Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Rynku Łazarskim już świątecznie - można kupić żywe choinki, gwiazdorki i lampki ledowe - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Rynku Łazarskim już świątecznie - można kupić żywe choinki, gwiazdorki i lampki ledowe
16-12-2015 10:13   Janusz Ludwiczak
Za tydzień wigilia. Żywe choinki można kupić już na Rynku Łazarskim. Za małe drzewo w doniczce zapłacimy już 10 złotych, z kolei ponad 2-metrowy świerk kosztuje 150 złotych. Nie brakuje również ciętych świerków, jodły i gałązek jemioły. Kupcy będą sprzedawać choinki do wigilii włącznie. Na łazarskich targowisku możemy kupić również lampki, świąteczne kartki i gwiazdorki z czekolady.

Choinki na Rynku Łazarskim można kupić od poniedziałku. Za małe drzewko zapłacimy średnio 45 złotych. Są dostępne również choinki wysokie na ponad 4 metry.

Na razie zainteresowanie jest kiepskie. Ludzie zazwyczaj pytają o ceny. Jak w poprzednich latach metr świerku kosztuje 30 złotych. Mamy również dwumetrowe jodły w cenie 150 złotych. Ceny drzewek w doniczkach kształtują się od 35 do 60 złotych, choć mamy również malutkie drzewka za 10 złotych. Będziemy codziennie od 6 do 22, a w wigilię do 13 – powiedział Ryszard Nawrot z punktu sprzedaży choinek.

Na Skwerze im. Kazimierza Nowaka, tzw. "Lejku Łazarskim" kupimy również jemiołę, za pęczek zapłacimy średnio 5 złotych. Choinki, które na Rynku Łazarskim sprzedawane są od ponad 20 lat pochodzą z okolic Rogoźna.

Choinki można kupić również na drugim stoisku przy ul. Kącik. Tam jednak ceny są wyższe. Za świerk w doniczce zapłacimy 60 złotych, za jodłę od 100 do 130 złotych, a świerk srebrzysty 110 złotych za sztukę.

Na łazarskim targowisku można kupić również ozdoby na choinkę. Za komplet lampek ledowych zapłacimy 10 złotych za zestaw ze 100 lampek. Komplet bombek kosztuje 3 złote (za zestaw 6 dużych bombek lub 12 małych). Na straganach kupimy również foremki do wypieku ciasta w kształcie gwiazdora czy choinki w cenie 3 zł.

Rynek Łazarski nie byłby rynkiem, gdyby nie owoce i warzywa. Za kilogram jabłek zapłacimy od 1,68 do 2,5 zł/kg. Ceny buraków kształtują się średnio od 1,50 do 2,5 zł, a za kilogram pyr zapłacimy złotówkę. Nie brakuje również mandarynek w cenie od 4 do 6 zł/kg.

Są dostępne także pierniki w cenie od 4,50 do 9 złotych w zależności od wielkości, kalendarze adwentowe za 3 zł czy gwiazdorki z czekolady dostępne już od złotówki.

Sporo kupców będzie pracować na Rynku Łazarskim także w najbliższą tzw. niedzielę "złotą". W Wigilie zakupy na łazarskim targowisku będzie można zrobić gdzieś do godz. 13.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: