Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozkopali dopiero co wyremontowany chodnik - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rozkopali dopiero co wyremontowany chodnik
16-02-2016 07:53   Janusz Ludwiczak
W ubiegłym roku wyremontowany został chodnik na ul. Kasprzaka, pomiędzy Sczanieckiej a Morawskiego. W poniedziałek nowe kostki pozbrukowe zostały rozebrane ze względu na budowę przyłącza energetycznego.

Pod koniec 2014 roku przeprowadzono remont chodnika po wschodniej stronie ulicy Kasprzaka, na odcinku od Hetmańskiej do Niegolewskich. Inwestycja kosztowała w sumie 256 846,35 złotych i została sfinansowana ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz.

Z kolei we wrześniu ubiegłego roku po remoncie części chodnika na ul. Kasprzaka pozostawiono nie uzupełnioną nawierzchnię o szerokości ok. pół metra, zarzuconą piaskiem. Po naszej publikacji inwestor budujący osiedle mieszkaniowe w dawnej fabryce rowerów rozpoczął remont chodnika aż do skrzyżowania z ul. Sczanieckiej.

Okazuje się, że nowy chodnik został rozkopany.

W dniach od 15 do 25 lutego, w związku budową przyłącza energetycznego do budynków przy ul. Kasprzaka 13 nastąpi częściowe wygrodzenie chodnika wzdłuż ul. Kasprzaka od ul. Morawskiego w stronę ul. Szczanieckiej. Prace będą obywały się najpierw po zachodniej, a następnie po wschodniej stronie ulicy. Nie przewiduje się utrudnień w ruchu pojazdów – informuje Miejski Inżynier Ruchu.

Szkoda, że inwestor nowego osiedla mieszkaniowego na terenie dawnej fabryki rowerów Inventia (na którym znajduje się również dyskont sieci Netto) nie pomyślał wcześniej o doprowadzeniu przyłącza energetycznego, przed remontem chodnika. Pytanie, czy kostki brukowe na Kasprzaka zostaną dobrze ułożone po zakończeniu prac.


Komentarze (8)

16-02-2016 21:58:43
Tomek
Za przyłącze odpowiada Enea, a nie Inwestor i to do nich należy się zgłosić. Procedury formalne potrafią trwać u nich rok i dłużej.
16-02-2016 19:58:41
Babsko
No szkoda, że inwestor nie przewidział, ale chyba nie myślicie, że inwestor w ogóle nie pomyślał o przyłączu energetycznym i w żadnym lokalu nie ma prądu? Nie wszystko da się przewidzieć. Może jakiś właściciel/najemca lokalu użytkowego na parterze ma taki pomysł na biznes, że nikt na to wcześniej nie wpadł i nie widział potrzeby wykonywania dodatkowego przyłącza? Nie wiecie o co chodzi, nie znacie szczegółów (ja też nie znam) a już wyrok wydaliście. Naprawdę dziwny z nas naród...
16-02-2016 15:31:43
M.
@M. Łazarz Problem nie polega wyłącznie na tym kto finansuje prace. Raz rozkopany chodnik, nawet potem bardzo starannie ułożony, będzie się rozchodził, zapadał, itp. W zasadzie, żeby chodnik wyglądał jak przed ingerencją pracowników, należałoby go w całości przełożyć...
16-02-2016 15:21:39
Hania
Czyli glupota zaakceptowana bo ich pieniadze. Nowi lokatorzy zaplaca w cenie za mieszkanie czy w oplatach mieszkaniowych a Netto w cenie dzierzawy a my w cenie towarow.
16-02-2016 13:27:45
M.Łazarz
Inwestor nowego osiedla mieszkaniowego poprzedni remont chodnika ( zgodnie z zapisami uzgodnionymi z ZDM ) i obecny wykonuje z własnych środków .
16-02-2016 12:52:03
Hania
Brak myslenia to jest to czego brakuje osobom odpowiedzialnym/planujacym. Widze to na kazdym kroku w Polsce, zupelnie jakby brakowalo klepki w glowie. Tak jak morlock pisal o stacji rowerowej, ktora ma byc zainstalowana na Rynku Lazarskim a jeszcze nie ma remontu targowiska.
16-02-2016 11:55:42
Negatyw
Grupa Szwindelkant...
16-02-2016 09:59:55
Człowiek z Łazarza
Ewidentnie śmierdzi korupcją taki proceder albo po porostu głupotą
Aktualności
Niezapominajka
30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

22

lut

do 25-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi meblowe
"Home Decor" - targi wnętrz

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: