Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Znów można wypożyczać miejskie jednoślady. Przy Rynku Łazarskim i na Matejki staną nowe stacje - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Znów można wypożyczać miejskie jednoślady. Przy Rynku Łazarskim i na Matejki staną nowe stacje
01-03-2016 09:52   Janusz Ludwiczak
Za oknem jeszcze śnieg, tymczasem po przerwie zimowe ruszył Poznański Rower Miejski. Na Łazarzu jednoślady można wypożyczyć przy skrzyżowaniu Głogowskiej/Hetmańskiej, niedaleko Parku Wilsona, w pobliżu dworca Poznań Główny oraz obok Collegium Stomatologicum. W tym roku pojawią się na Łazarzu trzy kolejne stacje roweru miejskiego - przed Dworcem Zachodnim, w pobliżu II LO na ul. Matejki oraz na Rynku Łazarskim.

W połowie kwietnia 2012 roku uruchomiony został Poznański Rower Miejski, czyli system bezobsługowych wypożyczalni rowerów. Początkowo na terenie miasta znajdowało się siedem stacji, w których można było wypożyczyć jeden ze 120 rowerów. Najbliższa stacja dla Łazarza znajdowała się dopiero się dopiero przy dworcu kolejowym, na ul. Dworcowej (obok Mostu Dworcowego). Obecnie w Poznaniu jest 37 stacji, w których użytkownicy mają do dyspozycji 443 rowery (o 273 więcej niż w 2014 r.). W sumie liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła 33 tys., rowery wypożyczono 123 tys. razy, tym samym Poznański Rower Miejski stał się czwartym pod względem wielkości systemem w Polsce.

We wtorek rozpoczął się kolejny, piąty już sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego. Na Łazarzu można korzystać z czterech wypożyczalni, które znajdują się na ul. Hetmańskiej (przy skrzyżowaniu z Głogowską), na ul. Głogowskiej (przy skrzyżowaniu z Berwińskiego), przy zbiegu Bukowskiej i Przybyszewskiego (obok Collegium Chemicum) oraz na ul. Dworcowej (plac przed dworcem Poznań Główny - przy peronie 4).

W najbliższych trzech latach sieć miejskich wypożyczalni rowerów powiększy się do 102 stacji i ponad tysiąca jednośladów.

Chcielibyśmy, żeby w ciągu najbliższych lat Poznański Rower Miejski obejmował około 100 stacji i tysiąc rowerów. Chcielibyśmy również, aby 10 proc. rowerów z nowych dostaw było wyposażone w foteliki umożliwiające przewóz dzieci. Planowana jest także modernizacja 16 najstarszych terminali stacji. W tym roku przybędzie 25 stacji i 250 rowerów, natomiast w latach 2017 i 2018 - odpowiednio po 20 stacji i 200 rowerów – tłumaczy Agnieszka Smogulecka, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

Trzy nowe stacje roweru miejskiego mają jeszcze w tym roku pojawić się na Łazarzu. W lutym Rada Osiedla Św. Łazarz zaopiniowała pozytywnie projekt lokalizacji stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego. Zaproponowane przez ZTM trzy nowe wypożyczalnie miejskich jednośladów mają stanąć przed Dworcem Zachodnim, na ul. Matejki (przy 2 LO lub przy skrzyżowaniu z ul. Grunwaldzką) oraz na Rynku Łazarskim (przy Skwerze im. Kazimierza Nowaka - tzw. Lejku Łazarskim).


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: