Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Co dalej z planem miejscowym dla Parku Kasprowicza? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Co dalej z planem miejscowym dla Parku Kasprowicza?
02-03-2016 08:42   Janusz Ludwiczak
W czerwcu zeszłego roku odbyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Park Kasprowicza", podczas których projektanci z Miejskiej Pracowni Urbanistycznej przedstawili pierwszy projekt dokumentu. Kiedy więc plan miejscowy dla rejonu w obrębie ulic Reymonta, Wyspiańskiego, Jarochowskiego i Chociszewskiego zostanie wdrożony w życie?

W czerwcu 2013 r. Rada Osiedla Św. Łazarz złożyła wniosek o przystąpienie do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Parku Kasprowicza. Nowy właściciel terenu dawnego stadionu Energetyka planował postawić w tym miejscu pięć 18-kondygnacyjnych wieżowców mieszkalno-usługowych. Aby temu zapobiec pojawił się pomysł objęcia terenu planem zagospodarowania z określeniem dopuszczalnego rodzaju zabudowy. Projekt jednogłośnie poparła Komisja Polityki Przestrzennej Rady Miasta Poznania, natomiast 20 grudnia 2013 r. Rada Miasta Poznania podjęła uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów pomiędzy ulicami Jarochowskiego, Chociszewskiego, Reymonta i Wyspiańskiego.

Następnie mieszkańcy mogli składać wnioski, uwagi i sugestie dotyczące projektu. Miejska Pracownia Urbanistyczna otrzymała ponad sto uwag i sugestii.

Pod koniec czerwca zeszłego roku odbyły się konsultacje społeczne, dotyczące miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Park Kasprowicza". Pierwszy projekt zakłada na terenie dawnego stadionu Energetyka obiekt sportowo-usługowy. Planiści z Miejskiej Pracowni Urbanistycznej nie przewidują zlokalizowania w Parku Kasprowicza ani krytej pływalni ani centrum wrotkarskiego. Z kolei po obu stronach ulicy Reymonta miałaby powstać droga rowerowa, która częściowo zostałaby poprowadzona po terenie ogródków działkowych. Więcej w artykule: MPZP dla Parku Kasprowicza nie przewiduje krytej pływalni i wrotkarni. Na Reymonta - droga rowerowa.

Obecnie Miejska Pracownia Urbanistyczna przygotowuje nowy projekt planu miejscowego z uwzględnieniem uwag mieszkańców.

Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Park Kasprowicza" jest w trakcie sporządzania, a ściślej kończymy prace nad uwzględnieniem opinii mieszkańców zebranych w ramach drugiego etapu konsultacji społecznych, jak również wniosków zgłaszanych przez jednostki miejskie w ramach zakończonego już opiniowania roboczego. Na początku roku wpłynął do nas też ostateczny raport z geoankiet i geodyskusji realizowanych w ramach projektu badawczego UAM (raport jest dostępny na stronach mpu) – tłumaszy Łukasz Olędzki, rzecznik Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

Lada moment projekt zostanie przekazany do opiniowania i uzgodnień przez instytucje wskazane w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Następnym etapem będzie wyłożenie projektu do publicznego wglądu. Wówczas zostanie zorganizowana dyskusja publiczna oraz zbierane będą uwagi do projektu co także wynika ze wspomnianej ustawy. Dopiero po rozpatrzeniu uwag projekt zostanie skierowany do Biura Rady Miasta Poznania celem uchwalenia, oczywiście jeśli uwzględnienie ewentualnych uwag nie będzie wymagało ponowienia procedury – wyjaśnia Łukasz Olędzki z MPU.


Komentarze (2)

02-03-2016 20:01:17
Tomek
A tak z ciekawości - uczestniczyłeś w konsultacjach, a jeśli tak to zabierałeś głos? Mądrujesz się na forum, ale czy coś robisz w realnym życiu dla Łazarka?
02-03-2016 08:58:24
morlock
Apartamentowce, wszędzie apartamentowce i obowiązkowo galeria handlowa, albo dwie. Ps. Miasto prywaciarzom dorzuci siano na renowacje zabytkowych kamienic a tymczasem Zielona Perełka nam niszczeje.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

do 03-02-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury "Windoor-Tech" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad

03

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż Wystawy "Prac Malarskich Mieczysława Hofa"
Wstęp wolny

07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: