Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Kasprzaka i Hetmańskiej pojawiły się "Przyjazne podwórka" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Kasprzaka i Hetmańskiej pojawiły się "Przyjazne podwórka"
22-12-2015 09:47   Janusz Ludwiczak
Trzy wspólnoty mieszkaniowe zgłosiły się do trzeciej edycji programu "Przyjazne podwórko", dzięki któremu poprawiła się estetyka nieruchomości poprzez stworzenie strefy wypoczynkowej, placu zabaw dla dzieci czy małej architektury. Każda ze wspólnot otrzymała 20 tysięcy złotych dofinansowania. "Przyjazne podwórka" pojawiły się przy ul. Chociszewskiego 33/33a, Hetmańskiej 35-43 oraz Kasprzaka 34a,b,c.

Program "Przyjazne podwórko" adresowany jest do wspólnot mieszkaniowych znajdujących się na obszarze Śródmieścia Poznania - Osiedli: Stare Miasto, Jeżyce, Wilda, Ostrów Tumski- Śródka-Zawady-Komandoria i Św. Łazarz. Wspólnoty mieszkaniowe mogą się też organizować dla realizacji wspólnego projektu - zagospodarowania terenu komunalnego przyległego do więcej niż jednej nieruchomości wspólnej, muszą jednak wówczas określić sposób swojej reprezentacji. Współfinansowanie nakładów na realizację projektu "Przyjazne Podwórko" może zostać przyznane w łącznej kwocie brutto nie wyższej niż 20.000 zł dla jednej wspólnoty mieszkaniowej. Kwota ta może zostać pomnożona przez liczbę wspólnot mieszkaniowych, które zorganizowały się na rzecz wspólnej realizacji przedsięwzięcia.

Celem programu jest polepszenie m.in. estetyki otoczenia budynków mieszkalnych wspólnot mieszkaniowych w strefie śródmiejskiej Poznania, ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia trwałych elementów infrastruktury: miejsc wypoczynku, placów zabaw dla dzieci i małej architektury.

Do tegorocznej edycji programu zgłosiły się trzy wspólnoty mieszkaniowe z Łazarza: przy ul. Chociszewskiego 33/33a, Hetmańskiej 35-43 oraz Kasprzaka 34a,b,c.

Na podwórku przy ul. Chociszewskiego 33 i 33a pojawiło się nowe ogrodzenie, chodnik oraz zieleń. Inwestycja kosztowała 21 076,20 zł, z czego miasto dofinansowało zadanie w kwocie 10 538,10 zł.

Planowane przedsięwzięcie wspólnoty mieszkaniowej Hetmańska 35-43 obejmowało obejmuje utwardzenie terenu, montaż ograniczników oraz wykonanie nasadzeń. Szacowany łączny koszt wynosi 54.859,63 zł, wnioskowana kwota dofinansowania przez Miasto: 20.000 zł.

Z kolei na podwórku przy zbiegu ulic Hetmańskiej i Kasprzaka utwardzono teren podwórka i wykonano nawierzchnię z kostki, a także nasadzono zieleń. Inwestycja kosztowała 66 357,72 zł, z czego 20 tys. zł dofinansował ZKZL.

W pierwszej edycji programu "Przyjazne podwórka", w 2013 roku z pomocy Miasta w utworzeniu zielonego, atrakcyjnego i przyjaznego dla mieszkańców otoczenia skorzystały dwie wspólnoty przy ul. Bukowskiej 13 oraz Palacza 8/10/12. Natomiast do zeszłorocznej edycji programu "Przyjazne podwórka" przystąpiły wspólnoty z ul. Głogowskiej 60, Grottgera 3/3a, Kossaka 4-6 oraz Parkowej 3a/5/7/9/11.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: