Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Minerały, muszle i meteoryty zagościły w Arenie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Minerały, muszle i meteoryty zagościły w Arenie
04-04-2009 21:34   Janusz Ludwiczak
W weekend w hali Arena odbywa się XXIV Ogólnopolska Wystawa i Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich, na których nie brakuje wielu muszli, bursztynów, kamieni, a nawet meteorytów.

Można się zastanawiać, dlaczego organizuje się Giełdy Kamieni, Minerałów, Muszli... Największa w Europie Giełda, to Giełda w Monachium, na którą zjeżdżają się wystawcy z całego świata. Przedstawiciele Czarnego Lądu - Marokańczycy, Kenijczycy, Amerykanie z obu Ameryk, Europejczycy - ci ze wschodu i ci z zachodu... Przyjeżdżają, wystawiają, pokazują, wymieniają się i sprzedają wyjątkowe okazy. Po co? Bo od zawsze ludzi intrygowały kryształy (ametystu, beryli, kryształów górskich...).
Intrygowało ich piękno i magia.. Kamieni używano w równym stopniu jako biżuterii i ozdobników jak i jako talizmany. Wierzono w ich siłę, moc... A, że człowiek pragnie być po prostu szczęśliwy, to takie piękne wspomaganie kusi...Dlatego od lat pokazujemy Świat Natury i to co człowiek jest w stanie zrobić z tym pięknem
- powiedziała Barbara Pilarczyk, organizator XXIV Ogólnopolskiej Wystawy i Giełdy Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich.

Impreza, która organizowana jest zawsze tydzień przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocą także i tym razem gromadzi ponad stu wystawców z całego kraju, którzy prezentują ofertę różnego rodzaju bursztynów, kamieni, muszli, pierścionków i innych wyrobów jubilerskich. Co ciekawe, nie brakuje na wystawie... meteorytów.
Zwiedzający mogą nie tylko obejrzeć, ale również kupić między innymi kalcyty, piryty czy sfeleryty, a każdy z nich ma swoją moc i znaczenie.

Ametyst jest na reumatyzm, bóle głowy. Można go stawiać w sypialni, pod kanapą, tylko ważne jest to, żeby co trzy dni z takich miejsc spłukiwać go wodą.
Kalcyt z reguły regeneruje złamane kości, zerwane ścięgna, zabliźnia rany. Malachit koncentruje, pomaga w nauce, na wzrost pomaga i wzmacnia serce, zawiera rudę miedzi
- mówi Jerzy Kraśniewski, wystawca z Łodzi.

W swoich zbiorach, oprócz minerałów, mamy bogatą kolekcję muszli. Postanowiliśmy, w ramach wystawy poglądowo-dydaktycznej, pokazać jej część. Tak dla przykładu, aby zarazić pasją, pokazać takie muszle, które nie każdy może dotknąć... Są wyjątkowych kształtów, kolorów. Czarują nazwami i pochodzeniem... Czy są martwe? Z naukowego punktu widzenia - tak, z emocjonalnego - nie, bo szumią gorącymi morzami, bo w ich szepcie zaklęta jest wielka siła gniewnego oceanu - dodaje Barbara Pilarczyk organizator Ogólnopolskiej Wystawy i Giełdy Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich.

XXIV Ogólnopolska Wystawa i Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich przyciąga prawdziwe tłumy, o czym świadczą spore kolejki do kas po bilety.

W Arenie zwiedzający mogą zobaczyć także wystawę muszli od największych do zupełnie małych. Każda z nich ma swój niepowtarzalny kształt i barwę, jednak wszystkie mają coś wspólnego - szumią jak dźwięki fal morza. Kolekcję muszli z całego świata przygotowali państwo Barbara i Grzegorz Pilarczyk.

Wystawa i Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich można zwiedzać jeszcze w niedzielę w Arenie w godzinach od 10 do 18.
Portal lazarz.pl jest patronatem medialnym imprezy.

Dla naszych Czytelników mieliśmy upominki i zaproszenia do Areny.
Wśród prawidłowych odpowiedzi rozlosowaliśmy 10 upominków i wejściówek na XXIV Ogólnopolską Wystawę i Giełdę Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich.
Nagrody otrzymują: Joanna Lewandowska, Renata Mogilnicka, Kornel Malinowski, Sandra Kołosowska, Bartosz Kaj, Ewa Garasz, Irena Pniewska, Sławomir Pniewski, Bartłomiej Tomasik, Katarzyna Skrypczak.
Laureatom gratulujemy, a o odbiorze nagród poinformowaliśmy osobiście w e-mailu zwrotnym.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

14

lut

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W Kręgu miłości" - Wieczór poetycko muzyczny. Wiersze Izabeli Kamili Zioła przy akompaniamencie Tomka Batańczuka
wstęp wolny

16

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Tłusty czwartek" - występ zespołu REMIS
- Wieczorek taneczny i spotkanie Klubu Seniora Bamberka
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: