Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ruszyła kampania. Kandydatkę PiS wspierają łazarscy radni - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ruszyła kampania. Kandydatkę PiS wspierają łazarscy radni
14-09-2015 08:51   Janusz Ludwiczak
W ubiegłym tygodniu przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Niegolewskich pojawił się polowy stojak z plakatem radnej PiS Lidii Dudziak, która będzie ubiegać się o mandat posła w wyborach parlamentarnych. W kampanię zaangażowało się dwoje członków Rady Osiedla Św. Łazarz - Iwona Rajewicz-Szyba i Ryszard Balcerzak. Czy łazarscy radni powinni angażować się w działalność polityczną danej partii?

Jak już informowaliśmy pod koniec sierpnia miejska radna Lidia Dudziak wybrana z okręgu Ogrody-Jeżyce-Łazarz-Stary Grunwald w listopadowych wyborach samorządowych będzie kandydować w wyborach parlamentarnych z listy PiS.

W ubiegłym tygodniu przy jednej z drogerii, przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Niegolewskich pojawił się stojak, a na nim plakat radnej Lidii Dudziak z biało-czerwonymi balonikami. Kandydatka do Sejmu zbierała podpisy pod listą poparcia kandydatów na posłów zgłoszonej przez Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym nr 39 (miasto Poznań i powiat poznański).

Z tej okazji powstał nawet specjalny wierszyk:
Z tą listą sprawa będzie krótka:
wygra Lidia Danutka!!!
Plakaty i ulotki rozdamy,
że naszą Lidkę popieramy,
a jak już przyjdzie czas wielki,
odkorkujemy butelki,
bo kto ma zasiadać w ławie sejmowej,
jak nie tyłeczek naszej Dudziakowej??!!!
Dlatego niech każdy przychylny Lideczce
od jutra nosi ulotki w teczce
i zachęca wszystkich: młodych i starych,
aby nie porzucali wiary,
że od nowej sejmowej kadencji na jesieni
wszystko się w Warszawie zmieni!
Sejm i stolica wszystko zaczną od nowa,
bo od listopada napiera tam DUDZIAKOWA!!!

W kampanię zaangażowało się dwoje członków Rady Osiedla Św. Łazarz - Iwona Rajewicz-Szyba i Ryszard Balcerzak. Czy łazarscy radni powinni angażować się w działalność polityczną danej partii? Oczywiście nie jest to zabronione, ale czy jest etyczne? Do tej pory rady osiedli nie angażowały się w działalność polityczną i kandydujące do niej osoby były niezależne. Zapewne część radnych osiedlowych traktuje samorząd pomocniczy jako wstęp do dalszej polityki, raczej nie można więc określić już ich mianem społeczników.


Komentarze (6)

17-09-2015 17:36:00
JS
Haniu, jak widzisz nie dla wszystkich. Kariera uber alles! Wiadomo, że i tak do sejmu nie wejdzie, i wiadomo na kogo nie głosować w następnych wyborach samorządowych.
17-09-2015 16:40:13
Hania
Radni nie powinni mieszac sie do polityki skoro piastuja stanowisko radnego i redaktor ma racje to juz nie sa spolecznicy, oj nie. Powinno byc zabronione radnym mieszanie sie do polityki. Napewno NIE jest to etyczne. Jest to wykorzystywanie swojej pozycji dla innych celow niz praca dla Lazarza i jego mieszkancow. Cytuje z dokumentu: "Członkowie poszczególnych partii politycznych mają możliwość kandydowania do Rady Osiedla, ale w Radach Osiedli bardziej niż w jakichkolwiek innych organach, radny jest przedstawicielem mieszkańców danego osiedla, a NIE partii politycznej." !!!!! Dla mnie to jasne jak slonce.
17-09-2015 11:54:47
JS
@mieszkanka64, oj tam, przynajmniej nie tylko poznańskie osiołki będą miały zapewnioną rozrywkę ;)
17-09-2015 09:56:25
mieszkanka64
To będzie koniec świata jak radna Dudziak przejdzie i będzie reprezentować Poznań w SEJMIE.
15-09-2015 09:22:49
Tomek
Chory kraj. Za chwilę Tusk z Kaczyńskim będą decydować czy na Łazarku wyremontować chodnik...
14-09-2015 22:54:22
Kasia
Balcerzak i Rajewicz-Szyba są pieskami "Lidii Danutki" i PiS. W radzie mają takie same poglądy jak ich partia, nie są ani społecznikami a ni bezinteresowni. Liczy się tylko interes partii.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

lut

do 23-02-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
Targi wnętrz

21

lut

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

18:30
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
63. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: