Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozpoczęła się renowacja fresków w kościele Św. Anny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rozpoczęła się renowacja fresków w kościele Św. Anny
05-10-2015 08:21   Janusz Ludwiczak
Trwają prace związane z renowacją fresków poznańskiego malarza Wacława Taranczewskiego, które znajdują się w prezbiterium kościoła Św. Anny.

Równo rok temu ks. Marek Balcer rozważał zamalowanie malowideł w prezbiterium kościoła Św. Anny tłumacząc się złym stanem fresków i brakiem funduszy na przeprowadzenie renowacji. Proboszcz świątyni twierdził, że parafii nie stać na odrestaurowanie malowideł. Oburzenia nie kryła Miejska Konserwator Zabytków. Więcej o sprawie pisaliśmy w artykule: Proboszcz kościoła Św. Anny rozważa zamalowanie fresków Wacława Taranczewskiego.

W końcu udało się przeprowadzić renowację fresków.

Trwają prace związane z renowacją fresków w prezbiterium, a także niestety w wyniku próby podklejenia posadzki w prezbiterium okazało się, że wszystkie płytki są odklejone od podłoża i chcąc je ponownie przykleić usuwany klej przylegający do nich powoduje, ze większość z nich się łamie. Podjęliśmy więc decyzję, ze w ich miejsce położymy takie same, ale nowe marmurowe płytki, które zamówiliśmy we Włoszech. Ten niespodziewany i nie przewidziany koszt inwestycji to 20.000 złotych – informował w ubiegłym tygodniu ks. Marek Balcer, proboszcz Parafii Św. Anny.


Komentarze (1)

06-10-2015 12:29:43
morlock
To renowacja renowacji, bo tam gdzie poprzednicy zaczęli i skończyli stoi rusztowanie i stoi i stoi i stoi i kurcze stoi i ktoś tam za parawanem grzebie już czwarty tydzień. Właśnie przy tym fragmencie fresku który już był restaurowany, który jest restaurowany obecnie. Foty przekłamują. A fe! Parafianie i bywalcy zrozumieją.
Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: