Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Blisko 2 tysiące osób zasiadło do wspólnej Wigilii. Prezydent połamał się opłatkiem z arcybiskupem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Blisko 2 tysiące osób zasiadło do wspólnej Wigilii. Prezydent połamał się opłatkiem z arcybiskupem
25-12-2015 01:21   Janusz Ludwiczak
Już po raz szósty na poznańskich Targach odbyła się wigilia dla osób potrzebujących, samotnych i biednych, do której zasiadło ponad 1,7 tysiąca osób. Przy jednym stole wspólnie zasiedli również prezydent Jacek Jaśkowiak, arcybiskup Stanisław Gądecki i Przemysław Trawa, prezes MTP. Dla gości przygotowanych zostało 850 litrów barszczu, 600 kg karpia, prawie tona ziemniaków i 750 kg kapusty z grzybami.

Spotkanie wigilijne rozpoczęło się od wspólnej modlitwy i odczytania fragmentu ewangelii. Wspomniano również niedawno zmarłego ojca Jana Górę. Następnie głos zabrał prezydent Poznania.

Chciałbym podziękować Caritas, siostrom zakonnym, wolontariuszom i wszystkim, którzy pomagali w zorganizowaniu tej najważniejszej w Poznaniu wigilii. Cieszę się, że tego dnia możemy być tu wszyscy razem. Wigilia to szczególny dzień, w którym wszyscy powinniśmy myśleć o potrzebujących. Jednak jako miasto staramy się, by nie tylko raz w roku czuli, że jesteśmy z nimi, że są dla nas ważni. Stąd nasze działania w sprawie noclegowni dla bezdomnych – powiedział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Kiedy świętujemy Boże Narodzenie pamiętajmy, że Chrystus urodził się 2015 lat temu nie w pałacu, a w stajence. Życzę wszystkim spokojnych, radosnych świąt Bożego Narodzenia, by nikt nie czuł się samotny – dodał prezydent Jacek Jaśkowiak.

Prezydent Jacek Jaśkowiak wspólnie podzielił się opłatkiem z arcybiskupem Stanisławem Gądeckim.

Podnosi mnie na duchu fakt, że Poznań jest zdolny do zorganizowania wydarzenia, które jest największe w kraju w tej kategorii i dzięki któremu tego wyjątkowego dla chrześcijan dnia każdy może wspólnie z innymi zjeść świąteczny posiłek. Chrystus pojawił się na świcie jako małe dziecko, dlatego cieszę się, że jest wśród nas tyle dzieci. Dzięki temu jeszcze bardziej zbliżamy się do atmosfery tamtego dnia i istoty Bożego Narodzenia – zaznaczył arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański.

Odczytano również list życzeniami od prezydenta RP Andrzeja Dudy:
"Sercem i myślami jestem dziś z wami. Wielkie uznanie i wdzięczność dla poznańskiego Kościoła".

Organizacja tak dużej wigilii nie byłaby możliwa bez pomocy kilkuset wolontariuszy. Wystrój hali przygotowany został przez dzieci ze szkół podstawowych nr 46 i 51. Potrawy wydawały siostry zakonne oraz uczniowie z 4, 11, 12i 25 LO, Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1 oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Politechnicznych w Nowym Tomyślu. Kolędy zaśpiewał zespół "Kusza" wraz z orkiestrą.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (3)

26-12-2015 08:59:01
Hania
Wspaniala sprawa.
25-12-2015 12:49:26
poznaniak
o jak ladnie i LOXI z ul. Ściegiennego w Poznaniu po raz kolejny bierze udział. No tam gdzie też odbywają się zajęcia z j. japonskiego i innych azjatyckich kultur.
25-12-2015 09:28:25
Negatyw
Dobra inicjatywa. Ludzie,.którzy nie potrafią się odnaleźć w tym pędzącym świecie, powinni mieć wsparcie nie tylko przy okazji świąt...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

19

sie

do 20-08-2022
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni z występem artystycznym zespołu DuetWhiteNight i pokazem świetlnym
w godz. 20:00-2:00

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

21

sie

Park Wilsona Muszla Koncertowa
XVI Światowe Spotkania z Kulturą Romską

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: