Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zazieleniło się na Łazarzu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zazieleniło się na Łazarzu
04-11-2015 01:18   Janusz Ludwiczak
Dobiegły końca prace związane z rekultywacją zieleni na Łazarzu. Na ulicy Kasprzaka nasadzono m.in. klony, a na Hetmańskiej posadzono irgę błyszczącą.

Pod koniec września wycięto stare krzewy po zachodniej stronie ulicy Kasprzaka, na odcinku pomiędzy Chociszewskiego a Hetmańską. Posadzono jednak tylko część krzewów, gdyż prace prowadzone były w dwóch etapach. Na ulicy Kasprzaka posadzono tawułę japońską i cis pospolity. Dodatkowo na ulicy Kasprzaka, za skrzyżowaniem z Chociszewskiego rozebrano część chodnika. W jego miejscu wysypano ziemię i posadzono nowe krzewy. Natomiast przed skrzyżowaniem z ul. Hetmańską posadzono dwa drzewa - klony polne.

Zazielenianie ulicy Kasprzaka jest kontynuacją dalszej rekultywacji zieleni. W lipcu po stronie wschodniej nasadzone zostały tawuły japońskie, a przy posesjach nasadzono cisy. Rekultywacja zieleni na ulicy Kasprzaka kosztowała 40 tys. zł. W tym roku inwestycja została sfinansowana ze środków Zarządu Dróg Miejskich oraz Rady Osiedla Św.. Łazarz (w kwocie 14 tys. zł).

Z kolei po północnej stronie ulicy Hetmańskiej, pomiędzy Lodową a Głogowską w miejscu zniszczonych trawników i pustych skwerów pojawiły się m.in. krzewy z gatunku Irga błyszcząca.

Irga błyszcząca jest to roślina mało wymagająca i odporna na mrozy. Pochodzi z Azji środkowej, występuje także w rejonie jeziora Bajkał. W Polsce rośnie często jako zdziczała.

Jeszcze w tym roku nowa zieleń pojawi się również na ulicy Stablewskiego na wysokości przychodni lekarskiej.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: