku bydła buraczanego rozwiązało by kilka lawet. Wywieźć WSZYSTKIE nieprawidłowo zaparkowane auta na policyjny parking i po problemie. Jakieś 1000 złotych kary za złe parkowanie i drugie tyle za wywiezienie oraz postój na policyjnym parkingu. To nauczyło by ludzi przestrzegania fundamentalnych zasad związanych z cywilizowanym parkowaniem.
16-03-2016 07:18:49
Alex
Policja i SM powinny zostać poddane gruntownej reformie. To niedopuszczalne, żeby służby na które płacimy duże podatki kompletnie nic nie robiły. To co się wydarzyło w parku to prawdziwy skandal i za coś takiego powinny polecieć głowy osób, które problem zbagatelizowały.
16-03-2016 06:18:43
Negatyw
Swoją drogą, dodzwonić się do straży, to nie lada wyczyn. Płacimy podatki, a wsparcie mają w 4 literach (!!!).
15-03-2016 15:13:15
Tutejszy
@Beata Kozidruk dobry troling! 11/10! @Redakcja: czekamy w takim razie na artykuł z odpowiedzią od SM.
15-03-2016 13:01:05
Tomek
Niestety nadal walczę z tym udrożnieniem. Przyznam się, że sam czasem coś wezmę z tego miejsca w wyrzucę do kosza. Wyrzutów sumienia nie mam, bo dbam o bezpieczeństwo.
15-03-2016 10:52:44
Borys
@Beata Kozidruk - małe piwko na ławce to jeszcze nie pijaństwo i patologia! Jestem zdecydowanym przeciwnikiem likwidacji ławek! Jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie wprowadzić w parku strefe jak w centrum.
15-03-2016 10:42:43
Beata Kozidruk
Byłam na koncercie i sama zaparkowałam w Parku Kasprowicza na trawie. Alejki były przejezdne, biegacze, czy wyprowadzacze psów bez problemu mogli przejść obok samochodów. Podczas takich imprez Arena powinna być zamieniana w parking, nie widzę w tym nic złego. Trawa w tym parku jest i tak w takim stanie, że kilka samochodów raz na miesiąc w tą czy inną stronę nic nie zmieni. Dla ułatwienia parkowania powinny zostać zlikwidowane ławki wzdłuż alejek. Na co dzień szerzy się tam pijaństwo i patologia, a tak byłoby więcej miejsca. Pragnę również pochwalić nowe ścieżki w parku, które zdecydowanie poprawiły przejezdność na tym terenie.
15-03-2016 09:09:43
M.
@Tomek, czy udało się Tobie rozwiązać problem z drogą przeciwpożarową? My próbujemy przywrócić drogę przeciwpożarową od kilku lat. Kominiarze i straż pożarna twierdzi, że nie mają takich kompetencji. Jeżeli masz pozytywne doświadczenie, to bardzo chętnie skorzystam z Twoje doświadczenia.
15-03-2016 09:03:39
M.
@Morlocku, jak znam życie, to teren bezpośrednio wokół hali też był zastawiony samochodami. Tak to wygląda podczas innych imprez, podczas tej pewnie była podobnie. I nie jest to dobre rozwiązanie - możemy zakładać optymistycznie, że pożary i katastrofy będą Arenę omijały, ale drogi ewakuacyjne muszą być drożne. Nie wyobrażam sobie, żeby podczas ewakuacji ludzie musieliby przeciskać się między samochodami, a straż pożarna miałaby utrudniony dojazd.
15-03-2016 01:31:51
kaśka
@Kevin Dolores: Znowu burżuju szpanujesz?
15-03-2016 00:18:33
Kevin Dolores
Wszyscy piszą o zaparkowanych samochodach a ja się pytam wszem i wobec - gdzie wy na foto widzicie samochody?!? Samochody to się zaczynają od Q7, poniżej tego poziomu to są puszki na kółkach. Tyle w temacie, dobranoc.
14-03-2016 23:06:17
Marceliński
Skandalem jest odmawianie interwencji przez służby (aż trudno uwierzyć), jak i bezczelność kierowców, którzy parkują gdzie popadnie, byle bliżej celu, choć wiedzą, że to nielegalne. Gdy na Cytadeli jest Misterium lub inna duża impreza, to wydziela się całe ulice na parking. Organizatorzy imprez w Arenie i służby mundurowe tu jakoś nie poczuwają się do "poznańskiego porządku"...
14-03-2016 20:22:33
morlock
Każde z nas to typowi Poznaniacy/Polacy, znawcy wszystkiego i malkontenci ( ja też). Ale ja Was dziś CZYTAM na spokojnie i jakoś nie widzę by ktoś na spokojnie i rozsądnie rozważył jedyny trzeźwy @balbini pomysł. To śmiałe i tak proste że może się udać.
14-03-2016 20:13:40
Marcin
Brak interwencji ze strony Straży Miejskiej w przypadku nieprawidłowo zaparkowanych samochodów, które niszczą zieleń i utrudniają ruch pieszym to niestety w Poznaniu norma. Mam nadzieję, że pociągniecie temat do końca, łącznie z żądaniem wyjaśnienia powodu braku interwencji i informacją do Prezydenta Miasta Poznania. W stosunku do funkcjonariuszy, którzy lekceważą takie sytuacje i odmawiają interwencji powinny zostać wyciągnięte konsekwencje.
14-03-2016 18:06:15
Tomek
Nasz kraj jest po prostu chory. Totalna samowolka. Ja próbowałem udrożnić drogę ewakuacyjną w bloku. Ani zarządca, ani Straż pożarna nie kiwnęła palcem, aby coś poprawić. Zapytałem w takim razie kto odpowiada w przypadku wybuchu pożaru - oczywiście nikt nie potrafi udzielić odpowiedzi. Mamy przepisy, których nikt nie egzekwuje. Dlaczego nie można zlecić odholowania PRYWATNEJ firmie źle zaparkowanych samochodów? Dlaczego w Niemczech czy Luksemburgu rekwiruje się pozostawione na klatce rzeczy, a ich właściciela obciąża się kosztami malowania klatki schodowej. U nas oczywiście niieeeee daaaa sięęęęę, bo... Mam już tego wszechobecnego bałaganu dość.
14-03-2016 16:10:04
Ostatni normalny
Brak słów. Wyrozumiałość wyrozumiałością, ale są granice. Skoro można karać ludzi, którzy piją piwko w parku to dlaczego nie można karać tych, którzy ten park ewidentnie i z premedytacją niszczą. Z niecierpliwością czekam na odpowiedź SM na apel Pana Redaktora Janusza.
14-03-2016 15:56:17
REDAKCJA
@Tutejszy: Pierwsze co to wysłałem zapytanie do Straży Miejskiej. Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam
14-03-2016 15:53:42
Hania
We wszystkich cywilizowanych krajach organizatorzy takiej imprezy wspoldzialaja z policja aby nie dochodzilo do takich sytuacji. W Polsce jest olewanie tego tematu jak widac przez wszystkich. Niech zniszcza trawniki, rozjezdzaja je, zastawiaja chodniki...to takie typowe dla naszego spoleczenstwa, ktore jest niezdyscyplinowane, niepodporzadkowane, nie przestrzegajace przepisow i majace w 4 literach wszystko co znajduje sie poza ich domem/mieszkaniem/dzialka/samochodem i koncem ich wlasnego, brudnego nosa. Na SM nalezy skladac skarge, to tez sa tylko ludzie na etatcie, ktorzy wykonuja swoja prace lub jej nie wykonuja jak trzeba, pracuja podobno dla nas i miasta Poznan wiec czegos tu nie rozumiem.
14-03-2016 15:27:14
Tutejszy
Może autor tej strony wystosować oficjalne pismo z zapytaniem do SM dlaczego odmówili interwencji, a jeśli już przyjechali to ile nałożona mandatów?
14-03-2016 14:40:02
De.
Jakie buractwo. Powinni walić mandaty aż miło.
14-03-2016 14:17:04
Mateusz
Właściwie zastanawiam się jak to skomentować. I do "działań" SM ciśnie się niestety tylko jeden komentarz: organizatorzy muszą im nieźle smarować w łapę. Przecież istnieją środki komunikacji zbiorowej, np. autokary. Ale wszyscy Ci uczestnicy koncertów, wielce państwo nowobogaccy, muszą podwieźć swoje tyłki pod samo wejście. Gdyby się ich zapytało, dlaczego uprzykrzają tak mieszkańcom życie, założę się, że odpowiedzieliby, iż należy się przeprowadzić. W ich organizmie nie płynie krew, tylko wywar z pieniądza i głupota w postaci płynnej. Uważam, z cały szacunkiem dla redaktora, że samo nagłośnienie sprawy przez portal dzielnicowy nic nie da. Tu musi być interwencja medium miastowego lub władzy wyższej, niż nasza rada osiedla. Następnym razem proponuję wyposażyć się w trudnozdrapywalne naklejki lub psie odchody. Taki souvenir od mieszkańców okolicy :)
14-03-2016 13:02:31
kaktusdonkey
Problem pojawia się cyklicznie ale to co działo się wczoraj to był już jakiś absurd. Dzwonienie na SM nic nie daje bo Panowie olewają sprawę. Pamiętam jak nie mogąc wejść na teren osiedla bo samochód stał centralnie pod furtką podszedłem do zaparkowanego nieopodal radiowozu, w którym siedziało dwóch Panów mundurowych. Przerwałem im zapewne bardzo wciągającą zabawę komórką, a na pytanie dlaczego nie interweniują odpowiedzieli. " Panie nas jest tylko dwóch. Co my możemy zrobić jak tu każdy stoi nielegalnie?" Panowie tą odpowiedzią mnie załamali.
14-03-2016 12:22:53
morlock
@balbina Warto rozpropagować Twój pomysł z parkowaniem na "placu apelowym" którym jest beton przed Areną. Starczy trzech "dyrygentów" w strategicznych miejscach do kierowania ruchem. Jeden wjazd, ten od Reymonta, mógłby wystarczyć ale zamiast naprawiać alejki, za te pieniądze można było splanować go i przystosować do wjazdu i wyjazdu, przychodnia sportowa-stadion Energetyka. I GRUBE CZERWONO-FLUO świecące krechy tylko dla dojazdu karetek i Straży Pożarnej. (nie piszę "słóżb" bo to się źle kojarzy). Pomysł fantastyczny!
14-03-2016 11:23:59
kaśka
Jestem ciekawa ilu kierowców zostało ukaranych mandatem. Naprawdę nie rozumiem, jest dobry dojazd do Areny, nawet z dworca dojeżdża autobus 45, czy wszędzie nawet do kiosku musimy wozić swoje 4 litery?
14-03-2016 10:09:01
Negatyw
Ludzi trzeba karać. Inaczej się nie nauczą. Postawa straży i policji beznadziejna. Powinni za to beknąć.
14-03-2016 09:55:30
Sąsiad
a wystarczyło by, żeby na każdym wjeździe postawić samochód z ochroniarzami albo strażnikami miejskimi lub policją. 4 -6 samochodów z ochroną jaki to koszt przy dużym koncercie na 5000 osób, bilet po 50zł? Pzdr niezadowolony
14-03-2016 08:38:43
balbina
Tez mnie wkurza bezmyślość kierowców, którzy mają w nosie przepisy i pieszych , parkują na trawnikach i na chodnikach . Mieszkam na Wyspiańskiego i jak tylko impreza jest w Arenie to chodnikiem iśc sie nie da .To juz czyste chamstwo stanąć na chodniku . Z drugiej jednak strony organizując taka impreze dlaczego nie mozna zorganizować jakiegoś parkowania wokół budynku Areny ?? . Ten problem trzeba byłoby rzeczywiście jakoś rozwiazać bo chyba nikt jadąc autem do Areny na jakąkolwiek impreze nie chciałby parkować np .w City Center. Samochód jest własnie po to zeby dojechać do celu .Jak budowali Arene to chyba nikt wtedy nie myślał ze samochodów przybedzie i teraz jest problem .
14-03-2016 07:52:03
Baba
Mnie najbardziej zbulwersował komentarz kierowcy wysiadającego z samochodu z rejestracją PO. Kobieta, z obcą rejestracją, która zaparkowała obok niego na trawniku zapytała: "A nie dostaniemy tutaj mandatu?". Na co ppoznaniak odpowiedział: "Parkowałem tu ostatnio i nie dostałem, więc liczę, że teraz też nie dostanę." Wychodzi na to, że tylko wysokie i nieuchronne kary są w stanie nauczyć ludzi gdzie wolno parkować, a gdzie nie. Jeszcze tą kobietę jestem w stanie zrozumieć - przyjechała z obcego miasta i nie była w stanie przewidzieć problemów z parkowaniem, ale ten poznaniak, to zwykły leniwy cham! Przecież problemy z parkowaniem pod Areną nie powstały wczoraj! Powinien przyjechać komunikacją miejską. Następnym razem (pod koniec maja będzie koncert Piaska) będę fotografować tych wszystkich leni i wandali i wyślę zdjęcia do Straży Miejskiej przez ich formularz zgłoszeniowy na stronie www i na Święte Krowy, o! Chociaż tyle mogę zrobić. Czy organizator tej imprezy ani odrobinę nie odpowiada za zapewnienie miejsc parkingowych? Trzeba to zmienić! Wpisać w umowę taki obowiązek. Niech wynajmują parkingi na obrzeżach miasta i stamtąd dowożą ludzi autobusami. Wszystko da się jakoś załatwić.
13-03-2016 23:50:05
JS
Na FB można przeczytać, że nieroby ze straży odmówiły interwencji. Widocznie równie buraczani fani Bajmu, jak wioskowi kierowcy.
13-03-2016 23:40:22
tonny
Gdzie Straż Miejska? Gdzie miśki od Kliczewskiego z policji. Ile tam można byłoby dziś zarobić kasy, od razu znalazłyby się środki na parking!!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: