Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Pogrzeb polskiego handlu" - małe sklepy protestują - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Pogrzeb polskiego handlu" - małe sklepy protestują
17-02-2016 08:11   Janusz Ludwiczak
"Dlaczego podatek od hipermarketów mają płacić polskie sklepy?" - baner z takim napisem i czarną żałobną wstążką pojawił się przed wejściem do sklepu Lewiatan przy zbiegu Głogowskiej i Hetmańskiej. Zdaniem handlowców zapowiadane przez rząd PiS zmiany uderzą w małe sklepy, a pracę może stracić wielu pracowników.

Sklep całodobowy "Lewiatan" przy ul. Głogowskiej 115, przy skrzyżowaniu z Hetmańską to tak naprawdę sklep franczyzowy "Małgosia Sp. z o.o. sklep nr 3". Zapowiadana przez rząd PiS "ustawa o sieciach wielkopowierzchniowych" uderzy również w małe sklepy i polskie sieci franczyzowe.

Zgodnie z postanowieniami projektu podatek od sprzedaży detalicznej będzie podatkiem progresywnym ze stawką 0,7 proc. obciążającą przychód nieprzekraczający w danym miesiącu kwoty 300 mln złotych oraz stawką 1,3 proc. od nadwyżki przychodu ponad 300 mln złotych w tym miesiącu. Projekt przewiduje również stawkę – 1,9 proc. od przychodów ze sprzedaży detalicznej prowadzonej w soboty, niedziele i inne dni ustawowe wolne od pracy. Kwota wolna od opodatkowania to 1,5 mln zł netto miesięcznie. Podatkami mają być objęte wszystkie sieci handlowe, również małe sklepy sieciowe i franczyzowe.

Zdaniem przedsiębiorców z Polskiej Sieci Handlowej "Lewiatan" zmiany spowodują zamknięcie wielu sklepów i zwolnienie części pracowników, a także podniesienie cen produktów po odejściu z sieci, a tym samym utratą promocji.


Komentarze (3)

21-02-2016 09:51:22
Negatyw
Macie swój PIS...
17-02-2016 22:13:36
......
Bynajmniej=/= przynajmniej
17-02-2016 14:34:01
morlock do tawariszczi stradaniarzy
Bynajmniej nie zamierzam pouczać kupujących i sprzedających na Łazarku ale ta handlowa mafia już przegina. Jeśli sklepy (te przedmiotowe, znaczy nasze,małe ) mogą mieć takie same ceny lub niższe, jak na Waszych straganach to pocaujta w doopę wójta. Od lat wiadomo że na Łazarku rządzi ten który nie boi się zwarć w sieci elektrzycznej ale chętnie rozmawia z byłymi ubolami niższego szczebla. Co nie, Kiczkundlu spod Skierniewic? W POznaniu potrzbna jest czystka, totalna. Ale to moje zdanie, subiektywne.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024
►więcej: www.34dni.lazarz.pl

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

19

cze

17:00
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki 17
1. sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: