Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Chodnik na Kasprzaka do poprawki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Chodnik na Kasprzaka do poprawki
29-12-2015 08:21   Janusz Ludwiczak
Wykonawca, który rok temu przeprowadził remont chodnika na ulicy Kasprzaka będzie musiał dokonać poprawek. W niektórych miejscach zapadły się kostki, w innych chodnik został porośnięty trawą.

Jesienią zeszłego roku przeprowadzono remont chodnika po wschodniej stronie ulicy Kasprzaka na odcinku od Hetmańskiej do Niegolewskich. Inwestycja kosztowała ponad ćwierć miliona złotych (dokładnie 256 846,35 zł). Wykonawca, Zakład Drogowo-Budowlany Kaszkowiak sp. j ze Skórzewa będzie musiał jednak dokonać poprawek przeprowadzonego przez siebie remontu.

Sypią się płytki, w niektórych miejscach chodnik porośnięty jest trawą. Remont nie został dobrze przeprowadzony, dlatego wykonawca w ramach gwarancji będzie musiał dokonać poprawek. Firma zapewniła nas, że nastąpi to do końca marca – powiedziała Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

Okazuje się, że to nie jedyne problemy z wykonawcą. We wrześniu 2014 r. okazało się, że firma budowlana ułożyła kostkę niezgodnie z projektem. Robotnicy nie uwzględnili miejsc na posadzenie nowych krzewów i drzew. Ponadto kostka chodnikowa została ułożona zbyt wysoko w stosunku do dróg wjazdowych na posesje. Wykonawca musiał dokonać poprawek na swój koszt.

Z kolei we wrześniu tego roku po remoncie części chodnika na ul. Kasprzaka pozostawiono nie uzupełnioną nawierzchnię o szerokości ok. pół metra, zarzuconą piaskiem. Po naszej publikacji inwestor budujący osiedle mieszkaniowe w dawnej fabryce rowerów rozpoczął remont chodnika aż do skrzyżowania z ul. Sczanieckiej.


Komentarze (6)

30-12-2015 07:21:47
wolf
Dobrze, że chodnik zostanie poprawiony, ale już od razu po zakończeniu prac widać było, że źle zostały przeprowadzone. Płytki się rozchodziły na boki, a trawa od razu też zaczęła wychodzić między kostkami. Przy zakończeniu prac zasiano trawę wzdłuż chodnika i szybko zaczęła sie rozrastać. Gdyby położono pod chodnik czarną włókninę to problemu z trawą by nie było.
29-12-2015 18:04:51
M.Ł.
Chodnik zgodnie z ustaleniami z wykonawcą będzie naprawiany wiosną.
29-12-2015 16:17:16
Negatyw
Niech żyje TANIOŚĆ...
29-12-2015 12:41:49
M.
Termin usunięcia niedoróbek troche nięszczęśliwy. Można zakładać optymistycznie, że zimy nie będzie, ale lepiej poczekać z naprawami do wiosny. Zmarznięty grunt nie sprzyja wszelkiego rodzaju robotom drogowym. A wracając do inwestora nowego budynku - przed Świętami rozrył część chodnika przy Kasprzaka (w kierunku Sczanieckiej).
29-12-2015 12:25:11
ML.azarz
Inwestor budujący osiedle mieszkaniowe w dawnej fabryce rowerów remont chodnika na ul,Kasprzaka do skrzyżowania z ul. Sczanieckiej miał obowiązek wykonać, to było zapisane w umowie.Remont rozpoczął po uzyskaniu wszystkich potrzebnych zgód m.in. zajęcia pasa drogowego.
29-12-2015 09:25:15
Ostatni normalny
Od samego początku było widać, że robotnicy maja olew na tę robotę. A to, że na Kasprzaka na miejsca parkingowe trzeba podjechać "5 metrów" pod krawężnik to już zwykła głupota.
Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: