Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pływalnia w Parku Kasprowicza zostanie kompleksowo wyremontowana - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pływalnia w Parku Kasprowicza zostanie kompleksowo wyremontowana
17-11-2015 10:42   Janusz Ludwiczak
6,4 milionów złotych w ciągu trzech lat, z czego ponad milion złotych w przyszłym roku chce przeznaczyć miasto na kompleksowy remont pływalni letniej w Parku Kasprowicza. W ramach przyszłorocznego budżetu ma zostać przeprowadzano dalsza modernizacja hali Arena, a także termomodernizacja Palmiarni.

W poniedziałek prezydent Jacek Jaśkowiak wspólnie ze swoimi zastępcami przedstawił projekt budżetu na 2016 rok. Jednym z zadań jest modernizacja kąpieliska w Parku Kasprowicza. W latach 2016 - 2018 na to zadanie miasto chce przeznaczyć w sumie 6,4 mln zł, z czego w przyszłym roku remont miałby kosztować 1 050 000 złotych.

Obiekt w Parku Kasprowicza wymaga kompleksowego remontu. W przyszłym roku ruszą pierwsze prace. Chcemy przeprowadzić modernizacje niecek basenowych – powiedział Arkadiusz Stasica, zastępca prezydenta Poznania.

Remont pływalni w Parku Kasprowicza jest niezbędny. Dwa lata temu kąpielisko przy Arenie zostało całkowicie zamknięte, a to ze względu na przeciekające dno w brodziku i średnim basenie, korzenie drzew niszczące nieckę dużego basenu i wysłużoną aparaturę do flirtowania i uzdatniania wody. Po raporcie przygotowanym przez nadzór budowlany wiosną 2013 roku POSiR postanowił zamknąć baseny.

Rok później znalazły się środki na remont kąpieliska. W ramach inwestycji, która kosztowała 364 655 złotych przeprowadzono remont chlorowni, niecki brodzika dla dzieci wraz z hydroizolacją basenu, remont placu przy brodziku dla dzieci, a także remont niecki średniego i dużego basenu. Zadanie obejmowało również modernizację zewnętrznych pryszniców przy basenach kąpielowych, wymianę rur, remont cząstkowy chodników z płyt betonowych. Wymienione zostały także drewniane siedziska i toalety. 12 osób przez miesiąc robiło wszystko, by prace zakończyły się przed wakacjami. W ubiegłym roku baseny przy Arenie odwiedziło 17 420 miłośników kąpieli wodnych i słonecznych. W tym roku z kompleksu skorzystało blisko 15 tysięcy osób. W upalne dni, kiedy temperatura przekroczyła 35°C z obiektu korzystało ponad tysiąc osób. W jeden upalny sierpniowy weekend z kąpieliska przy Arenie skorzystało nawet 2 600 osób.

W sierpniu dwukrotnie w dużym basenie pojawiła się brudna woda. Najpierw trzy tygodnie temu zamiast przezroczystej woda w basenie była zielona, a dno było klejące, o czym informowaliśmy 13 sierpnia. Dzierżawca obiektu postanowił wymienić wodę i oczyścić dno basenu. Podobna sytuacja miała miejsce w ubiegłym roku. Pod koniec lipca 2014 r. woda w dużym basenie zamiast przezroczysta również była zielona. Na dnie basenu tworzyły się osady i odpadała farba. Z kolei kilka dni temu woda w dużym basenie znów była brudna, o czym więcej pisaliśmy 27 sierpnia. POSiR chce poszukać nowego dzierżawcy obiektu.

Remont pływalni to nie jedyne miejskie inwestycje jakie mają zostać zrealizowane w przyszłym roku. Władze miasta zaplanowały 5 294 650 zł na modernizację hali Arena.

Trwają dyskusje w jakim zakresie Arenę zmodernizować. Szacujemy, że na tą inwestycję należy wydać ok. 40 mln zł. W najbliższym czasie Poznania nie będzie stać na wybudowanie zupełnie nowej hali widowiskowo-sportowej. Hala Arena objęta jest ochroną konserwatorską musimy myśleć o tym, żeby na poprawie jej wizerunku stanu technicznego się skupić – wyjaśnia wiceprezydent Arkadiusz Stasica.

W ramach przyszłorocznego budżetu miasta zaplanowano również modernizację pawilonów Palmiarni w kwocie 400 tys. zł (przygotowanie projektu), prace modernizacyjne w Parku Wilsona (350 tys. zł) oraz zakup nowych roślin i sprzętu wyposażenia Palmiarni (200 tys. zł). Jedną z inwestycji, którą zapisano w projekcie budżtu ma być również rozpoczęcie przygotowań "projektu związanego z budową zbiornika akwarystycznego z akrylowym przejściem tunelowym" (na przygotowanie projektu przeznaczono 100 tys. zł).

Ponadto w przyszłym roku 800 tysięcy złotych będzie kosztować adaptacja pomieszczeń na potrzeby nowej siedziby Straży Miejskiej, która znajdzie się przy ul. Głogowskiej 26. Rozpocznie się również przebudowa budynku dawnego kina Olimpia, w którym znajdzie się siedziba m.in. Teatru Strefa Ciszy i Sceny Roboczej. Inwestycja ma kosztować ok. 12 mln zł. W przyszłorocznym budżecie zabezpieczone zostanie 3 mln zł na przebudowę ulicy Kolejowej.

O ostatecznym kształcie przyszłorocznego budżetu zdecyduje teraz Rada Miasta Poznania. Na wtorkowej sesji zaplanowano I czytanie budżetu.


R E K L A M A

Komentarze (7)

17-11-2015 16:21:56
Negatyw
Nie rozumiem, jaki jest sens "POszukiwania" dziury w całym. Cieszmy się tym, że relikty PRL będą żyć dalej. Mi kojarzą się bardzo pozytywnie :-)
17-11-2015 15:16:56
REDAKCJA
Wkradła się literówka. Chodziło oczywiście o zbiornik. Takie zadanie: "projekt związany z budową zbiornika akwarystycznego z akrylowym przejściem tunelowym" zapisano w budżecie. Dziękuje za czujność. Poprawione. Pozdrawiam.
17-11-2015 15:12:27
morlock
Co tak nam słodzą? Nagle na wszystko znajduje się sianko. Akcja uszczelniania przynosi efekty? Łe-e, chyba za wcześnie. Zwyczajny strach kanciarzy i PObratymców? PrawdoPOdobniejsze. Jak przyPOmnę nowej władzy kibel na Rynku za 880 tysi to nazwiecie mnie donosicielem? Jak mnie trujecie paląc w piecach formaldehydy, smołę i resztę tablicy Mendelejewa to nazwiecie mnie oszołomem. O tempora o mores ( a mogłem napisać "k**wa jasna" i wszyscy wiedzą co sądzę o wynajmujących lokale w kamienicach)..
17-11-2015 14:57:48
Tomek
Piękne wiadomości. Może wreszcie Arena odzyska swój blask. Panie Januszu, co to jest "zbiorek akwarystyczny z akrylowym przejściem tunelowym"? I gdzie miałoby to stanąć?
17-11-2015 13:47:57
MO
Bardzo dobrze, ze będzie wyremontowany prosimy o dach nad basenem, żeby można było pływać przy gorszej pogodzie. Prosimy o zamontowanie trampolin do skoków na główkę.
17-11-2015 12:08:17
tonny
przydałoby się zadaszyć częściowo duży basen, tak by można z niego było korzystać od maja do końca września. Ale pan Chyliński nie widzi konieczności otwierania basenu po za szkolnymi wakacjami. Szkoda, bo w czerwcu są duże upały. Dobrze, że remont jest planowany, bo nie może z pływalnią stać się to co stało się z podobnym kompleksem na os. Piastowskim, który po prostu zasypano.
17-11-2015 10:57:00
Ania
Dobrze byłoby, gdyby ten basen był zakryty jakimś namiotem, by można było w nim pływać również w deszczowe dni. Przydałby się również remont zjeżdżalni. A przede wszystkim należy zmienić zarządcę - administratora. Skandalem jest tak brudna woda w dużym basenie nie po raz pierwszy. Wątpię, by woda w basenach była filtrowana i wymieniana.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: