Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ponad tysiąc osób podpisało się pod petycją o niezmienianie ul. Roosevelta na Lecha Kaczyńskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ponad tysiąc osób podpisało się pod petycją o niezmienianie ul. Roosevelta na Lecha Kaczyńskiego
21-02-2016 23:43   Janusz Ludwiczak
Po naszej publikacji powstała petycja do Rady Osiedla Św. Łazarz o niezmienianie nazwy ulicy Roosevelta na Lecha Kaczyńskiego, pod którą w ciągu dwóch dni podpisało się ponad 1 125 osób. Przedstawiamy projekt uchwały w sprawie zmiany części ulicy Franklina Roosevelta na Lecha Kaczyńskiego, który wkrótce ma trafić pod obrady Rady Miasta Poznania.

Po naszej piątkowej publikacji głośno zrobiło się o propozycji przemianowania ulicy Roosevelta pomiędzy Mostem Dworcowym a Rondem Kaponiera na Lecha Kaczyńskiego. O sprawie informowały wszystkie poznańskie media od "Gazety Wyborczej Poznań" i "Głosu Wielkopolskiego" po portal epoznan.pl czy Radio Merkury. Tylko pod naszym artykułem pojawiło się 72 Państwa opinii, a na naszym profilu na Facebooku 165 komentarzy.

Powstała nawet petycja do Filipa Olszaka, przewodniczącego Rady Osiedla Św. Łazarz, w której czytamy:
"Zdaniem wielu Polaków prezydent Lech Kaczyński był przyzwoitym człowiekiem, lecz dość przeciętnym prezydentem. Nie wniósł żadnych szczególnych zasług dla miasta Poznania, a przynajmniej takich, by jego imieniem nazwać jedną z głównych ulic w mieście. Jeśliby zmieniać nazwę tej ulicy, lepiej byłoby rozważyć jej dawną nazwę, polityka zasłużonego dla Polski i Wielkopolski. Nowa nazwa kojarzyłaby się z bratem Lecha, Jarosławem, wobec którego Lech był dyspozycyjny, a dzieje się to w okresie, w którym Jarosław Kaczyński jest bardzo krytycznie oceniany przez wielu Polaków, w tym poznaniaków".

Do godz. 1 w nocy podpisało się pod nią 298 osób. O godz. 12:53 - 654, siedem godzin później pod petycją podpisały się już 974 osoby. W momencie pisania tego artykułu (w niedzielę 21.02. o godz. 23:43) było już 1 127 internautów, które podpisały się pod petycją o niezmienianie ulicy Roosevelta na Lecha Kaczyńskiego.

Rady Osiedla Jeżyce i Św. Łazarz otrzymały z Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych projekt uchwały w sprawie zmiany części ulicy Franklina Roosevelta na Lecha Kaczyńskiego (na odcinku od Ronda Kaponiera do Mostu Dworcowego), z prośbą o wyrażenie opinii do 11 marca. Wiadomo już, że Rada Osiedla Jeżyce decyzję w tej sprawie podejmie na najbliższej sesji, która odbędzie się 2 marca. Z kolei łazarscy radni zaopiniują projekt dwa tygodnie później.


Komentarze (6)

24-02-2016 16:35:52
Hania
Co do numerowania ulic w USA i w Nowym Yorku to nie jest do konca prawda co piszesz. Akurat na Manhattanie jest duzo ulic ponumerowanych ale nie wszystkie. Wiekszosc ulic w miastach, miasteczkach i wsiach USA ma swoje nazwy. Poniewaz historia Stanow jest krotka nie ma takich problemow jak w Polsce gdzie u nas bez przerwy odchodzi grzebanie w tym co bylo, grzebanie, odgrzebywanie, odkopywanie, dokopywanie sie do niewiadomo czego, szukanie winnych i osadzanie co za tym idzie - zmienianie nazw ulic. Im wiecej bedziemy grzebac sie w tym co bylo, tym wolniej lub wogole nie posuniemy sie do przodu a bedziemy sie cofac. Ale to nasze takie polskie grzebac sie non stop w przeszlosci i ciagle szukac "winnych".
24-02-2016 13:18:25
toms
Dlatego najlepiej jest w USA. W Nowym Jorku ulice są numerowane i problemu nie ma. 5 lat to za wcześnie, by Kaczyński otrzymał imię. Jestem za tym, by ulice otrzymywały nazwy typu Radosna, Szczęśliwa, ulica Dobrej Nadziei czy Łaski Bożej. A co na Naramowicach mamy ulicę Czarnucha, która jest rasistowska. Czytałem ostatnio artykuł Pana Redaktora o tym, że brakuje w Poznaniu ulicy Targowej, a taka jest nawet na Pradze w Warszawie.
22-02-2016 21:11:59
pyra
Zgadzam się z nestorem. Prędzej swoją ulicę powinien otrzymać o. Jan Góra.
22-02-2016 20:49:54
nestor
Mamy w Poznaniu wielu zasłużonych dla miasta i Polski np. Prof. Stefan Stuligrosz. Lech Kaczyński niczym nie zasłużył na zaszczyt nazwania ulicy jego imieniem.
22-02-2016 08:44:27
poznaniak
buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu i kto za to zaplaci????? za wybryk ''''''' Mikuły z LO II- gdzie wstydza się go tak samo jak exposła Tomasza Górskiego!!!! Dudziak zwana farbowany łep , i Kretkowska, zawsze zaspana....
22-02-2016 06:20:33
Negatyw
Zmiana nazwy na zaproponowaną, będzie wielką PORAŻKĄ naszego miasta!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: