Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Torowisko na Grunwaldzkiej ma zostać wydzielone. Na skrzyżowaniu ze Śniadeckich będą światła - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Torowisko na Grunwaldzkiej ma zostać wydzielone. Na skrzyżowaniu ze Śniadeckich będą światła
17-02-2016 01:18   Janusz Ludwiczak
Powraca temat wydzielenia torowiska tramwajowego pomiędzy Matejki a Roosevelta. Tym razem koncepcja zakłada również zmianę pierwszeństwa na skrzyżowaniu ulic Bukowska/Zeylanda/Grunwaldzka oraz utworzenie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Śniadeckich, na którym dochodzi do wielu wypadków.

Zmiana miałaby polegać na wydzieleniu torowiska tramwajowego, po którym mogłyby poruszać się również regularne linie autobusowe (aktualnie nocne). Dzięki takiemu podejściu, zwiększona zostałaby atrakcyjność komunikacji zbiorowej, która bezkolizyjnie mogłaby przejechać tym odcinkiem drogi. Zmiana ta wiązałaby się również z koniecznością zmiany pierwszeństwa ruchu na skrzyżowaniu Bukowska-Zeylanda, tak aby zjeżdżające tam z Roosevelta pojazdy nie blokowały przejazdu w kierunku ulicy Grunwaldzkiej – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

ZDM przeprowadził już w 2013 r. konsultacje na temat wydzielenia torowiska w ciągu ul. Grunwaldzkiej. Temat powraca, gdyż dobiega końca przebudowa Ronda Kaponiera.

Dwa lata temu ZDM poprosił nas o opinię w sprawie organizacji ruchu na ulicy Grunwaldzkiej w sprawie wydzielenia torowiska tramwajowego. Postulowaliśmy o przeznaczenie jednego pasa ruchu na ul. Grunwaldzkiej w kierunku Ronda Jeziorańskiego na lewoskręt w ulicę Śniadeckich. Zmiany będą możliwe jednak dopiero po zakończeniu przebudowy Ronda Kaponiera – powiedziała Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

Nowy projekt zakłada również powstanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Śniadeckich, o co wnioskowała nawet sama policja. W miejscu tym dochodzi do wielu wypadków, niekiedy tragicznych.

ZDM czeka na opinie, uwagi i spostrzeżenia w sprawie wydzielenia torowiska na ul. Grunwaldzkiej do poniedziałku, 22 lutego włącznie poprzez formularz zamieszczony na stronie internetowej www.zdm.poznan.pl. Projekt skorelowany jest z koncepcją wytyczenia drogi rowerowej w ciągu ulicy Grunwaldzkiej.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

18:00
Przystanek Pireus ul. Głogowska 35
"Okno na świat" - Turcja
- informacje na temat tradycyjnej tureckiej muzyki i innych form sztuki
wstęp wolny

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: