Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Punkty z dopalaczami zostały zamknięte - zapewnia policja - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Punkty z dopalaczami zostały zamknięte - zapewnia policja
28-08-2015 09:03   Janusz Ludwiczak
– Nie ma już otwartych punktów, w których byłyby sprzedawane. Obserwujemy też znaczący spadek sprzedaży dopalaczy w internecie – zapewnia insp. dr Rafał Batkowski, Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji. Od kilku tygodni kłódka wisi na drzwiach sklepu przy ul. Głogowskiej 30, niedaleko Śniadeckich, który sprzedawał produkty kolekcjonerskie, wśród których były najprawdopodobniej dopalacze. Czy oznacza to, że dopalacze definitywnie zniknęły z Łazarza?

W maju zamknięty został sklep "Mystic Shop" przy ul. Głogowskiej, niedaleko Strusia, który sprzedawał niebezpieczne substancje chemiczne jako artykuły kolekcjonerskie. W punkcie tym znaleziono kilkanaście sztuk tzw. "dopalaczy". Właściciel punktu otrzymał zakaz sprzedaży produktów i może spodziewać się kary grzywny i otrzymania zakazu prowadzenia działalności gospodarczej.

W punkcie na ul. Głogowskiej przy Strusia znaleźliśmy szesnaście sztuk dopalaczy. Zatrzymano produkty, które wskazują, że są to dopalacze. Zostały one przez nas zatrzymane i przekazane do badań laboratoryjnych. Okazało się, że są to zakazane substancje psychoaktywne zwane dopalaczami. W ich składzie był m. in. pentendron i wiele innych składników o działaniu narkotycznym. Zgodnie z ustawą produkty możemy zatrzymać na osiemnaście miesięcy. Wydaliśmy natychmiastową decyzję zakazu prowadzenia działalności gospodarczej. Właściciel sklepu otrzyma także karę grzywną – tłumaczyła w rozmowie z portalem lazarz.pl Cyryla Staszewska, rzecznik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.

Podobny punkt działał również na ulicy Głogowskiej, dosłownie 300 metrów dalej, w pobliżu skrzyżowania ze Śniadeckich. W sklepie tym można było kupić m.in. laleczki voodoo - "Pani Eco pomoże Ci żyć bardziej ekologicznie" czy produkty "Stinker", "Hot sweets" i "Sweezing power". Właściciel sklepu twierdził, że sprzedawane są tutaj produkty kolekcjonerskie związane z Chinami. Więcej w artykule: Na Głogowskiej powstał sklep z dopalaczami?.

Od kilku tygodni na drzwiach sklepu przy ul. Głogowskiej 30 wisi kłódka. Czy oznacza to, że dopalacze definitywnie zniknęły z Łazarza?

Z naszych informacji wynika, że w szpitalach jest znacznie mniej osób hospitalizowanych po zażyciu dopalaczy. Nie ma już otwartych punktów, w których byłyby sprzedawane dopalacze. Obserwujemy również znaczący spadek sprzedaży dopalaczy w internecie – zapewnia insp. dr Rafał Batkowski, Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu.

Obecnie policja prowadzi ponad 70 postępowań w sprawie handlu dopalaczami. Stało się to dzięki wprowadzeniu z początkiem lipca nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Blisko 150 substancji chemicznych, które stosowane są w dopalaczach zostały uznane na narkotyki. Przy Ministerstwie Zdrowia powstał zespół, składający się z ekspertów z zakresu farmakologii, toksykologii i psychiatrii, który ocenia szkodliwość nowych substancji. Ponadto funkcjonariusze służby celnej otrzymali większe uprawnienia. Mogą oni m.in. zatrzymać przesyłki, w których mogą znajdować się dopalacze.

Jak informuje "Newsweek" według badań Global Drug Survey 2015 Polacy najczęściej sięgają po dopalacze, zażywają je trzy razy częściej niż znajdujący się na drugim miejscu w tym niechlubnym rankingu Szwedzi i Holendrzy.


Komentarze (2)

22-10-2015 09:13:14
mieszkanien
Dziwne wczoraj były drzwi otwarte
28-08-2015 11:01:50
morlock
I rodzice mają w to wierzyć? No bez jaj. Co to za medialne fake? A te dwa dziadki leniwie pełzające dziś na Łazarku z napisem na klacie i plecach "Sórzba celna"jasno świadczą na co rześta głoso-wały.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

wrz

do 26-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów - targi kulinarne

26

wrz

do 28-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

27

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"MAMMA MIA SHOW"- koncert przy znanych przebojach polskich i światowych z lat 80`

29

wrz

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny, 90-lecie parafii - msza św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego

30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: