Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nowe inwestycje przy Konopnickiej, Chełmońskiego i Limanowskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nowe inwestycje przy Konopnickiej, Chełmońskiego i Limanowskiego
26-01-2016 08:22   Janusz Ludwiczak
Przy zbiegu ulic Konopnickiej i Matejki powstaje trzykondygnacyjny budynek usługowo-biurowy. Z kolei przy ul. Limanowskiego 15 przebudowano kamienicę, w której najprawdopodobniej powstanie hotel. Inwestycja prowadzona jest również przy ul. Chełmońskiego 20, gdzie mieściła się stacja pogotowia ratunkowego.

Przy ul. Konopnickiej 1 (róg Matejki) trwa budowa trzykondygnacyjnego budynku usługowo-biurowego. Inwestorem jest osoba prywatna, a wykonawcą spółka Trico. Powstanie tutaj kancelaria radcy prawnego.

W tej samej części Łazarza spółka Peloni rozpoczęła inwestycje w budynku przy ul. Chełmońskiego 20, w którym mieściła się niegdyś stacja pogotowia ratunkowego. W ramach inwestycji przywrócona zostanie w tym budynku funkcja mieszkaniowa. Inwestor otrzymał pozwolenie na remont budynku, dachu i wymianę stropów.

Z kolei przy ul. Limanowskiego 15 dobiega końca rozbudowa, nadbudowa i przebudowana budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz ze zmianą sposobu użytkowania piwnicy na lokal usługowy. Najprawdopodobniej powstanie tutaj hotel, a na parterze znajdzie się restauracja.

Niestety nie udało nam się uzyskać od inwestorów więcej informacji na temat realizowanych projektów.


R E K L A M A

Komentarze (8)

28-01-2016 08:53:30
morlock
@Hania. Nie koniecznie ponieważ: W dancingowych salach gdzie kiedyś szalał tłok Tańczyła jedna para, on był Arab, ona blond Prosiłem o kieliszek, a kelner przyniósł dwa Pierwszy, by nie słyszeć, drugi, żeby spać Hotel Patria na godziny Jedna gwiazdka, cztery łzy Hotel Patria na godziny Mieszanka szkła i cyny, przy rynku w kocie łby ;-) Pozdrawiam !
27-01-2016 13:44:45
Hania
@morlocku drogi, no wlasnie jesli 4-5 miejsc parkingowych to bedzie piec.
27-01-2016 09:44:08
morlock
@Hania Na parking przeznaczono podwórko. Zamieszczone fotki są "stare" bo na tym brązowym gzymsie (?) nad witrynami od strony muru Św,Anny prócz adresu umieszczono napis "parking" ze strzałeczką kierującą na zaplecze budynku, Inna sprawa to ile tam zmieści się aut. 4 - 5 ? W sam raz dla personelu heh. Mnie mogą zatrudnić, zaoszczędzą jedno miejsce :-)
27-01-2016 09:02:05
Hania
Mam nadzieje, ze pomyslano o miejscach parkingowych, o osobnym parkingu bo ta ulica i tak jest zawalona samochodami a jesli dojdzie parkowanie przez gosci hotelu to bedzie juz totalnie nieprzejezdna. Juz w tej chwili wielokrotnie ciezko jest skrecic z Druzbackiej w Limanowskiego bo samochody parkuja na skrzyzowaniu, zawalaja narozniki wbrew przepisom i logice. Na Limanowskiego najduje sie sporo biur w starych kamienicach na odcinku od Matejki do Druzbackiej i to powoduje problemy parkingowe dla mieszkancow. Jeszcze jak dojdzie hotel to juz bedzie totalna klapa jesli nie maja osobnego parkingu dla gosci. UM nie powinno zezwalac na otwieranie hotelu jesli nie ma miejsca na osobny parking. Zobaczymy.
26-01-2016 10:14:27
Ostatni normalny
@klyf - szybciej piszesz niż myślisz :D
26-01-2016 10:07:01
morlock
Strasznie dużo sianna wtopiono w Limanowskiego 15. Myślę podobnie jak szanowni przedmówcy. A od siebie polecam pierwszy wers refrenu piosenki ś.p.Jacka Skubikowskiego pt. "Jedyny hotel w mieście". ;-)
26-01-2016 09:41:32
klyf
Na Limanowskiego 15 na dole restauracja, na pozostałych restauracjach hotel.
26-01-2016 09:04:53
hubi
Na Limanowskiego 15 prawdopodnie bedzie hotel
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: