Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zespół Szkół Muzycznych na Głogowskiej do 2019 roku. Kuria:"Będziemy tam realizowali cele oświatowe" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zespół Szkół Muzycznych na Głogowskiej do 2019 roku. Kuria:"Będziemy tam realizowali cele oświatowe"
25-09-2015 08:21   Janusz Ludwiczak
W ubiegłym roku z budynku przy ul. Głogowskiej 92 musiało wyprowadzić się VIII LO, gdyż prawomocnym wyrokiem sądu obiekt odzyskała kuria. Archidiecezja jest również właścicielem sąsiedniego budynku, w którym mieści się obecnie Zespół Szkół Muzycznych. Placówka najpóźniej do 2019 roku wyprowadzi się z Głogowskiej. "Na pewno będziemy tam realizowali cele oświatowo-charytatywne" – zapowiada ks. Henryk Nowak, ekonom Archidiecezji Poznańskiej.

Przypomnijmy. W lipcu zeszłego roku "Ósemka" musiała opuścić budynek przy ul. Głogowskiej 92, gdyż stał się on własnością kurii. W 2007 roku nieruchomość prawomocnym wyrokiem odzyskała Archidiecezja Poznańska. Kuria domagała się od miasta 6 mln zł odszkodowania za korzystanie z pomieszczeń budynku przez okres czterech lat (2007-2011) oraz 600 tys. zł rocznego czynszu. Ostatecznie w połowie 2012 r. władze miasta i przedstawiciele kościoła podpisali umowę w sprawie dalszego korzystania przez VIII LO z budynku przy ul. Głogowskiej 92. Kuria otrzymała od miasta 4,5 miliona złotych zaległego czynszu za pięcioletnie użytkowanie budynku. Od prawomocnego wyroku w czerwcu 2012 r. do czasu wyprowadzki "Ósemki" w lipcu 2014 r. miasto płaciło kurii również comiesięczny czynsz w wysokości 53 tys. zł, czyli w sumie blisko 1,4 mln zł. Od 1 września w gmachu dawnego 8 LO mieści się Publiczne Gimnazjum Katolickie im. św. Stanisława Kostki i Liceum Ogólnokształcące Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców im. bł. Natalii Tułasiewicz.

Kuria stała się również prawomocnym właścicielem sąsiedniego budynku przy ul. Głogowskiej 90, w którym mieści się Zespół Szkół Muzycznych, podlegający pod Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wiadomo już, że szkoła ta przeniesie się na Wildę. Na terenie dawnego zespołu szkół samochodowych przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 125 powstanie nowy gmach Zespołu Szkół Muzycznych. W połowie kwietnia tego roku rozstrzygnięto konkurs na prace projektowe dotyczące opracowania koncepcji urbanistyczno-architektonicznej nowego budynku.

Umowę z Kurią mamy do 2019 roku. Chcemy się wcześniej przenieść na Wildę. Finalizujemy umowę z biurem architektonicznym Piw-Paw z Gdańska, które wygrało konkurs na projekt w sprawie dalszych etapów tworzenia dokumentacji nowego budynku. Po zakończeniu negocjacji spodziewam się bardziej precyzyjnego harmonogramu prac, w tym daty ukończenia budowy – wskazuje Wojciech Michalski, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych.

Kuria na razie nie ma planów co powstanie w gmachu przy Głogowskiej 90, gdy wyprowadzi się Zespół Szkół Muzycznych.

Kuria odzyskała budynek Zespołu Szkół Muzycznych. Mamy podpisaną umowę z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jak będzie trzeba możemy przedłużyć umowę. Na pewno będziemy tam realizowali cele oświatowo-charytatywne. Nie przewidujemy tam żadnego banku jak niektórzy nas oto posądzają. Zastanowimy się jeszcze nad tym co będzie w budynku, jest na to za wcześnie. Na pewno nie przewidujemy obiektu handlowego – przekonuje ks. Henryk Nowak, ekonom Archidiecezji Poznańskiej.

Wiz: biuro architektoniczne Piw-Paw
Zespół Szkół Muzycznych najpóźniej w 2019 roku przeniesie się na Wildę


Komentarze (4)

25-09-2015 15:10:44
Ósemkowicz
@kaśka: no coś ty, tam bedzie jeszcze katolickie przedszkole i katolicki żłobek, a na wyższych piętrach wyższa szkoła katolicka.
25-09-2015 11:22:44
gość
Pewnie będzie tam seminarium
25-09-2015 09:33:56
kaśka
jeszcze im mało... teraz co katolicką podstawówkę zrobią?
25-09-2015 09:14:43
x
Nienasyceni...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: