Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Znane są wyniki badań produktów przy Niegolewskich - to dopalacze. Sklep zostanie zamknięty - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Znane są wyniki badań produktów przy Niegolewskich - to dopalacze. Sklep zostanie zamknięty
26-02-2016 09:43   Janusz Ludwiczak
Jak informowaliśmy w środę, przy ul. Niegolewskich 10 do tej pory działał punkt ksero, w którym można było również wydrukować i zeskanować dokumenty. Z początkiem lutego otwarty został tutaj sklep, w którym rzekomo można kupić wkłady do papierosów elektronicznych, a także... akcesoria do modeli kolejek i samolotów. Zamiast regałów z wypełnionymi po brzegi produktami w punkcie tym znajdziemy trzy szklane witryny, poza tym lokal jest pusty. Na początku lutego policjanci wraz z pracownikami sanepidu przeprowadzili kontrolę punktu - zabezpieczono 20 produktów. Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły, że są to dopalacze. Sklep na Niegolewskich zostanie zamknięty.

5 lutego w sklepie przy ul. Niegolewskich 10 znaleziono najprawdopodobniej dopalacze. Policja w obecności pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przeprowadziła kontrolę punktu. Sanepid zabezpieczył do badań 20 podejrzanych próbek. Znane są już wyniki badań laboratoryjnych, okazało się, że wszystkie produkty były dopalaczami.

Wszystkie substancje spełniają kryteria obowiązującej definicji środka zastępczego. Są to niebezpieczne substancje psychoaktywne zwane dopalaczami. Należą one do związków, które stosunkowo niedawno pojawiły się na rynku, a niebezpieczeństwo związane z ich użytkowaniem wynika miedzy innymi z braku naukowo zweryfikowanych informacji odnośnie ich dawek efektywnych, toksycznych czy też śmiertelnych. W sposób szczególny naraża to na niebezpieczeństwo niedoświadczonych użytkowników substancji psychoaktywnych. Nie do końca znane jest działanie nowych substancji – tłumaczy Cyryla Staszewska, rzecznik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.

ZOBACZ TAKŻE: Na Niegolewskich powstał kolejny sklep z dopalaczami?

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku punktu "Mystic Shop" przy ul. Głogowskiej w pobliżu ul. Strusia, sklep zostanie zamknięty.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Poznaniu wydał decyzję administracyjną: skonfiskowanie środków, zakaz ich sprzedaży, zakaz prowadzenia działalności na trzy miesiące oraz oddanie próbek do badan laboratoryjnych. Toczy się postępowanie administracyjne, dotyczące nałożenia kary finansowej – wyjaśnia Cyryla Staszewska z Sanepidu.

Właściciel punktu na Niegolewskich oprócz zakazu prowadzenia działalności gospodarczej otrzyma również karę grzywny.

Policjanci wraz z pracownikami Państwowej Inspekcji Sanitarnej sukcesywnie prowadzą kontrole punktów handlowych, co do których zaistnieje podejrzenie, że prowadzą sprzedaż zakazanych prawem środków zastępczych.

Funkcjonariusze apelują zwłaszcza do młodych ludzi, którzy kierując się ciekawością i chęcią przeżycia nieznanych doznań najczęściej sięgają po dopalacze. Zażywanie takich środków sprzedawanych często pod postacią tabletek lub mieszanek do palenia jako produkty dla kolekcjonerów, kadzidełka, talizmany, sole do kąpieli mogą skutkować ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu, a nawet śmiercią – apeluje Patrycja Banaszak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.


Komentarze (8)

13-04-2016 07:54:14
bbb
Dopalacze są kontrolowane w trybie administracyjnym. Ustawy, procedury prawne i administracyjne KPA powodują, że działania rozciągają się w czasie.
05-04-2016 08:40:36
1235
do SĄSIAD - dzisiaj jest 05 kwietnia i sklep nadal otwarty...
13-03-2016 09:36:49
Sąsiad
Dziś tj. 13.03, a SKLEP NADAL FUNKCJONUJE jak gdyby nigdy nic. Nieudolna policja i sanepid, nie potrafią zamknąć jednego małego sklepu. Przez tą bandę nieudaczników czyjeś dzieci niszczą sobie życie, a zanim się obejrzymy sięgną po to również nasze dzieci. Przecież w tym sklepie co chwila kupują nawet 13 letnie dzieci, tam nikt nie pyta o wiek. Ludzie obudźcie się, zanim będzie za późno! Niech sanepid i policja wezmą się w końcu do roboty!
02-03-2016 08:07:02
Agus
a dzisiaj jest 02 marca i sklep nadal otwarty
27-02-2016 10:42:11
JS
@Hania. Dzisiaj jest 2016 luty :) A 27 lutego ;)
26-02-2016 15:24:02
kaśka
@Hania: To nie znasz polskich realiów??? Jak to wszystko prawnie, administracyjnie działa?
26-02-2016 14:44:54
Hania
Dzisiaj o godzinie 10 rano sklep byl otwarty i wchodzili tam jacys mezczyzni. Dzisiaj jest 26 luty.
26-02-2016 12:03:30
Negatyw
Zamknąć, to trzeba też właściciela!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

wrz

do 26-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów - targi kulinarne

26

wrz

do 28-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

27

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"MAMMA MIA SHOW"- koncert przy znanych przebojach polskich i światowych z lat 80`

29

wrz

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny, 90-lecie parafii - msza św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego

30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: