Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Za dwa lata Targi sprzedadzą parking przy Matejki. Powstanie tam osiedle mieszkaniowe - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Za dwa lata Targi sprzedadzą parking przy Matejki. Powstanie tam osiedle mieszkaniowe
07-10-2015 02:06   Janusz Ludwiczak
W 2017 roku Międzynarodowe Targi Poznańskie zamierzają sprzedać nieruchomość przy zbiegu ulic Matejki, Grunwaldzkiej i Ułańskiej, na której mieści się parking. Na tym terenie ma powstać osiedle mieszkaniowe. Z kolei nad pawilonami 1, 2 i 15 ma powstać wielopoziomowy parking naziemny.

W poniedziałek Minister Skarbu Państwu przekazał 60 procent swoich udziałów spółki Międzynarodowe Targi Poznańskie Miastu Poznań. Tym samym komunalizacja MTP stała się faktem.

Targi zamierzają dalej realizować swoje plany inwestycyjne. W pawilonie 102, znajdującym się przy ul. Głogowskiej 26 ma znaleźć się komenda Straży Miejskiej i referat dla Grunwaldu. Z kolei za dwa lata MTP zamierzają sprzedać nieruchomość przy zbiegu ulic Matejki, Grunwaldzkiej i Ułańskiej, na której mieści się parking.

Parking przy ul. Matejki jest przeznaczony do zbycia. Nieruchomość chcielibyśmy sprzedać w roku 2017. Na naszym terenie wybudujemy wielopoziomowy parking, ale dopiero wówczas, gdy sprzedamy parking w obrębie ulic Matejki, Grunwaldzka, Ułańska – zapowiedział Przemysław Trawa, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Targi planują również w pawilonie nr 15, w którym znajduje się centrum kongresowe i Sala Ziemi stworzyć restauracje i kawiarnie z tarasem widokowym. Ostatnim planem inwestycyjnym MTP jest wyburzenie obecnego Centrum Targowego i wybudowanie nowego biurowca, który będzie gmachem administracyjnym.


Komentarze (6)

07-10-2015 21:31:32
Tomek
A gdzie goście będą parkować w okresie pomiędzy sprzedażą gruntu, a wybudowaniem nowego parkingu? Czy Targi nie postąpią tradycyjnym polskim sposobem, czyli małą wy.. polegającą na obietnicy budowy, po czym po otrzymaniu przelewu zmienią zdanie?
07-10-2015 17:22:05
M.
Tak się składa, że MTP planowały sprzedaż tego gruntu już kilka lat temu. Żeby zrekompensować utratę miejsc parkingowych ma powstać parking w miejscu, gdzie do niedawna był McDonalds.
07-10-2015 16:33:36
Negatyw
@ Łazarzanna: Jak choć 50% mieszkań, będzie służyć studenckim słoikom pod wynajem - sąsiedzi szybko zmienią zdanie! Będą całonocne imprezy i butelki na każdym kroku.
07-10-2015 15:14:25
Łazarzanna
Fajnie :) Jestem za myślą postępową i lepszym zagospodarowaniem miejsc pod parkingi w mieście (np. wielopoziomowe parkingi podziemne). Osiedle mieszkaniowe w tym miejscu zamiast parkingu - jak dla mnie w porządku, mam tylko nadzieję, że nie będzie to hermetyczne osiedle oderwane od klimatu okolicy
07-10-2015 15:12:53
as
Dostali Targi to teraz je po kolei fragmentami beda wyprzedawac, juz slyszalem ze beda demolowac pawilony 1 i 2 i pewnie tez jakiemus developerowi sprzedadza
07-10-2015 14:12:17
morlock
Jeśli pamiętam to był parking dla autokarów. Co na to miasto, właściciel? Groberalizm wraca.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: