Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uczniowie ZSGL oddali hołd bohaterom - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uczniowie ZSGL oddali hołd bohaterom
22-09-2015 00:41   redakcja, Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych
W poniedziałek uczniowie Gimnazjum nr 33 i XXXIII LO wzięli udział w uroczystościach Dnia Hołdu i Pamięci Ofiarom Komunizmu.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich i miejskich z wiceprezydentem Poznania Arkadiuszem Stasicą a czele, radni miejscy, delegacje duchowieństwa, wojska, policji, straży pożarnej, służby więziennej, Instytutu Pamięci Narodowej i ZHP.

Głównymi uczestnikami byli przede wszystkim kombatanci z różnych organizacji środowiskowych oraz młodzież z Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych. Podczas uroczystości wystąpił chór szkolny oraz grupa uczniów Gimnazjum 33, którzy przedstawili montaż słowno – muzyczny poświęcony Żołnierzom Wyklętym.

Bardzo wzruszające słowa do młodzieży skierował Zenon Wechmann, prezes Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego Oddział Wielkopolska, współorganizator obchodów.

Następnie oficjalni goście oraz młodzież przeszli pod tablicę pamiątkową umieszczoną na gmachu Szpitala Św. Rodziny. W latach 1945 – 1947 znajdowało się tu komunistyczne więzienie, w którym zamordowano wielu wspaniałych Polaków. Złożone zostały wiązanki kwiatów i zapalono znicze.

Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych od 2011 roku wpisuje się w misję w szkoły "Z tradycją ku przyszłości", kultywując patriotyzm i pamięć o narodowych bohaterach.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

kwi

do 14-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

14

kwi

Poznań * Łazarz
16. Poznań Półmaraton

17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: