Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Bawiąc się razem" otwarli integracyjny plac zabaw w Parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Bawiąc się razem" otwarli integracyjny plac zabaw w Parku Kasprowicza
14-09-2015 01:12   Janusz Ludwiczak
W sobotę Rada Osiedla Św. Łazarz zorganizowała piknik "Bawmy się razem", w ramach którego przygotowano wspólne zabawy integracyjne. Głównym punktem programu było otwarcie nowego placu zabaw w Parku Kasprowicza.

Podczas pikniku nie zabrakło baniek mydlanych, występów bębniarzy, animacji dla dzieci i upominków dla najmłodszych.

W związku z otwarciem integracyjnego placu zabaw przygotowaliśmy szereg atrakcji dla najmłodszych mieszkańców Łazarza. Animatorzy z Klubu Krąg prowadzą zabawy dla dzieci, zabawy z chustą klanza, gimnastykę na wesoło. Są kuglarze, żonglerka, malowanie twarzy, robienie zwierzątek z baloników. Wystąpią też bębniarze z Młodzieżowego Domu Kultury nr 3. Dla wszystkich przygotowaliśmy darmową lemoniadę i ciasta, każdy maluch otrzymał od nas drobne upominki – powiedziała Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

Jest to pierwszy plac zabaw w Poznaniu, z którego będą mogły korzystać dzieci niepełnosprawne. Zamontowana została huśtawka, z której będą mogły korzystać maluchy na wózkach inwalidzkich. Inwestycja kosztowała 107 339,89 złotych.


Komentarze (9)

23-09-2015 14:10:09
Maciek
@M.Łazarz Mam pytanie dotyczące np. zdjęcia nr 20 czy 22: po co są te naklejki z przekreślonym ludzikiem? Dla mnie sprawiają wrażenie,że osoby bez problemów ruchowych,mają nie korzystać z tej huśtawki.
14-09-2015 21:13:38
Monika
Dzieci z niepełnosprawnością ruchową mają niewiel możliwości, by aktywnie spędzać czas na placu zabaw. Huśtawki i bocianie gniazda to praktycznie jedyne sprzęty, z których mogą korzystać. Ponieważ te sprzęty - inne, nowe, niespotykane - są atrakcyjne także dla dzieci pełnosprawnych rada osiedla postanowiła, jak czytam, przy wspólnej zabawie pokazać na czym polega ich prawidłowe użytkowanie. Chodzi o wspólną zabawę i pewnego rodzaju "wyczucie" - udostępnianie sprzętu dzieciom niepełnosprawnym, gdy pojawią się na placu zabaw. Tylko tyle i aż tyle. Bardzo cenna inicjatywa.
14-09-2015 20:48:19
Roman Modrzyński
Na impreze przybyli podopieczni Domu pomocy Środowiskowej Kamyk,indywidualne osoby niepełnosprawne ,był Ziomek Poziomek z Wildy .Proszę zobaczyć na zdjęcia Pani Maria wyraźnie powiedziała o charakterze tego miejsca .
14-09-2015 16:12:46
REDAKCJA
@M.Łazarz: No niestety nie mogłem być na raz w dwóch miejscach. Po godz. 11 doszło do wypadku na skrzyżowaniu Potworowskiego i Kasprzaka. O godz. 12 nie było już dzieci niepełnosprawnych na huśtawce. Pozdrawiam.
14-09-2015 15:55:33
M.Łazarz
Szkoda że redaktor J.Ludwiczak nie zamieścił zdjęć wspólnej zabawy dzieci na wózkach z ich rówieśnikami. A na imprezę przybyło sporo dzieci na wózkach , dzieci z trudnościami w poruszaniu się i razem bawiły się z dziećmi sprawnymi ( chociaż nie lubię tego sformułowania ). Wspólnie bawiły się na tej "specjalnej" huśtawce .Po raz kolejny powtarzam że można z niej korzystać pod warunkiem że jest używana zgodnie z instrukcją i nie obciążana maksymalnie a tak bawiły się dzieci w sobotę. Proszę popatrzeć na FB tam zamieszczono 400 zdjęć z imprezy.Najważniejszy jest uśmiech dzieci i to że w sobotę przybyły z całego Poznania ( Piątkowo,Główna , Jeżyce ) i bawiły się Razem.Dziękuję dobrym duszkom które pomogły przy organizacji spotkania.
14-09-2015 15:36:44
M.
@Łazarzanko, a czy hipokryzją nie jest korzystanie z huśtawki, na której jest oznakowanie informujące, że jest przeznaczona WYŁĄCZNIE dla dzieci na wózkach? Przepraszam, ale to trochę tak jakby kierowcy mogli parkować na miejscach dla niepełnosprawnych, jeżeli akurat samochodu takiej osoby nie ma w pobliżu.
14-09-2015 14:54:27
Łazarzanka
To, że jest to huśtawka przystosowana dla dzieci niepełnosprawnych ( chodzi przede wszystkim o dzieci na wózkach inwalidzkich) nie znaczy,że zdrowe dzieci nie mogą z niej korzystać. Należy tylko uczulić rodziców i ich zdrowe dzieci, że jeżeli pojawi się osoba niesprawna należy BEZWZGLĘDNIE dać jej pierwszeństwo korzystania z zabawek. Nie ma w tym żadnej hipokryzji, jaki mówi Aga
14-09-2015 11:12:56
Aga
No właśnie. Hipokryzja. Na oficjalnej imprezie organizowanej przez radnych, imprezie niby integracyjnej, która powinna być również edukacyjna dla dzieci zdrowych, pozwala się oficjalnie na korzystanie z huśtawki w sposób niedozwolony. Żenada. Nie wiem czy jeszcze mamy dzieci na wózkach będą miały tyle "odwagi" i chęci, żeby przyjeżdżać tu ze swoimi pociechami.
14-09-2015 09:10:47
beata
Czy na tej huśtawce przystosowanej dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową huśtają się dzieci nie będące na wózkach, pomimo wyraźnych oznaczeń huśtawki? Czy ostatnio przez to ta huśtawka się nie popsuła? Czy nie było tam dorosłych, którzy wytłumaczyli by to dzieciom?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: