Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Okrągły budynek naprzeciwko Areny zostanie przebudowany - powstaną dwupoziome mieszkania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Okrągły budynek naprzeciwko Areny zostanie przebudowany - powstaną dwupoziome mieszkania
04-12-2015 08:41   Janusz Ludwiczak
Wybudowany pod koniec lat 90. przez Spółdzielnie Mieszkaniową Wielkopalanka okrągły budynek mieszkaniowy, znajdujący się przy zbiegu ulic Wojskowej i Wyspiańskiego zostanie powiększony o dwie dodatkowe kondygnacje. Inwestor planuje do końca przyszłego roku oddać 16 nowych mieszkań o powierzchni od 35 do 149 metrów kwadratowych, część lokali będzie dwupoziomowa. Na parterze lokalu znajdą się natomiast punkty usługowe.

W ramach inwestycji powstanie 16 nowych mieszkań o powierzchni od 35 do 149 m2. Część lokali będzie dwupoziomowa, z 27-metrowym tarasem wewnętrznym lub 79-metrowym balkonem zewnętrznym. Dodatkowo w projekcie przewidziano dwie kawalerki z antresolą o wysokości od 4 do 5 metrów.

Planujemy zmodernizować wraz z Wielkopolanką budynek poprzez odnowienie elewacji, budowę 2 kondygnacji mieszkaniowych (z obecnego jednego poziomu) oraz wybudowania hali podziemnej garażowej. Obecnie jesteśmy na etapie projektu wykonawczego. Planujemy ruszyć z budową z początkiem 2016 roku (część handlowa na parterze, poziom -1 parking, oraz 2 kondygnacji mieszkaniowe). Ceny mieszkań na chwilę obecną nie są określone - prawdopodobnie do końca tego roku będzie wiadomo jak się kształtują – objaśnia Bartosz Frąckowiak z Dator Investment.

W ramach inwestycji powstanie podziemna hala garażowa na 76 miejsc postojowych. Znajdzie się tam również 39 komórek lokatorskich. Natomiast na parterze budynku powstaną sklepy, punkty usługowe i biura o powierzchni użytkowej 1370 m2.

Zakończenie inwestycji planowane jest do końca przyszłego roku.


R E K L A M A

Komentarze (14)

29-02-2016 13:55:37
elbo
Na słupach przed budynkiem miał znajdować się dach okalający budynek i wejście do sklepów które tam miały powstać, całość miała być efektownie podświetlana. Artykuł nieco niedokładny. Obecnie istnieją dwa poziomy, -1 i -2 hali garażowej, które są niewykończone (brak nawierzchni, piasek zamiast podłogi). Poziom -1 miałby być przystosowany dla sklepów, zaś -2 dla mieszkań. Jednak jak już wiadomo, firma dokańczająca budynek nie ma tyle kasy i wykończą tylko jeden poziom (prawdopodobnie -2, bo tylko tam dojeżdżają windy.
07-12-2015 11:32:28
albańczyk
Mijałem je idąc do roboty nie licząc lat - rzeczywiście Morlock może już być bezrobotny, chodził gdzieś do roboty, ale już nie chodzi. Jeśli analizować poziom spiny, to pewnie miał coś wspólnego z policyjnymi terenami olimpii... chyba że analizując poziom nawiedzenia, może jakiś z protestanckich zborów w okolicy Przybyszewskiego?
07-12-2015 10:43:41
Ostatni normalny
@albańczyk i morlock: Nie drapcie się chłopaki, bo to pierwszy stopień do piekła i publicznego focha. A jak się będziecie tak szczypać po brzuszkach to Sz.P. Janusz was wyprosi - zatrzaśnie Wam drzwi i zgasi forumowe światło. I co Wy będziecie wtedy robić na tym bezrobociu:)?
06-12-2015 10:59:42
albańczyk
@morlock w formie : ) Rozkminia każde słowo z postów które go bolą. Nie ma to jak wczucie się w forumek. Ale najlepsze jest, co pokutuje w nas wszystkich, przekonanie, że dom rodzinny na Limana, czy Kolejowej czyni nas wyższym typem człowieka on kogoś z Wągrowca. Nawet Ty, lokalny inteligencie Morlocku widzę zniżasz się do takich argumentów.
05-12-2015 17:21:10
imigrant ze słoikiem pod pachą
pod tym adresem miał być ponoć sklep tej sieci, której placówka jest naprzeciwko klubu Eskulap... lata mijają-a słupy i niewykończone lokale jak stoją tak stoją... Ciekawe, co z ludźmi, którzy wpłacali pieniądze na mieszkania, które Wielkopolanka miała wtedy wybudować-przypominam, że w planach miało powstać osiedle do ulicy Grunwaldzkiej... Stare dzieje... stare zwyczaje... te same trafione ogłoszenia na starych słupach... ;-)
05-12-2015 15:56:30
morlock
@albańczyk Ps. Wszystko wskazuje na to CZYM jesteś świadczy ostatni Twój post. Do dobrego tonu nie należy tykanie typu "kochanego Januszka" nawet jeśli to rodzony brat. Kindersztuba to dla Ciebie coś niepojętego. Współczuję indoktrynacji. Może zrozumiesz, z czasem, jak dorośniesz, może. Pozdrawiam i życzę szczęścia w ogarnianiu Poznania i innych miast z tramwajami.
05-12-2015 12:04:49
morlock
@albańczyk I tu mnie masz.Choć gdybyś nie zaczepiał to bym nie odszczekał. Nie wiem co Ci zrobiłem że skowyczysz na "naszym", jak się wyraziłeś portalu POd różnymi nickami. Ps.Od kiedy jesteś Poznaniakiem można wiedzieć? Od roku? Noblesse oblige. Mogłem napisać że te konstrukcje to Słupy Heraklesa dzielące Śródmiejski Łazarz od Oceanu Jerzyckiego ale czy byś to ogarnął?
04-12-2015 21:27:20
albańczyk
@ PanP - oho, Pan ubiegł morlocka w odpowiedzi. Dziękuję za wyjaśnienia. Pozdrawiam Przyjacielu
04-12-2015 21:26:23
albańczyk
@morlock He he : ) Jeżeli nerwy Ci siadają przez wpisy na naszym lokalnym portalu to dobrze świadczy to o nim. Wzbudza emocje i tak ma być! Nie obrażaj się, do naszego kochanego Januszka Cię nie zgłoszę. Mam nadzieję że Ci żyłka nie pęknie przez moje wpisy, za dużo medialnych tragedii by było jak na ostatni czas w naszym mieście. Ale z tymi słupami mógłbyś zagłębić się w temat, to full ciekawa sprawa.
04-12-2015 21:25:51
swojak
Budynek był projektowany tak, że parter maił stanowić market Piotr i Paweł. Słupy miały byc zadaszeniem nad wejściem. Właściciele PiP starali sie w jakiś dziwny sposób przejąc spółdzielnie wielkopolanka jednak ta cudem się obroniła. Market nie powstał w tym miejscu a PiPdogadał się z Akademią Medyczną i pobudował się na jej gruncie na Marcelińskiej. Tak było droga młodzieży:)
04-12-2015 16:39:29
PanP
Tam miał być taras dla mieszkańców jednak inwestor zbankrutował i nie zdążył wybudować
04-12-2015 13:35:06
morlock
@albańczyk Wiem tylko że te słupy zaistniały i są. Mijałem je idąc do roboty nie licząc lat. Zapytaj może Grobelnego albo rodziców? Ps. wygranych numerów lotto też Ci nie podam. Ps2. Jeśli Ci przeszkadzam to zgłoś mnie na bana. Wreszcie odetchnę od... to se dopisz. Sorry nerwy mi siadają bucu.
04-12-2015 09:28:04
xxx
Nareszcie. Bo cały czas zastanawia mnie co ma/ miało być w miejscu gdzie stoją te słupy przed budynkiem.
04-12-2015 09:20:03
albańczyk
Zawsze zastanawiały mnie te betonowe słupy przed tym budynkiem. Pamiętam, że jak go budowano to w pewnym momencie na szczycie słupów połączono je wszystkie deskami.... a po kilku dniach je zdjęto. Cóż to ma znaczyć. Morlock może ty wiesz forumowy mądralo?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: